کد خبر:115067
پ
حسین حاجی
یادداشت:

سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ؛ پیامدها، دستاوردها و ضرورت‌ها

سالروز پیروزی انقلاب اسلامی فرصتی است برای نگاهی بایسته و شایسته به گذشته و آینده و توجه و تامل بر ضرورت‌ها و الزامات چشم‌اندازی درخشان که درواقع مسیر پیش‌رو را روشن و مشخص می‌کند.

سالروز پیروزی انقلاب اسلامی فرصتی است برای نگاهی بایسته و شایسته به گذشته و آینده و توجه و تامل بر ضرورت‌ها و الزامات چشم‌اندازی درخشان که درواقع مسیر پیش‌رو را روشن و مشخص می‌کند.

 

*** انقلاب اسلامی 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسین حاجی یکی از تحلیلگران ارشد مسائل بین‌الملل در یادداشتی با عنوان “جشن انقلاب باشکوه” که برای خبرگزاری سروش ارسال نموده، نگاهی به پیامدها، دستاوردها و الزامات تداوم و توسعه انقلاب اسلامی داشته است.

 

*** پیامدهای انقلاب‌اسلامی

 

نویسنده در یادداشت خود با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی پدیده بزرگ سده‌های گذشته تاریخ است، نوشته است:

انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی “ره” اعجازی بی‌نظیر در شکل و ساخت نظام‌سازی در تاریخ معاصر بود و در ارائه و معرفی ماهیت‌پژوهی و ترویج ارزش‌های فاخر و گرانسنگ، سرآمد انقلاب‌ها بود و حتی عظمت آن، برتر و پر فخام‌تر از انقلاب کبیر فرانسه و روسیه بود.

 

انقلاب اسلامی مسیر تاریخ را عوض کرد، روندسازی تحولات را دچار دگردیسی نمود، رهیافت‌های سیاسی و ایدئولوژی تاریخ را دگرگون ساخت و در واقع انقلاب اسلامی معادله دو قطبیت جهان را بی‌ریشه گذاشت.

انقلاب اسلامی حاکمان جهان دو قطبی را از قطار تاریخ پیاده کرد، سرنوشت جنگ سرد را با مرگ کمونیسم بی‌نتیجه نمود، یک جانبه‌گرایی آمریکا را مهار و امتیاز تشخیص و تحمیل فرهنگ و دولت‌سازی را از هژمونی و سلطه استکبار باز ستاند.

 

*** دستاوردهای انقلاب‌اسلامی در خارج

 

این تحلیلگر ارشد مسائل بین‌الملل در ادامه یادداشت خود با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی، نوشته است:

نظریه انقلاب اسلامی توانست اصل جمهوریت و اسلامیت را در هم بیامیزد و میان این دو، رابطه معنادارِ ارگانیگ ایجاد نماید و جلوه‌های مردم سالاری دینی را به رخ تمدن و فرهنگ لیبرال دمکراسی غرب بکشاند!

انقلاب اسلامی در فرآیند ترکیب و تلفیق جمهوریت با اسلامیت توانست با ارایه نظریه شرعی‌سازی سیاسی، حیات سکولاریسم تحمیلی نظام غرب را با خطر مواجه نماید و حاصل همین ترکیب بود که دولت‌های دینی سیاسی با سرعت و شتاب فزاینده‌ای در جهان اسلام در حال شکل‌گیری است.

 

*** دستاوردهای انقلاب‌اسلامی در داخل

 

انقلاب‌اسلامی در توسعه همه‌جانبه خود علیرغم همه دسیسه‌ها و تحریم‌های ظالمانه، در زیر ساخت‌های حیاتی و اقتصادی کشور موفق عمل کرده است.

صدها موسسه تحقیقاتی دانش‌بنیان، کشف و تولید فرمول‌های صنعتی، بیوتکنولوژی و رشد چشمگیر و برق‌آسا در چرخه‌ی سوخت هسته‌ای، سلول‌های بنیادی، شکوفایی حیرت‌‌انگیز در صنعت هوا فضا، پیشرفت قابل توجه در فناوری نانو، خروج از پروسه بیماری مونتاژ و دست‌یابی به فناوری‌های بومی، درخشش در رشته‌های علوم ازجمله پزشکی، مهندسی، کشاورزی و دست‌یافتن به تکنیک‌ها و فرمول‌های استاندارد جهانی، همه و همه از اسناد افتخارات مانا و پایای جمهوری اسلامی ایران با ظرفیت‌ و نمایندگی دانشمندان جوان ایران اسلامی است.

 

* سه شرط تداوم انقلاب‌اسلامی

 

حسین حاجی در ادامه یادداشت خود به بایدهای تداوم انقلاب اسلامی پرداخته و نوشته است:

همه این دستاوردها؛ حاصل خون شهدا، فداکاری ملت رشید ایران و رهبری داهیانه حضرت امام “ره” و مقام فرزانه ولایت و رهبری عزیزمان بوده است.

شرط تداوم، پیوستگی، رشد و توسعه غرورآفرین ایران سربلند، مستلزم سه اصل محافظت، سرعت و انتقال داده‌های انقلاب به نسل آینده است و هر کدام از این سه اصل توسط رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب، به خوبی تبیین شده است.

اما امروز در غبار غوغای فتنه‌ها و در بازار گرم دروغ‌بافان و بدل فروشان حرفه‌ای و خیانت اصحاب پیاده شده از قطار انقلاب که در صدد انحراف جمهوریت و مسمومیت اسلامیت هستند، باید نگاه، رویکرد و عزمی بایسته و شایسته‌تر از گذشته برای تحقق این سه اصل مهم داشت.

در واقع حساسیت “اصل حفاظت” و “انتقال ارزش‌ها” به نسل آینده انقلاب، وظایف و مسئولیت همه دلسوزان کشور را دو چندان نموده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، تحلیلگر ارشد مسائل بین‌الملل در پایان یادداشت خود با اشاره به اینکه، لازمه تحقق ایده ( جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ ) که ازخواسته‌ها و منویات مترقیانه رهبر فرزانه انقلاب است جز با راهکار خودسازی، جامعه‌پردازی و ابزارهای مدیریت جهادی و اعتقاد به اصل “ما می‌توانیم” میسر نخواهد شد، تاکید می‌کند:

بازسازی و نوسازی نقشه راه آینده با چشم‌اندازی درخشان، فقط از مسیر جابجایی و کنار گذاشتن بی‌تدبیران اشرافی‌گری می‌گذرد.

 

 

نویسنده: حسین حاجی، تحلیلگر ارشد مسائل بین‌الملل

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =

کلید مقابل را فعال کنید