کد خبر:114517
پ
بومی‌سازی در فولاد مبارکه
معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه اصفهان:

موفقیت فولاد مبارکه در بومی‌سازی ۵ هزار قطعه استراتژیک و های‌تک/ سودآوری بیش از ۵ هزار میلیارد تومان

معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به حرکت فولاد مبارکه از بومی‌سازی قطعات به سمت بومی‌سازی فرآیندها، از بومی‌سازی ۵ هزار قطعه استراتژیک و های‌تک که بیش از ۵ هزار میلیارد تومان سودآوری برای این مجموعه داشته، خبر داد.

معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به حرکت فولاد مبارکه از بومی‌سازی قطعات به سمت بومی‌سازی فرآیندها، از بومی‌سازی ۵ هزار قطعه استراتژیک و های‌تک که بیش از ۵ هزار میلیارد تومان سودآوری برای این مجموعه داشته، خبر داد.

 

*** فولاد مبارکه اصفهان در مسیر بومی‌سازی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از خبرگزاری صنایع، سید مهدی نقوی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری پیرامون اقدامات شرکت فولاد مبارکه در بومی‌سازی تجهیزات و قطعات وارداتی، اظهار داشت:

شرکت فولاد مبارکه اصفهان در سال ۱۳۷۱ افتتاح و با ظرفیت ۴/۲ میلیون تن تولید فولاد خام آغاز به فعالیت کرده و طی تقریباً ۲۷ سال گذشته ظرفیت اسمی شرکت به ۲/۷ میلیون تن افزایش یافته و در اردیبهشت سال جاری نیز از مرز تولید ۱۱۰ میلیون تن عبور کرده است.

طی چند سال گذشته استراتژی فولاد مبارکه، حرکت به سمت گروه تولید فولاد بوده که در همین راستا امروزه با حدود ۶۸ شرکت مختلف گروه فولاد مبارکه تشکیل شده که این گروه فولادی در مجموع در راستای فرایند تولید، تأمین مواد مورد نیاز فولاد و عرضه این محصول در سرتاسر کشور اقدام می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شعار گروه معدنی و صنعتی فولاد مبارکه، “از سنگ تا رنگ” است، گفت:

مفهوم این شعار به این معنی است که ما کل چرخه تولید فولاد را از آغاز که با سنگ‌آهن شروع و تا تولید ورق‌های رنگی، گالوانیزه، قلع اندود و ورق سرد و گرم به پایان می‌رسد را در یک مجتمع انجام می‌دهیم.

 

*** بومی‌سازی ۵ هزار قطعه استراتژیک و های‌تک

 

نقوی در ادامه با اشاره به اینکه از سال ۱۳۸۰ سیاست جدیدی در فولاد مبارکه به منظور تأمین مواد مورد نیاز شرکت از منابع داخلی کلید خورده است، گفت:

امروز خوشبختیم که بعد از ۱۸ سال توانسته‌ایم بالغ‌بر ۵ هزار قطعه استراتژیک و های‌تک را داخلی‌سازی کنیم؛ بومی‌سازی این قطعات باعث بیش از ۵ هزار میلیارد افزایش سودآوری در این مجتمع شده و چندین برابر این عدد نیز کاهش ارزبری از کشور را در پی داشته است.

همچنین از سال جاری با تدوین استراتژی که در فولاد مبارکه اتفاق افتاده حرکت جدیدی را برای تکنولوژیک شدن در فرآیند تولید ماشین‌آلات و تجهیزات تولیدکننده فولاد ایجاد کردیم و گام جدیدی را در راستای حرکت از بومی‌سازی قطعات به سمت بومی‌سازی فرآیندها برداشته‌ایم.

 

*** فولاد مبارکه در ارزآوری

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه اصفهان در بخش پایانی صحبت‌های خود پیرامون عملکرد شرکت فولاد مبارکه، در بازگشت ارز صادراتی به کشور، اظهار داشت:

در سال جاری ضمن فرآیند ساخت داخل و بومی‌سازی قطعات، بالغ‌بر ۳۵ میلیون یورو کاهش خرید از خارج کشور داشتیم ضمن اینکه شرکت فولاد مبارکه، در سال جاری بیش از یک‌میلیون تن فولاد صادر کرده است که ارز ناشی از این صادرات به صورت تهاتر یا با روش‌های اقتضایی به تأمین ارز مورد نیاز کشور و همچنین نیاز ارزی شرکت تخصیص داده شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید