کد خبر:115282
پ
اسکان نوروزی فرهنگیان
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد

جزئیات طرح اسکان نوروزی فرهنگیان

در این گزارش از جزئیات طرح اسکان نوروزی فرهنگیان باخبر شوید.

در این گزارش از جزئیات طرح اسکان نوروزی فرهنگیان باخبر شوید.

 

*** طرح اسکان نوروزی فرهنگیان با شعار کیفیت مطلوب، امنیت پایدار و مسافرت ارزان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع شیوه‌نامه و دستورالعمل طرح اسکان نوروزی فرهنگیان با شعار کیفیت مطلوب، امنیت پایدار و مسافرت ارزان را به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

 

*** جزییات رزرو خانه معلم در عید ۹۹

 

طبق اعلام مدیرکل تعاون وزارت آموزش و پرورش، ثبت نام از متقاضیان اسکان نوروزی فرهنگیان (خانه معلم)، در سامانه eskan.medu.ir انجام می‌شود و پذیرش از ۲۹ اسفند ۹۸ انجام و تا روز ۱۳ فروردین ادامه خواهد داشت.

۲۶۵۰ مدرسه، ۳۶۶ خانه معلم، ۳۰۰ اردگاه و ۵۰ پردیس دانشگاهی، ده‌ها هزار اتاق را در ۳۱ استان کشور در اختیار نوروز گردهای نود و نه قرار می‌دهند تا با هزینه کم، از خدمات و تسهیلات بزرگ‌ترین وزارت خانه ایران در نخستین فصل سال استفاده کنند. بیش از ۷ هزار نفر نیز عوامل اجرایی راهبری این طرح بزرگ گردشگری هستند.

 

*** راهنمای کامل رزرو خانه معلم در نوروز ۱۳۹۹

 

به منظور رزرواسیون و آگاهی از شرایط و قیمت‌های اسکان ( خانه معلم ) در سراسر کشور، باید به سامانه eskan.medu.ir رجوع کنید و با ورود کد پرسنلی و شماره شناسنامه، نسبت به ثبت نام و رزرو محل اقامت اقدام کنید. پرداخت رزرو، ‌از طریق سامانه شاپرک است و اطلاعات مراکز تماس و لینک رزرو هر استان در گفتار امروز ارائه شده است.

 

*** اسکان موقت فرهنگیان 

 

طبق رسم همه سال، بر اساس شیوه نامه اسکان موقت فرهنگیان در سه ماهه دوم سال که پس از تعطیلات نوروزی، مهم‌ترین زمان اسکان فرهنگیان ( خانه معلم ) در ۳۱ استان کشور محسوب می‌شود، اسکان موقت فرهنگیان در تابستان، از بیست و پنجم خرداد ماه آغاز و تا پانزدهم شهریور ماه ادامه خواهد یافت.

در واقع، کلیه فرآیند اسکان فرهنگیان عزیزی که خواهان استفاده از ظرفیت‌های اقامتی وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور به منظور گذران تعطیلات تابستانی در مقصدهای گردشگری ایران هستند، روز شنبه مورخ ۱۶ شهریور ماه ۹۸ به اتمام رسیده و کلیه مدارس و مراکز اسکان، آماده پذیرایی از دانش اموزان برای آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۹ خواهند شد.

لذا، جهت تسهیل در امر اسکان، سامانه رزرو اینترنتی اسکان تابستانی فرهنگیان در نشانی eskan.medu.ir در دسترس است تا شما بتوانید از روز پنجم تیر ماه، با ورود به سامانه، نسبت به رزرو محل‌های اسکان در نظر گرفته شده در شهرهای مختلف اقدام کنید. توجه کنید که بازه اسکان تابستانی فرهنگیان محترم یا متقاضیانی که حائز شرایط استفاده از خدمات اسکان تابستانی فرهنگیان هستند، از بیست و یکم خرداد ماه ۹۸ آغاز و تا دهم شهریور ماه نود و هشت ادامه خواهد یافت.

شما صرفا در بازه فوق الذکر می‌توانید نسبت به ورود به سامانه و رزرو محل و پرداخت هزینه‌ها اقدام کنید. برای اسکان موقت تابستانی فرهنگیان محترم در تابستان امسال، علاوه بر مراکز آموزشی، رفاهی، اردوگاه‌ها و پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان، بیش از ۵۰۰ پایگاه در قالب مدرسه و کلاس درس با هدایت بیش از ۸ هزار عامل اجرایی و خدماتی در ۳۱ استان، آماده پذیرایی از فعالان عرصه فرهنگ و ادب ایران زمین است.

به نظر می‌رسد که با افزایش تجربه اسکان نوروزی فرهنگیان، خدمات رسانی به متقاضیان در تیر تا شهریور ماه هر سال، با کیفیت و خدمات بهتری نسبت به سال قبل همراه می‌شود و امیدوارم در تابستان نود و هشت نیز شاهد افزایش رضایت مندی فرهنگیان، خانواده‌ها و بستگان و هم چنین متقاضیان آزاد باشیم.

 

*** جزئیات شیوه‌نامه جدیدطرح اسکان نوروزی فرهنگیان

 

بر اساس این شیوه‌نامه ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها بایدعلاوه بر استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات موجود با تشکیل جلسات و کارگروه‌های تخصصی اسکان در سطح استان و نواحی برای برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، هماهنگی، کنترل و نظارت اقدام کنند.

بر پایه این گزارش همچنین نصب دستگاه‌های کارت‌خوان در کلیه پایگاه‌ها با رویکرد شفاف‌سازی امور مالی و واریز درآمدها به‌حساب اختصاصی دولت الزامی شده است.

 

*** میزان تعرفه هر کلاس برای هر اسکان خانواده

 

تعرفه استفاده فرهنگیان و خانواده درجه اول فرهنگیان شاغل و بازنشسته، از هر کلاس برای یک تا ۵ نفر به مدت یک‌شب در سه گروه ویژه، الف و ب به ترتیب ۴۰ هزار، ۳۵ هزار و ۲۶ هزار تومان تعیین شده است.

همچنین تعرفه مازاد بر ۵ نفر در هر کلاس به ازای هر نفر بالای ۷ سال، در گروه‌های گروه ویژه، الف و ب به ترتیب ۶ هزار، ۵ هزار و ۴ هزار تومان معین گردیده است.

در این بخشنامه همچنین تعرفه اسکان اردوهای راهیان نور، کارکنان دولت اعم از لشگری و کشوری و مشاغل آزاد نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، ازجمله اقدامات آمده در این شیوه‌نامه؛ رعایت اصول ایمنی و بهداشتی مدارس طرح اسکان، توجه به به‌سازی و زیباسازی پایگاه‌های پذیرش، اطلاع‌رسانی لازم با نصب بنر‌های اسکان در ورودی شهر‌ها و محل‌های مناسب با رویکرد هدایت مسافرین، برپایی نمایشگاه‌های بومی و سنتی در جوار پایگاه‌های اسکان به جهت آشنایی بافرهنگ و سنن محلی، معرفی جاذبه‌های توریستی وگردشگری استان مربوطه، تهیه و تحویل فرم نظرسنجی از مهمانان نوروزی در هنگام پذیرش در پایگاه‌ها و مدارس اسکان، استفاده از سیستم نوبت‌دهی در پایگاه‌ها به‌منظور ایجاد زمینه فرصت عادلانه برای میهمانان فرهنگی و نصب دستگاه‌های کارت‌خوان درکلیه پایگاه‌ها با رویکرد شفاف‌سازی امور مالی و واریز درآمد‌ها به‌حساب اختصاصی دولت است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید