کد خبر:114969
پ
غریب پور
رئیس هیات عامل ایمیدرو:

تحقق ۵۸ درصد از نقشه راه معدن کشور/ اکتشافات ایمیدرو به ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع رسیده است

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه اکتشافات ایمیدرو به ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع رسیده است از تحقق ۵۸ درصد از نقشه راه معدن کشور خبر داد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه اکتشافات ایمیدرو به ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع رسیده است از تحقق ۵۸ درصد از نقشه راه معدن کشور خبر داد.

 

*** اکتشافات ایمیدرو به ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع رسیده است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، خداداد غریب‌پور در نشست امضای تفاهم‌نامه تولید کک اسفنجی و سوزنی در پالایشگاه‌های بندرعباس و امام‌خمینی شازند، اظهار داشت:

از دکتر رضا رحمانی برای حمایت از ساخت داخل، بومی‌سازی و حمایت از ایمیدرو در این راه سخت تشکر و قدردانی دارم، ایمیدرو سند توسعه بخش معدن را فراتر از توجه به کانی‌های فلزی مانند مس و آلومینیوم و آهن دارد و رویکرد بزرگتری از جمله اکتشاف را در پیش گرفته است.

وی در این خصوص اضافه کرد: از اول تاسیس ایمیدرو تا سال ۹۷ حدود ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع اکتشاف بوده است اما اکنون این رقم به ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع اکتشاف رسیده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: ۱۳ شرکت خصوصی در این اکتشافات سهیم بوده و حدود بالای ۵۰ هزار‌کیلومتر مربع اکتشاف در اختیار آنها قرار گرفته است.

 

*** تحقق ۵۸ درصد از نقشه راه معدن کشور

 

غریب‌پور گفت: توجه به مسئولیت‌های اجتماعی را در دستور کار داریم و در سیل اخیر به مناطق سیل‌زده کمک شد.

وی با بیان اینکه ۵۸ درصد از نقشه راه معدن تا به امروز محقق شده است، گفت:

جهت ما در ایمیدرو بر توسعه بخش معدن و صنایع معدنی توسط بخش خصوصی است و بیش از یک‌میلیارد دلار در مس و مبارکه افزایش سرمایه داریم.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر اینکه به دنبال ایفای نقش حاکمیتی خود در بخش معدن و صنایع معدنی هستیم، افزود: برنامه توسعه بنگاه‌های ایمیدرو پشتوانه امضای تفاهم‌نامه با شرکت پالایش و پخش است.

غریب‌پور همچنین یادآوری کرد: در نشستی که با وزیر داشتیم قرار شد روی موضوعاتی مانند کک سکزنی و الکترود گرافیتی کار کنیم، هر دو پروژه را واگذار کردیم، فولاد خوزستان کار کک‌سازی و فولاد مبارکه الکترود‌سازی را برداشت و شروع کرد.

وی با اعلام اینکه تا پایان سال الکترود‌سازی اردکان وارد مدار تولید می‌شود، گفت: ایمیدرو امسال ۳.۵ میلیارد دلار طرح را به انجام رسانده است.

 

*** ظرفیت تولید کک سوزنی و کک‌اسفنجی

 

رئیس هیات عامل ایمیدرو  در پایان، پیرامون این تفاهم نامه نیز، اظهار داشت: 

ظرفیت تولید کک‌سوزنی در راستای این تفاهم‌نامه ۳۰ هزار تن و ظرفیت کک‌اسفنجی در این تفاهم‌نامه ۳۰۰ هزار تن است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، گفتنی است که نشست امضای تفاهم‌نامه تولید کک اسفنجی و سوزنی در پالایشگاه‌های بندرعباس و امام خمینی شازند میان ایمیدرو و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با حضور وزرای نفت و صمت برگزار شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید