کد خبر:115592
پ
فرهاد دژپسند
وزیر اقتصاد:

ضرورت افزایش بهره‌برداری از ظرفیت‌ها با مولدسازی دارایی‌های مازاد

وزیر اقتصاد بر ضرورت افزایش بهره‌برداری از ظرفیت‌ها با مولدسازی دارایی‌های مازاد تاکید کرد.

وزیر اقتصاد بر ضرورت افزایش بهره‌برداری از ظرفیت‌ها با مولدسازی دارایی‌های مازاد تاکید کرد.

 

*** تحقق اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرهاد دژپسند در سیزدهمین کنفرانس حسابداران و مدیران مالی و دهمین جایزه ملی مدیریت مالی ایران، اظهار داشت:

تحقق اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در جهت رشد پویا و بدون نوسان، در گروی بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود و بهره‌مندی از مدیریت مالی توانمند، پویا و مجهز به دانش روز است.

وزیر اقتصاد افزود: دغدغه من چاره‌اندیشی برای یک چالش مهم است، و آن این است که آیا از آنچه به عنوان منابع در اختیار داریم، به نحو بهینه استفاده می‌کنیم.

وی تصریح کرد: مدیران مالی در معرض سخت‌ترین تصمیمات همچون مدیریت منابع کمیاب مالی قرار دارند، لذا باید بر اساس الگوی شایستگی، افراد واجد شرایط برای ایفای این مسوولیت خطیر انتخاب شوند.

 

*** افزایش بهره‌برداری از ظرفیت‌ها با مولدسازی دارایی‌های مازاد

 

دژپسند گفت: مهمتر از حسابرسی رعایت در مدیریت مالی، مدیریت عملیاتی است، مدیران باید مدیریت وجوه را با دقت تحت نظر داشته باشند، این مهم علاوه بر بخش دولتی، در بنگاه‌های اقتصادی و همچنین نهاد خانواده نیز موضوعیت دارد.

وزیر اقتصاد افزود: اگر این چرخه را مد نظر قرار دهیم، بخش قابل توجهی از دغدغه‌ها مرتفع خواهد شد.

وی یادآور شد: مدیران مالی صرفا مسوول تراز مالی نیستند، بلکه باید به هزینه‌های ناشی از راکد بودن منابع نیز توجه داشته باشند.

دژپسند گفت: باید به ارتقای بهره‌برداری از ظرفیت‌های خالی موجود در بخش دولت و بخش خصوصی توجه جدی کرد و با مولدسازی دارایی‌های مازاد و منجمد، نرخ بهره‌برداری از ظرفیت‌ها را افزایش داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر اقتصاد در پایان، اظهار داشت:

مدیران مالی باید از وجود دارایی‌های راکد نگران باشند و پیشنهاد مشخص برای تبدیل این دارایی‌ها به دارایی‌های مولد ارایه دهند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید