کد خبر:114988
پ
تورج کاظمی
رئیس پلیس فتا تهران:

حذف قیمت خودرو از سایت‌های آگهی منوط به دستور مجدد مقام قضایی است

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ بیان کرد که حذف قیمت خودرو از سایت‌های آگهی منوط به دستور مجدد مقام قضایی است.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ بیان کرد که حذف قیمت خودرو از سایت‌های آگهی منوط به دستور مجدد مقام قضایی است.

 

*** حذف قیمت خودرو از سایت‌های آگهی منوط به دستور مجدد مقام قضایی است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، اوایل اردیبشهت ماه سال (۹۸)، همزمان با افزایش بی‌رویه و خارج از عرف قیمت خودرو و مسکن در بازار و گسترش فعالیت سودجویان و تعدادی از دلالان در این زمینه،، پلیس فتا به منظور ارتقاء و امنیت کاربران پیرامون فعالیت در بازا‌رهای آنلاین و سایتهای درج آگهی در فضای مجازی، جلسات متعددی با مراجع قضایی برگزار کرد و برابر پیگیری‌های صورت گرفته و دستور سرپرست دادسرای ناحیه ۳۱ تهران (جرایم رایانه‌ای)، حذف قیمت‌های بازار خودرو و مسکن به مدیران سایتهای واسط(تبلیغاتی) ابلاغ شد.

برخی از کارشناسان معتقد بودند اقدام هماهنگ برخی افراد در زمینه درج آگهی خودرو و مسکن با قیمتهای غیرواقعی و بالا در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی خودرو و مسکن و اصطلاحاً قیمت‌سازی، منجر به التهاب قیمتی در بازار خودرو و مسکن می‌شود.

پس از حذف قیمت‌های خودرو و مسکن در سایتهای درج آگهی، از التهابات پیش آمده در بازار مسکن و خودرو کاسته شد و شاهد آرامش و ثبات نسبی در این زمینه بودیم.

اما مدتی از این ماجرا نگذشته بود که رفته رفته، مجدداً درج قیمت در آگهی‌های خودرو و مسکن در سایتهایی مانند دیوار و شیپور نقش بست.

 

*** درج آگهی‌ها با قیمت‌های غیرواقعی و قیمت‌سازی 

 

اکنون با گذشت چند ماه از این ماجرا، طی هفته‌های اخیر مجدداً شاهد افزایش لجام‌گسیخته قیمت خودروها در بازار هستیم برخی از کارشناسان همچنان معتقدند که درج آگهی‌ها با قیمت‌های غیرواقعی و قیمت‌سازی در سایت‌هایی مانند دیوار، شیپور، باما و … و فعالیت دلالان در این سایت‌ها، منجر به افزایش بی‌منطق قیمت خودرو در چند وقت اخیر بوده است.

در همین زمینه، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو هشدار داد:

این روزها افزایش حباب قیمتها نشأت گرفته از فضای مجازی است، عده‌ای از افراد که خودروهای زیادی در اختیار دارند هماهنگ‌شده با فضای مجازی قیمت خودروهایشان را به طور سلیقه‌ای در معرض آگهی قرار می‌دهند بنابراین افراد عادی نیز به تبعیت از آنها برای فروش خودرو دست نگه داشته‌اند و خریداران واقعی را هم سردرگم کرده‌اند.

 

*** دستور حذف قیمت‌ها از سایت‌های ارائه‌دهنده قیمت

 

در همین رابطه سرهنگ تورج کاظمی، اظهار داشت:

دفعه قبل نیز، پلیس فتا این موضوعات را به مرجع قضایی (دادستانی) گزارش و مرجع قضایی نسبت به حذف قیمت‌ها از سایت‌های ارائه‌دهنده قیمت، دستور صادر کرد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: آن زمان نیز ما اعلام نکردیم که این دستور فقط برای یک هفته اجرا شود اما مسئولان این سایت‌های اینترنتی، با مکاتبه و پیگیری با مرجع قضایی، نسبت به لغو این دستور (حذف قیمت‌ها از سایت‌ها) اقدام کردند.

وی متذکر شد: اکنون نیز مرجع قضایی باید مجدداً دستور دهد تا قیمت‌ها از روی این سایت‌ها حذف شود.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در پایان، اظهار داشت:

نظر ما این است که به‌صورت دائمی، درج قیمت در آگهی‌های اینگونه سایت‌ها که باعث ایجاد گرانی در بازار و تورم در جامعه می‌شود، حذف شوند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نظر می‌رسد با توجه به فعالیت دوباره دلالان در بازار خودرو، حذف قیمت‌ها در سایتهای آگهی‌دهنده با دستور مقام قضایی، ‌می‌تواند تأثیر به‌سزایی در کاهش التهاب در این بازار و بازگشت قیمت‌های واقعی به بازار خودرو داشته باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید