کد خبر:114970
پ
صالحی
رئیس سازمان انرژی اتمی:

ایران در صیانت از امنیت خود تردید نمی‌کند/انتقاد از آمریکا و اروپا

رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن انتقاد از آمریکا و اروپا اعلام کرد که ایران در صیانت از امنیت خود تردید نمی‌کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن انتقاد از آمریکا و اروپا اعلام کرد که ایران در صیانت از امنیت خود تردید نمی‌کند.

 

*** ایران در صیانت از امنیت خود تردیدنمی‌کند

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی اکبر صالحی در رأس هیاتی در سومین سمینار امنیت هسته‌ای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حضور یافت و در جلسه افتتاحیه این سمینار سخنرانی کرد.

در این نشست دو سالانه که با حضور وزرای خارجه،  روسای سازمان های انرژی اتمی و دیگر مقامات از کشورهای مختلف در وین برگزار شد، رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن یادآوری اهمیت برجام به عنوان یک دستاورد بین‌المللی و انتقاد از آمریکا و سیاست‌های نابخردانه دولت حاکم در این کشور، مسئولیت اروپا به عنوان یکی از طرف‌های اصلی این توافق در حفظ آن و رهایی از سیاست های زورگویانه و یک جانبه آمریکا را به آنها یاداور شد.

صالحی با بیان اینکه حفظ برجام در نهایت تأمین کننده امنیت هسته ای و تلاش‌های بین‌المللی در این حوزه است، دولت آمریکا را مقصر اصلی شرایط موجود معرفی و رفتار غیر مسئولانه و نامعقول رژیم حاکم در آمریکا و اسرائیل را محکوم کرد و گفت:

 ایران در صیانت از امنیت‌ خود از به‌کارگیری هیچ اقدامی تردید و کوتاهی نخواهد کرد.

 

*** قدردانی از همکاری‌های آژانس با ایران

 

وی با یادآوری چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و رهایی از سلطه آمریکا، رفتار این کشور در عرصه بین‌المللی را تروریستی توصیف کرد و از آن جمله به شهادت سردار عزیر کشورمان، قاسم سلیمانی اشاره کرد و جدی بودن ایران در برخورد با هر گونه تجاوز از این قبیل و پاسخگویی متقابل را مورد تاکید قرار داد.

رئیس سازمان انرژی اتمی با ذکر اقدامات گسترده و در حال انجام کشور در حوزه امنیت هسته‌‌ای، خواهان برخورد جامعه جهانی با تهدیداتی همچون حملات سایبری مانند ویروس «استاکس نت» به تاسیسات هسته‌ای ایران شد.

صالحی همچنین خواستار محکوم کردن و توقف حملات سایبری به تاسیسات هسته‌ای و اقدامات تروریستی همانند به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ای در ایران شد.

وی با یادآوری وظایف محوله به آژانس بر اساس منشور این سازمان، مسئولیت اولیه امنیت هسته‌ای را همچنان در حوزه دولت‌ها برشمرد و از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواست تا نسبت به تضمین همکاری‌های بین‌المللی در حوزه امنیت هسته‌ای تمهیدات لازم را اندیشیده و از آسیب رسیدن به این همکاری‌ها به بهانه امنیت هسته‌ای پیشگیری کند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان انرژی اتمیبا یادآوری و قدردانی از همکاری‌های آژانس با کشورمان در حوزه امنیت هسته ای به ذکر نمونه هایی از این همکاری‌ها پرداخت و در خصوص نحوه تامین امنیت سایت‌های هسته‌ای و ازجمله رعایت موازین آژانس در خصوص امنیت دو نیروگاه در حال ساخت بوشهر توضیحات لازم را ارائه کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + ده =

کلید مقابل را فعال کنید