کد خبر:115311
پ
پمپئو
وزیر خارجه آمریکا:

ایران باید کنوانسیون پالرمو را تصویب کند

وزیر خارجه آمریکا بیان کرد که ایران باید کنوانسیون پالرمو و کنوانسیون تأمین مالی تروریسم را تصویب کند.

وزیر خارجه آمریکا بیان کرد که ایران باید کنوانسیون پالرمو و کنوانسیون تأمین مالی تروریسم را تصویب کند.

 

*** ایران باید کنوانسیون پالرمو را تصویب کند

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مایک پمپئو به بهانه ضرورت مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم، اظهار داشت: ایران باید کنوانسیون «پالرمو» و کنوانسیون تأمین مالی تروریسم را تصویب کند.

وی در توییتر نوشته است:

مدت‌ها است که ایران باید به تعهداتش عمل کرده و بر اساس قواعد جهانی برای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم بازی کند. ایران باید همین حالا کنوانسیون پالرمو و کنوانسیون تأمین مالی تروریسم را تصویب کند.

همزمان سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار پیامی در توییتر، ایران را به فقدان پایبندی به تعهداتش در قبال مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم بر اساس قوانین کارگروه اقدام مالی (FATF) متهم کرده و نوشته است:

ایران باید کنوانسیون‌های پالرمو و تأمین مالی تروریسم را تصویب کند یا با تمام اقدامات تقابلی FATF روبرو شود.

پیش از این نیز مقام‌های مختلف آمریکایی گفته بودند که ایران باید لوایح مربوط به آنچه مبارزه با پولشویی خوانده می‌شود را تصویب کند واشنگتن مدعی است که هدف از اصرار برای تصویب این لوایح، مبارزه با تأمین مالی تروریسم و پولشویی است.

 

*** اظهارات مارشال بیلینگزلی

 

با این وجود، در آذر سال ۱۳۹۶ مارشال بیلینگزلی زمانی که هنوز رئیس کارگروه اقدام مالی نشده بود و دستیار معاون وزارت خزانه داری آمریکا بود در کنگره آمریکا در پاسخ به این سوال یکی از نمایندگان که چگونه باید فشار را بر روی رهبران ایران و موسسات مالی حفظ کرد تا اطمینان حاصل شود که سپاه و مؤسسات مالی مرتبط با آن در تحریم‌ها رخنه ایجاد نمی‌کنند، گفت:

در رابطه با حفظ فشارها بر روی حکومت ایران، یکی از کارهایی که آنها (ایرانی ها) باید انجام دهند این است که باید یک چارچوب قانونی ایجاد کنند و برای توقف تامین مالی تروریسم پاسخگو باشند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش،رئیس کارگروه اقدام مالی، اظهار داشت:

آنها به اندازه کافی قانون ندارند و من هم نمی دانم که آن قوانین را اگر داشتند رعایت می کردند یا نه؟ اما آنها این چارچوب قانونی را ندارند و ما آنقدر اصرار می‌کنیم تا قوانین مقابله با پولشویی را تصویب و اجرا کنند. باید علیه بخش مالی آنها اقدامات مقابله ای انجام دهیم».

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید