کد خبر:117705
پ
کرونا
استاندار مازندران تشریح کرد

تمهیدات ستاد مبارزه با بیماری کرونا مازندران در راستای جلوگیری از شیوع این ویروس در استان

استاندار مازندران تمهیدات ستاد مبارزه با بیماری کرونا مازندران در راستای جلوگیری از شیوع این ویروس در این استان را تشریح کرد.

استاندار مازندران تمهیدات ستاد مبارزه با بیماری کرونا مازندران در راستای جلوگیری از شیوع این ویروس در این استان را تشریح کرد.

 

*** تمهیدات ستاد مبارزه با بیماری کرونا مازندران در راستای جلوگیری از شیوع این ویروس در استان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مازندران به عنوان یکی از استان‌های درگیر با ویروس کووید-۱۹ یا همان ویروس کرونا که از حدود ۲ هفته پیش به این استان رسید، اقدامات پیشگیرانه و کنترلی زیادی را به اجرا گذاشته است که از جمله آن تعطیلی تمامی مراکز آموزشی و دانشگاهی، بازارهای محلی، رویدادهای فرهنگی، سالن‌های برگزاری مراسم و حتی دیدارهای مردمی بود.

همچنین تمامی مجموعه‌های اقامتی و تفریحی گردشگری از پذیرش مسافران منع شدند، ساعات کار اداری نیز به مدت ۲ ساعت کاهش یافت، اجاره دادن هرگونه مکان به مسافران و گردشگران ممنوع شد و سرانجام محدودیت‌های جدیدی وضع شده است تا از شیوع بیشتر بیماری کرونا جلوگیری شود.

بر اساس تازه‌ترین تصمیم ستاد مبارزه با بیماری کرونا مازندران، برپایی هرگونه چادر از سوی گردشگران در استان ممنوع شد و هیچ مسافری اجازه برپایی کمپ یا چادر در مناطق شهری و روستایی استان را ندارد.

این تصمیم برای جلوگیری از اقامت احتمالی مسافران و گردشگرانی اتخاذ شده است که با وجود اعلام رسمی عدم آمادگی استان برای پذیرش مسافر و گردشگر در نوروز ۹۹ همچنان برنامه‌ریزی کرده و بار سفر بسته‌اند تا علاوه بر سلامتی خود و خانواده‌شان، سلامتی شهروندان مازندرانی را نیز به خطر بیندازند.

 

*** ممنوعیت چادرخوابی در استان مازندران

 

استاندار مازندران در جلسه ستاد استانی مبارزه با شیوع کرونا ویروس گفت:

سعی کردیم تا با سیاست‌های محدودکننده از جمله اجرای طرح تب‌سنجی به مقابله با این بیماری برویم که خوشبختانه نتایج خوبی نیز داشت.

 احمد حسین‌زادگان اظهار داشت: بر اساس آمار در هفته اخیر شاهد کاهش در تعداد مسافران ورودی به مازندران هستیم و برای پیروزی کامل در این راه، مردم باید همکاری کامل داشته باشند.

استاندار مازندران با اشاره به این که هتل‌ها و واحدهای اقامتی را برای مسافران ممنوع اعلام کردیم و خانه‌های مسافر نیز در اختیار آنان قرار نمی‌گیرد، گفت:

نصب چادر برای استقرار مسافران را نیز در جلسه امروز ممنوع کرده‌ایم و مسافران باید آگاه باشند که برای سلامتی خودشان و مردم مازندران از سفر به استان پرهیز کنند.

 

*** قرنطینه مازندران

 

حسین‌زادگان با بیان اینکه زیرساخت‌های استان در شرایط غیرعادی و بحرانی برای سرویس‌دهی کافی نیست و مسافران باید به این مساله توجه کنند، عنوان کرد:

تخت‌های بیمارستان و مشکلات دارو و درمان امکان پاسخگویی برای این شرایط را از ما سلب می‌کند.

نماینده عالی دولت در مازندران به موضوع قرنطینه استان نیز اشاره کرد و گفت:

با وجود اینکه ما درخواست بستن ورودی‌های استان و قرنطینه را درخواست کردیم، اما این موضوع باید در سطح ملی تصمیم‌گیری شود لیکن در جلسه ملی مقرر شد که این کار فعلا در استان‌ها و کشور صورت نگیرد.

استاندار مازندران افزود: برای اجرای مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در همراهی کامل قرار دارند، اما اگر احساس کنیم که این اقدامات بازدارنده نیست، تصمیمات محدودکننده و جدیدی به تناسب شرایط اتخاذ خواهیم نمود.

 

*** تسهیل در بدهی‌های مالی

 

حسین‌زادگان با بیان این که در ستاد ملی برای رعایت حال مردم و واحدهای تولیدی، تصمیماتی اتخاذ شده است، گفت:

در استان نیز تصمیم گرفتیم تا برای کسانی که در بازپرداخت اقساط و قبوض خود دچار مشکلاتی در این شرایط ویژه هستند، مدارا صورت گیرد لیکن کسانی که دارای تمکن کافی و درآمدهای ثابت هستند در راستای پیشبرد امور باید همراهی کنند.

وی با اشاره به این که باید مثل دوران جنگ در کنار هم و با هم باشیم، افزود:

دولت همه امکاناتش را بسیج کرده و مردم نیز کاملا همراه هستند.

استاندار مازندران گفت: بر اساس آخرین رصدها؛ مردم مازندران بسیار خوب در این شرایط همراهی کرده‌اند و کمتر در اجتماعات و بازار حضور می‌یابند، اجتماعات محدودتر شده و خوش‌بین هستیم که از متوسط استان‌های دیگر زودتر بتوانیم کرونا را کنترل کنیم.

حسین‌زادگان در خصوص مشکل کمبود اقلام بهداشتی با افزایش تقاضا و محدودیت عرضه اشاره کرد و گفت:

بخشی از این اقلام توسط وزارت صنعت تامین می‌شود لیکن توصیه می‌کنیم افرادی که نزدن ماسک مشکلی برای آن‌ها ایجاد نمی‌کند و درگیر بیماری خاصی نیستند، فعلا از استفاده ماسک خودداری کنند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، استاندار مازندران در پایان با بیان این که برای حل اقلام بهداشتی برنامه‌های در حال اجرا است، اظهار داشت:

امیدواریم در روزهای پیش رو تا حدودی محدودیت اقلام بهداشتی برطرف شودکه این مسئله نیازمند همراهی مردم است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول