کد خبر:114523
پ
دربی
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد

مروری بر نکات آماری استقلال-پرسپولیس به بهانه شهرآورد پایتخت

به بهانه شهرآورد پایتخت بر نکات آماری استقلال-پرسپولیس مروری خواهیم داشت.

به بهانه شهرآورد پایتخت بر نکات آماری استقلال-پرسپولیس مروری خواهیم داشت.

 

*** مروری بر نکات آماری استقلال-پرسپولیس به بهانه شهرآورد پایتخت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مهم‌ترین بازی فوتبال نیم سال دوم، دیدار سنتی بین استقلال و پرسپولیس است دیداری که در گذشته آن را «دربی» می‌نامیدند اما امروزه بیشتر با عنوان «شهرآورد» از آن یاد می‌شود.

دربی یا شهرآورد، تفاوتی در ماهیت این بازی بزرگ و حساس ایجاد نمی‌کند وقتی قرار باشد آن بازی چکیده فوتبال ایران باشد. 

سرخابی‌های تهران امروز در حالی مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند که تقابل آنها، تقابل نقاط قوت دو تیم با هم نیز می‌باشد.

آبی پوشان هجومی‌ترین تیم ایران و شاید آسیا هستند که با ۳۵ گل زده بهترین خط حمله را در اختیار دارند. آنها ۳ بازیکن مثل قائدی، دیاباته و ارسلان مطهری را در کورس آقای گلی دارند که این اتفاقی نادر در تاریخ این باشگاه و حتی در تاریخ فوتبال ایران است.

 

*** بهترین خط حمله مقابل بهترین خط دفاع

 

در آن سوی میدان سرخ‌ها با تنها ۷ گل خورده بهترین خط دفاعی را در اختیار دارند و باید دید تقابل نقاط قوت دو تیم مقابل هم چه حاصلی خواهد داشت. آیا در پایان این بازی زور خط حمله قدرتمند استقلال به خط دفاع قدرتمند پرسپولیس خواهد رسید یا مدافعان پرسپولیس بر مهاجمان استقلال چربش خواهند داشت.

ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که هم خط حمله پر قدرت استقلال و نیز خط دفاع پر قدرت پرسپولیس در روز دربی ناقص هستند در حالی که شیخ دیاباته مهاجم استقلال به دلیل مصدومیت دربی را از دست داده است، شجاع خلیل زاده مدافع پرسپولیس هم به دلیل محرومیت امکان همراهی تیمش را نخواهد داشت. اما با حضور ارسلان مطهری در کنار مهدی قائدی در خط حمله استقلال و سید جلال حسینی در کنار محمد حسین کنعانی زادگان در خط دفاعی پرسپولیس، همچنان نقاط قوت دو تیم از بازیکنان بزرگ و تاثیر گذار بی بهره نیستند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس از هفته نوزدهم لیگ برتر روز پنجشنبه ۱۷ بهمن و از ساعت ۱۵:۳۰ به میزبانی سرخ پوشان در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید