کد خبر:115051
پ
شمخانی
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

ناگفته‌های دبیر شورای عالی امنیت ملی از تحولات سیاسی و امنیتی چند ماه گذشته

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پیامی از تحولات سیاسی و امنیتی چند ماه گذشته کشور گفت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پیامی از تحولات سیاسی و امنیتی چند ماه گذشته کشور گفت.

 

*** ناگفته‌های دبیر شورای عالی امنیت ملی از تحولات سیاسی و امنیتی چند ماه گذشته

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی شمخانی با ارسال پیامی از ناگفته های چند ماه گذشته نوشت.

وی بیان کرد:ملت سرافراز ایران در طول ۴۱ سال گذشته نشان داده است که با تاسی به فرهنگ مقاومت و شهادت از استقلال بی‌نظیر خود پاسداری خواهدکرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی  عنوان کرد: شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی نماد روشنی از اراده مردم ایران در پایداری از خط مقاومت تا سرحد شهادت است.

شمخانی افزود: رخدادها و تحولات چند ماه گذشته بخش منحصربفردی از تاریخ انقلاب اسلامی است.

گفتنی‌های بسیار مهمی در مورد دلایل شکل‌گیری بحرانهای اخیر و همچنین مبانی تصمیمات راهبردی اتخاذ شده برای مواجهه با تهدیدات بی‌سابقه‌ای که کیان کشور و آینده انقلاب اسلامی و محور مقاومت را هدف گرفته بود وجود دارد که در زمان مناسب به صورت مشروح به مردم نجیب و قدرشناس کشورمان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

*** حمله موشکی به نماد اقتدار نظامی آمریکا 

 

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت:

برنامه سیاستگذاران کم خرد آمریکا این بودکه با ترور سردار سلیمانی جمهوری اسلامی و ساختار تصمیم‌گیری آن را با استفاده از “دکترین شوک و بهت”در “وضعیت روانی فوق‌العاده” قرار داده و “اشتباه در محاسبه” شرایط و تصمیم‌گیری را به ما تحمیل کنند.

شمخانی ادامه داد:

بدون شک آمریکا به دلیل محاسبات غلط، هرگز فکر نمی کرد که جمهوری اسلامی با عبور از وضعیت روانی فوق‌العاده، دوگانه جعلی” جنگ یا تسلیم” را باطل کند و تصمیم نهایی را بر اساس “درک واقعی از توان متزلزل آمریکا” اتخاذ نماید و اقدام به “پاسخگویی کوبنده” کند.

وی ادامه داد: ایران با اتخاذ تصمیم راهبردی در خصوص حمله موشکی به نماد اقتدار نظامی امریکا در عراق ،ابهت پوشالی واشنگتن را فرو ریخت و نقطه عطفی در روند فرار نظامیان امریکا از عراق و سپس منطقه رقم زد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دبیر شورای عالی امنیت‌ملی در پایان، اصلی‌ترین پشتوانه نظام تصمیم‌گیری کشور در امور راهبردی را حمایت و مشارکت مردمی عنوان و اظهار کرد:

معجزه حضور حماسی آحاد ملت ایران در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و دفاعی هیچگونه تردیدی برای ایستادگی در برابر زورگویی و زیاده‌خواهی دشمنان باقی نمی‌گذارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو − یک =

کلید مقابل را فعال کنید