کد خبر:114177
پ
زهرا درگاهی
رئیس فدراسیون ژیمناستیک:

استرالیا به دلیل احتمال پناهندگی به ورزشکاران ایرانی ویزا نمی‌دهد

رئیس فدراسیون ژیمناستیک بیان کرد که استرالیا به دلیل احتمال پناهندگی، به ورزشکاران ایرانی ویزا نمی‌دهد.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک بیان کرد که استرالیا به دلیل احتمال پناهندگی، به ورزشکاران ایرانی ویزا نمی‌دهد.

 

*** استرالیا به دلیل احتمال پناهندگی به ورزشکاران ایرانی ویزا نمی‌دهد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، زهرا اینچه‌ درگاهی با اعلام این خبر، اظهار داشت:

کارشکنی در مسیر اعزام ورزشکاران به مسابقات گزینشی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو که در ملبورن برگزار می‌شود با دوره‌های دیگر متفاوت است. در این دوره نام سه ورزشکار برای جام جهانی ژیمناستیک که در شهر ملبورن استرالیا برگزار می‌شود را اعلام کردیم. 

این ورزشکاران از سوی فدراسیون ژیمناستیک استرالیا دعوت‌نامه دارند اما سفارت این کشور به دلایل واهی از صدور روادید خودداری میکند در ایمیلی که از سوی این کشور برای فدراسیون ارسال شده مواردی ذکر شده که دور از ذهن و تصور ورزشکاران ایرانی است در این ایمیل به شرایط اقتصادی ایران اشاره شده و احتمال پناهندگی ورزشکاران ما را داده‌اند.

 

*** اقدام استرالیا یک سیاسی‌کاری محض است

 

وی با اشاره به اینکه روح المپیک بر صلح دوستی است، عنوان کرد:

دلایلی که دولت استرالیا به خاطر آن ورزشکاران ایرانی را از گزینشی المپیک محروم کرده، واقعیت ندارد بلکه یک سیاسی کار محض است.

سیاسی‌کاری که با روح المپیک و مسابقات ورزشی در تناقض است در این زمینه از نهادهای ورزشی کشورمان مانند کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان درخواست کمک کردیم تا با یک اقدام عاجل و استفاده از دیپلماسی ورزشی این مشکل را حل کنند.

 

به گزارش حبرگزاری سروش، رئیس فدراسیون ژیمناستیک در پایان، اظهار داشت:

این رشته در ایران در آستانه تاریخ‌سازی است و ورزشکاران ما شانس زیادی برای المپیکی شدن دارند. از قبل برای آنان بلیت رزرو کرده بودیم و قرار بود ۲۳ بهمن ماه به ملبورن بروند.

تا این تاریخ زمان لازم برای گرفتن ویزا وجود دارد و امیدوارم این مشکل با تدبیر دستگاه دیپلماسی و نهادهای ورزشی حل شود.

اگر ورزشکاران ایرانی به ملبورن بروند بدون شک امید ایران برای نخستین حضور ژیمناستیک ایران در المپیک افزایش پیدا خواهد کرد.

قرار بود «سعیدرضا کیخا»، «عبدالله جامعی» و «مهدی احمد کهنی» برای شرکت در جام جهانی ملبورن که یکی از مسابقات کسب سهمیه المپیک است ۲۳ بهمن‌ ماه ۹۸عازم کشور استرالیا شوند اما تا این لحظه این کشور برای آنان روادید صادر نکرده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید