کد خبر:115313
پ
شانه ساز
رئیس سازمان غذا و دارو:

ثابت‌ماندن قیمت دارو در سال ۹۹

رئیس غذا و دارو از ثابت‌ماندن قیمت دارو در سال ۹۹ خبر داد.

رئیس غذا و دارو از ثابت‌ماندن قیمت دارو در سال ۹۹ خبر داد.

 

*** ثابت‌ماندن قیمت دارو در سال ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری سروش،محمدرضا شانه ساز در نشست خبری نمایشگاه تقدیر از توانمندی‌های دارویی و تجهیزات پزشکی، اظهار کرد:
برنامه‌ای برای افزایش قیمت دارو در سال جدید نداریم و تلاش می‌کنیم قیمت‌گذاری به نحوی باشد که تولید زیان‌ده نباشد.

وی افزود: در شرایط سختی که دشمنان قصد دارند کشور را تحت فشار قرار دهند توانستیم رشد خوبی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی داشته باشیم و نیاز کشور را تامین کنیم که همه این‌ها به برکت انقلاب اسلامی است.

 

*** ۲/۱ میلیارد دلار ارزبری از محصولات بیولوژیک

 

رئیس سازمان غذا و دارو گفت:

در محصولات بیولوژیک ارزبری ۱.۲ میلیارد دلاری داشتیم و در ۱۵ سال گذشته کشور به تولید این محصولات ورود کرد، در شرایطی که دشمن در تلاش است در حوزه دارو بحران ایجاد کند، توانستیم با تولید محصولات از آسیب به سلامت مردم جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: ما اکنون دانش تولید و نظارت دارو و تجهیزات پزشکی را داریم و گام‌های بلندی در این حوزه برداشته‌ایم همچنین این توانایی را داریم که مهر تایید مصرف انسانی محصولات را صادر کنیم که خود یک دانش پیشرفته را می‌طلبد و اکنون به جایگاهی رسیده‌ایم که می‌توانیم بسیاری از دارو‌ها و تجهیزات پزشکی جدید را تولید کنیم.

 

*** ایران، دومین تولیدکننده برخی تجهیزات پزشکی

 

شانه ساز اظهار بیان کرد:

عمر و قدمت دانش تولید تجهیزات پزشکی در ایران کمتر از دارو بوده و در این حوزه مثل دارو خودکفا نیستیم، اما برخی از تجهیزات پزشکی را تولید می‌کنیم که دومین تولیدکننده آن در دنیا هستیم. این محصولات به دست جوانان زیر ۳۵ سال تولید می‌شود.

وی افزود: او افزود: به همت جوانان کشور محصولاتی را تولید می‌کنیم که در لبه دانش قرار دارند و حتی در کشور‌های پیشرفته و سرمایه دار دنیا تولید هم نمی‌شوند.

 

*** ۲۵۰ میلیارد صرفه‌جویی ارزی تا ۲ سال آینده

 

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در مواد اولیه دارویی در ابتدا سرعت ما کند بود و بخشی از آن به حمایت‌های سازمان عدا و دارو و نهاد‌های قانونگذار مرتبط بود، اما امروز گام‌های بلندی برداشته ایم و امیدواریم در ۲ سال آینده ۱۸۰ قلم ماده اولیه را در کشور تولید کنیم که ۲۵۰ میلیارد صرفه جویی ارزی به دنبال خواهد داشت.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان غذا و دارو در پایان، اظهار کرد:
یکی از علایق دلسوزان کشور تولید اقلام گیاهی است و در ۱۵ سال گذشته تعداد پروانه‌ها در این زمینه از ۱۰۰ مورد به ۸۰۰ پروانه رسیده است بسیاری از این دارو‌ها بیماری‌های صعب‌العلاج را درمان می‌کنند این حوزه در گذشته مغفول مانده بود اما اکنون به نقطه قوت ما تبدیل شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید