کد خبر:114448
پ
در نشست با اعضای هیات رئیسه سازمان نظام پرستاری
رئیس مجلس:

لزوم سرمایه‌گذاری در راستای ایجاد کانال‌های هدایت سیل و لایروبی انهار/ اختیارات قانونی استانداران باید افزایش یابد

رئیس مجلس ضمن تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری در راستای ایجاد کانال‌های هدایت سیل و لایروبی انهار، خواستار افزایش اختیارات قانونی استانداران شد.

رئیس مجلس ضمن تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری در راستای ایجاد کانال‌های هدایت سیل و لایروبی انهار، خواستار افزایش اختیارات قانونی استانداران شد.

 

*** ضرورت سرمایه‌گذاری در راستای ایجاد کانال‌های هدایت سیل و لایروبی انهار

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی لاریجانی که صبح امروز (سه‌شنبه ۱۵ بهمن‌ماه) به استان خوزستان سفر کرده است، در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، اظهار داشت:

همه ما موافقیم که نباید سیل را بلای طبیعی بدانیم، زیرا اگر در شرایط جغرافیایی، تمهیدات لازم را در نظر بگیریم، دچار خسارت نمی‌شویم و سیل در صورت مهار می‌تواند در حوزه‌های مختلف کشاورزی نقش مؤثری داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم مدون‌سازی تلاش‌های سال گذشته در زمان وقوع سیل و احصای هر دو جنبه کاستی‌ها و کارهای جهادی، ادامه داد:

با توجه به اینکه سیل در ایران با فرض ورود به دوره ترسالی تکرار می‌شود، باید نواقص خود را در مهار سیل بشناسیم، در خصوص کانال‌های هدایت سیل و لایروبی انهار نواقصی وجود داشت که نیاز به سرمایه‌گذاری دارد.

 

*** پیش‌بینی رفع مشکلات فاضلاب اهواز در لایحه بودجه

 

وی با بیان اینکه وقتی می‌توان سیل را احتمال داد، باید کمبودها خصوصاً در زمینه لایروبی بر طرف و در این زمینه از ظرفیت نیروهای مسلح نیز استفاده شود، عنوان کرد:

مشکلات فاضلاب شهر اهواز بسیار مهم است که باید به آن توجه شود و امیدواریم در لایحه بودجه سال آینده با پیش‌بینی اعتبار مناسب مسئله فاضلاب اهواز را برطرف کنیم؛ همان‌گونه که تلاش می‌کنیم با نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی منابعی را از صندوق توسعه ملی به رفع مشکل فاضلاب خوزستان اختصاص دهیم.

 

*** لزوم افزایش اختیارات قانونی استانداران 

 

رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه اختیارات استانداران باید از آنچه هست بیشتر باشد، گفت:

هدف از افزایش اختیارات استانداران، پیشبرد صحیح امور استان‌ها بدون برهم زدن چارچوب ملی است لذا خوب است استانداران نظرات خود را در خصوص اختیارات مورد نظرشان ارائه کنند تا بتوان برای آن راهکار قانونی پیدا کرد.

لاریجانی با تأکید بر اینکه باید به استان خوزستان با نگاه راهبردی نگریست، به لزوم تداوم و افرایش حرکت‌های مثبت و رو به جلو در خدمت‌رسانی و مقابله با ایجاد فضای یاس و ناامیدی اشاره کرد و گفت: وزارت نفت باید به استان خوزستان توجه ویژه کند.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که با همت صورت گرفته، حرکت‌های پویا و اثربخشی در زمینه کشاورزی، تعمیرات و ساخت ساختمان‌های خسارت‌دیده شکل بگیرد.

 

*** انتخابات مجلس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد:

۲۲ بهمن روز ملی پیروزی ملت ایران و پشتوانه‌ای جدی برای حضور در انتخابات است و امیدواریم انتخابات خوبی پیش رو داشته باشیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول