کد خبر:115689
پ
ابوالفضل حجازی
رئیس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت:

اگر دولت بخواهد نسل موتورهای بنزینی طی ۲ سال منقرض و موتورهای برقی جایگزین می‌شود

رئیس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت بیان کرد که اگر دولت بخواهد نسل موتورهای بنزینی طی ۲ سال منقرض و موتورهای برقی جایگزین می‌شود.

رئیس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت بیان کرد که اگر دولت بخواهد نسل موتورهای بنزینی طی ۲ سال منقرض و موتورهای برقی جایگزین می‌شود.

 

*** اگر دولت بخواهد نسل موتورهای بنزینی طی ۲ سال منقرض و “موتورهای برقی” جایگزین می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری سروش، ابوالفضل حجازی در گفت‌وگویی درباره وضعیت تولید و فروش موتورسیکلت‌های برقی، اظهار کرد:

وضعیت این حوزه بهتر نشده، سرمایه تولیدکنندگان به یک چهارم و قدرت خرید مردم کاهش یافته به همین دلیل تولید موتورسیکلت‌های برقی نیز ۸۰ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: متأسفانه توجیه اقتصادی برای تولیدکنندگان به‌شدت از بین رفته و قیمت موتورهای برقی نیز افزایش یافته است به عنوان مثال موتوری که قبلاً ۳ تا ۴ میلیون قیمت داشت اکنون بین ۸ تا ۱۶ میلیون است علاوه بر این باتری این موتورها نیز گران و عمرشان محدود است به عنوان مثال اگر باتری موتور برقی از تاریخ تولید طی شش ماه استفاده نشود، عمرش کاهش پیدا می‌کند. 

رئیس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت با اشاره به اینکه باتری موتورسیکلت‌های برقی ۳ تا ۵ میلیون تومان قیمت دارد، تصریح کرد:

به همین دلیل اکثر تولیدکنندگان زیان کرده‌اند چرا‌ که کالایی که وارد کرده‌اند ۶ ماه در گمرک مانده، دو ماه در حمل بوده و به دلیل اینکه تقاضا برای خرید آنها کم است، باتری‌ها از بین رفته‌اند؛ باتری گوشت نیست که بتوان آن را در یخچال نگهداری کرد!

 

*** متأسفانه موتورسیکلت را لوازم سرمایه‌ای حساب نمی‌کنند

 

حجازی با اشاره به اینکه متأسفانه موتورسیکلت را لوازم سرمایه‌ای حساب نمی‌کنند، گفت:

اکثر کارخانه‌های موتورسیکلت‌سازی بین ۵۰۰ تا ۲ هزار موتور برقی دارند اما متأسفانه سرمایه آنها به یک سوم کاهش یافته و افرادی که آنها را خریداری کرده‌اند، گرفتار مسئله باتری شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: انتظار ما از دولت پرداخت یارانه نبوده و نیست اما حمایت دولت هم باعث رونق تولید و هم باعث قرار گرفتن موتورهای برقی در چرخه مصرف می‌شود و بدین ترتیب به‌صورت اتوماتیک، موتورهای فرسوده از چرخه خارج می‌شوند؛ تنها راه تحقق این امر این است که در بودجه، سرفصلی در نظر گرفته شود که براساس آن بانک‌ها موظف باشند تسهیلاتی برای خرید موتورهای برقی درنظر بگیرند و دولت نیز سود وجه پرداختی بانک‌ها را کاهش دهد؛ بدین ترتیب طی دو سال نسل موتورهای بنزینی منقرض می‌شود و به همین راحتی می‌توان گره از کار توسعه موتورسیکلت‌های برقی باز کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت در پایان، اظهار کرد:

اگر تمام کارهای اقتصادی کشور دست متخصصین قرار گیرد و همانطور که رهبرمعظم انقلاب بارها فرمودند، نگاهمان به تولید داخلی باشد در شرایط اقتصادی بسیار بهتری قرار می‌گیریم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید