کد خبر:114750
پ
تیموری
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای:

تمهیدات و نظارت در جاده‌های راهبردی قزوین افزایش می‌یابد

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از افزایش نظارت و تمهیدات جدید برای کنترل و افزایش ایمنی راه‌های استان قزوین خبر داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از افزایش نظارت و تمهیدات جدید برای کنترل و افزایش ایمنی راه‌های استان قزوین خبر داد.

 

*** افزایش نظارت و تمهیدات جدید برای کنترل و افزایش ایمنی راه‌های استان قزوین

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد تیموری در نشست با مدیر کل و معاونان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین با بیان اینکه ۹۰ درصد حمل و نقل کالای کشور و همچنین بخش عمده‌ای از جا به جایی مسافران از طریق جاده انجام می‌شود، اظهار داشت:

جاده‌‌های استان قزوین که همواره از گلوگاه‌های مهم کشور و از نقاط پرتردد به شمار رفته است، مراقبت و بازرسی‌بر ناوگان حمل و نقل عمومی آن باید طوری تقویت شود تا کمتر شاهد حوادث و سوانح رانندگی در این استان باشیم.

تیموری خاطرنشان کرد: در این زمینه باید اقدام به افزایش تعداد تیم‌های گشتی مشترک این سازمان با پلیس راه، به خصوص در آزاد راه‌های آن و نقاط کوهستانی و گردنه‌های آن کنیم.

 

*** اقدامات صورت گرفته در سال‌های گذشته

 

وی با بیان اینکه در حوزه راهداری طی سال‌های اخیر اقدامات خوبی انجام شده است، گفت:

با وجود بارندگی‌ها در حوزه عملیات راهداری زمستانی کمتر انسداد راه‌ها را داشتیم و در حوزه ایمن سازی راه‌ها نیز عملکرد نسبتا خوبی را شاهد بوده‌ایم.
تیموری یادآور شد: البته امسال ۲۰ هزار کیلومتر از راه‌های کشور بر اثر سیل آسیب جدی دیدند و همه تجهیزات و پرسنل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از سراسر کشور برای جبران و مدیریت آن بسیج شدند.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود:

در حوزه حمل و نقل هم باید همانند راهداری، بدون توجه به اینکه مبداء و مقصد خودرو‌ها کدام استان است چنین بسیج جمعی از نیرو‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شکل گیرد.

 

*** کنترل و نظارت بر ناوگان عمومی در جاده‌ها

 

فرهاد صالحیان نیز در این نشست، بیان داشت:

کنترل و نظارت بر ناوگان عمومی در جاده‌ها دغدغه مهم این سازمان است که باید با همکاری پلیس راه با جدیت هرچه بیشتر انجام شود و در این زمینه در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعتبارات لازم پیش بینی شده تا اگر استانی نیاز به گشت‌های اضافه داشت اقدام لازم به عمل آید.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در پایان، اظهار داشت:

بایستی گشت‌ کنترل و نظارت بر ناوگان حمل‌ونقل عمومی به این موضوع توجه داشته باشند که اگر راننده‌ای خسته و خواب آلوده است متوقف و پس از استراحت، ادامه مسیر دهد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول