کد خبر:114220
پ
دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران
رئیس تحقیقات شرکت فولاد خوزستان:

موفقیت شرکت فولاد خوزستان در بومی‌سازی ۲۵ هزار قطعه وارداتی

رئیس تحقیقات شرکت فولاد خوزستان ضمن اعلام خبر موفقیت شرکت متبوعش در بومی‌سازی ۲۵ هزار قطعه وارداتی، از کلیه سازندگان توانمند داخلی دعوت به همکاری کرد.

رئیس تحقیقات شرکت فولاد خوزستان ضمن اعلام خبر موفقیت شرکت متبوعش در بومی‌سازی ۲۵ هزار قطعه وارداتی، از کلیه سازندگان توانمند داخلی دعوت به همکاری کرد.

 

*** گفت‌وگو با رئیس تحقیقات شرکت فولاد خوزستان

 

به گزارش خبرگزاری سروش به نقل از خبرگزاری صنایع، با توجه به اهمیت روزافزون داخلی‌سازی قطعات و تجهیزات وارداتی در کشور و برگزاری اخیر دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، خبرنگار این خبرگزاری در گفت‌وگویی اختصاصی با رئیس تحقیقات شرکت فولاد خوزستان این موضوع و اقدامات شرکت متبوع وی در حوزه بومی‌سازی را مورد بررسی قرار داده است.

 

*** اهمیت برگزاری رویدادهای ساخت داخل

 

کامران طاهر در این گفت‌وگو ضمن مهم و مفید دانستن برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها در حوزه بومی‌سازی، اظهار داشت:

برگزارکنندگان و متولیان رویدادادهایی مثل جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد گام مهمی در خصوص ساخت تجهیزات بوسیله صنعتگران داخلی در سال رونق تولید برداشته‌اند.

هنگامی که به صورت جزئی صنایع داخلی را بررسی می‌کنیم در میابیم که تمام تجهیزاتی که از خارج از کشور وارد می‌شود در داخل سازنده دارد و همچنین رغبت ساخت این محصولات نیز در داخل کشور وجود دارد اما ضروری است که در ایجاد ارتباط میان توانایی و نیاز، اقدامات بیشتری صورت بگیرد.

 

*** اقدامات شرکت فولاد خوزستان در بومی‌سازی

 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود پیرامون اقدامات فولاد خوزستان در بومی‌سازی تجهیزات و قطعات وارداتی، اظهار داشت:

فولاد خوزستان به عنوان یکی از پیشتازان عرصه بومی‌سازی از حدود بیست سال پیش به صورت گسترده و قبل از آن به صورت موردی این کار را آغاز کرده و تا کنون توانسته بیست و پنج هزار قطعه را بومی‌سازی کند.

گروه‌های مهندسی و کارشناسی فولاد خوزستان با توجه به نیازهای خود توانسته‌اند گام‌های بزرگی در این خصوص بردارند.

اخیراً مدیرعامل این شرکت نیز در اقدامی ستایش برانگیز نمایشگاهی از بومی‌سازی قطعات در اهواز راه‌اندازی و بومی‌سازی را وارد مرحله جدیدی کردند و با تقبل تمام هزینه‌های این رویداد از سازنده‌های توانمند برای حضور در این نمایشگاه دعوت کردند و موجب ارتباط این شرکت‌ها با شرکت‌هایی که نیازمند قطعات و تجهیزات صنعتی بودند، شدند.

اگر این مسیر ادامه یابد در آینده نزدیک به طور کلی از تجهیزات خارجی بی‌نیاز خواهیم شد.

 

*** همکاری و حمایت از سازندگان داخلی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس تحقیقات فولاد خوزستان در پایان اظهار داشت:

در حال حاضر تسهیلاتی که برای به انجام رساندن پروژه‌های خاص در کشور به وجود آمده در هیچ مقطعی از تاریخ صنعت دیده نمی‌شود.

در همین راستا از همه سازندگان دعوت می‌کنم حتی اگر در زیر پله فعالیت می‌کنند اعتماد به نفس داشته باشند و خود را به ما معرفی کنند و ما می‌توانیم دانش و اقدامات این سازندگان را ارزیابی و در نیازهای کشور به کار بگیریم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید