کد خبر:114651
پ
نماز جمعه
خطیب موقت نماز جمعه تهران:

مشارکت مردم در انتخابات ضامن امنیت کشور است

خطیب موقت نماز جمعه تهران مشارکت مردم در انتخابات را ضامن امنیت کشور عنوان کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران مشارکت مردم در انتخابات را ضامن امنیت کشور عنوان کرد.

 

*** ۲۲ بهمن ؛ حادثه‌ای که در تاریخ بشریت ماندگار شد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، آیت‌الله محمد امامی کاشانی امروز (جمعه ۱۸ بهمن) در خطبه‌های نماز جمعه تهران با تبریک ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی از ۲۲ بهمن به عنوان حادثه‌ای یاد کرد که در تاریخ بشریت ماندگار شده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بر این موضوع تاکید داشت که پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن اهداف اولیاء و انبیاء را تحقق بخشید.

اگر ۲۲ بهمن و انقلاب اسلامی نبود، اخلاق‌ها و فرهنگ‌ها در ایران آمریکایی می‌شد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اشغال فلسطین توسط صهیونیست‌ها و بیان اینکه آن‌ها فلسطین را به دو بخش تقسیم کردند، گفت:

فلسطینیان در یک سرزمین و یهودی‌ها در سرزمین دیگری هستند اما در زمان شاه به ایران اعلام کردند که ایرانی‌ها و یهودی‌ها با هم برادرند. هدف صهیونیست‌ها فراتر از نیل تا فرات است چرا که آن‌ها به دنبال تسلط بر دیگر مناطق هستند.

وی با تصریح این نکته که اگر پیروزی انقلاب اسلامی نبود ایران نیز مثل کشورهای عربی می‌شد، گفت:

۲۲ بهمن، آمریکا را در برابر جمهوری اسلامی به بن بست کشانده است. ۲۲ بهمن نور انقلاب اسلامی را در ایران افکنده و این خورشید به دیگر کشورها نیز رفته است و ملت‌های منطقه همراه انقلاب اسلامی هستند.

 

*** ویژگی‌های شخصیتی شهید سلیمانی

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به همزمانی چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی با ۲۲ بهمن به تشریح برخی از ویژگی‌های شخصیتی این شهید پرداخت و با بیان اینکه سردار سلیمانی از سفره ایمان و علم صالح به عظمتی رسید که آمریکایی‌ها غبطه داشتن چنین شخصیتی را در ارتش خود می‌خورند، گفت: سردار سلیمانی در اوج تاکتیک و تکنیک بود.

وی با اشاره به اذغان بسیاری از کشورهای غرب آسیا مبنی بر اینکه امنیت خود را مدیون سردار شهید سلیمانی هستند، گفت:

آیت‌الله سیستانی در پیام تسلیتی که در پی شهادت سردار سلیمانی به رهبر معظم انقلاب داد به صراحت به خدمات این شهید در برابر داعش در عراق اشاره کرد و آن را بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی عنوان کرد.

 

*** مشارکت مردم در انتخابات ضامن امنیت کشور

 

آیت‌الله امامی کاشانی در ادامه خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران با اشاره به نزدیکی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از پارلمان به عنوان مولود ۲۲ بهمن و فداکاری‌های زیاد در کشور یاد کرد و گفت:

حضور پرشکوه در انتخابات برای همه واجدین شرایط رای‌دهی لازم است.

وی با اشاره به تاکدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر برگزاری انتخاباتی پرشور گفت:

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده‌اند: «اهمیت قائل شدن مردم برای حضور در انتخابات اهمیت دادن آنان به کشور است» و در حقیقت مشارکت مردم در انتخابات ضامن امنیت کشور است و مردم باید با عقاید و سلایق مختلف سیاسی پای صندوق آراء بیایند.

 

*** معامله قرن

 

به گزارش خبرگزاری سروش، خطیب موقت نماز جمعه تهران در پایان به طرح آمریکایی – اسرائیلی معامله قرن نیز اشاره کرد و با بیان اینکه این طرح جز اینکه تعفن لجن صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها را در دنیا بیشتر کند چیز دیگری ندارد از آن به عنوان طرحی شکست‌خورده یاد کرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزای سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید