کد خبر:116070
پ
محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران
وزیر آموزش و پرورش:

تصمیمی بر تعطیلی مدارس نیست 

وزیر آموزش و پرورش کشور بیان کرد که تصمیمی بر تعطیلی مدارس نیست.

وزیر آموزش و پرورش کشور بیان کرد که تصمیمی بر تعطیلی مدارس نیست.

 

*** حضور در ستاد انتخابات کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از منتخبین محسن حاجی میرزایی با حضور در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

مجلس شورای اسلامی بدون تردید یکی از مهمترین ارکان کشور و نهادهای قانونی در ساختن آینده کشور است. آینده‌ای که به باورهای ما، ایمان، آرامش، امنیت، اقتصاد، کسب و کار، فرهنگ، آموزش و آینده فرزندان ما ارتباط پیدا می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش کشور بیان کرد:

بنابراین حضور در انتخابات به معنای مشارکت در کیفیت آینده‌ای است که ساخته می‌شود و هر فرد با حضور در انتخابات می‌تواند اراده خود را برای با کیفیت ساختن آینده‌ای بهتر با پیشرفت، آرامش و امنیت بیشتر، مناسبات بهتر در داخل و خارج تأمین کند.

 

*** تصمیمی بر تعطیلی مدارس نیست 

 

حاجی میرزایی در رابطه با احتمال تعطیلی مدارس در روز آینده گفت:

ما تعطیلی عمومی نداریم. بیشترین حوزه‌های انتخابات، حدود ۶۰ درصد از مدارس کشور هستند و فرهنگیان به عنوان امنا و گروه‌های مرجع ملت در محل اخذ آرا هستند.

مدارسی که در آنها شمارش آرا تا روز شنبه به اتمام نمی‌رسد با صلاح دید مناطق آموزش و پرورش می‌توانند فردا را تعطیل کنند و این تعطیلی عمومی نیست و منحصر به مدارس حوزه‌های انتخابیه و آن حوزه‌هایی است که شمارش آرا تا شنبه به اتمام نمی‌رسد.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با اینکه کدام نهاد مسئول تصمیم‌گیری تعطیلی سراسری مدارس پیرو ورود ویروس کرونا به کشور است؟ تصریح کرد:

به دستور رئیس‌جمهور ستادی در وزارت بهداشت تشکیل شده است که همه دستگاه‌های مرتبط در آن حضور دارند و دائماً اوضاع را رصد و تحولات را بررسی می‌کنند و متناسب با شرایط موجود تصمیم گیری می‌کنند.

وی افزود: فعلاً تصمیمی بر تعطیلی مدارس نیست و در صورت نیاز ستاد و شورای تأمین هر استان می‌تواند در مورد تعطیلی مدارس آن استان تصمیم بگیرد و وزارت آموزش و پرورش هم در آن مشارکت دارد.

 

*** دستورالعمل‌های لازم برای آگاهی والدین

 

حاجی میرزایی تاکید کرد: ما در آموزش و پرورش برای تأمین آرامش خانواده‌ها تمامی معاونین تربیت و سلامت را در یک گفتگوی ویدئویی و برخط با مسئولین وزارت بهداشتدرمان و آموزش پزشکی در ارتباط قرار دادیم و همه توصیه‌های لازم به آنها منتقل شده است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: دستورالعمل‌های لازم برای آگاهی والدین، دانش آموزان، مدیران و معلمان تهیه شده و در اختیار مدارس قرار گرفته است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر آموزش و پرورش در پایان، اظهار داشت:

به تمام مدیران تاکید می‌کنم اگر لازم باشد تمام مدارس را بررسی کنید؛ از بهداشت مدرسه، بهداشت بوفه مدرسه، تغذیه مدرسه، سرویس‌های بهداشتی اطمینان پیدا کنند و اگر لازم است تمهیدات و تجهیزاتی برای بهداشت بیشتر فراهم شود، حتماً انجام شود. ما حداکثر مراقبت را داریم و متناسب با صلاحدید ستاد تصمیم گیری خواهد شد.

ستاد دائماً جلسه تشکیل می‌دهد و اوضاع را بررسی می‌کند اگر لازم باشد هر تصمیمی برای سلامت فرزندان گرفته شود حتماً اتخاذ می‌کنیم.

 

انتهای پیام///

منبع
منتخبین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید