کد خبر:118434
پ
تجهیزات پزشکی
با درخواست وزارت بهداشت در کارگروه تنظیم بازار تصویب شد

موافقت با واردات ۲۰۰ میلیون دلار اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی

با درخواست وزارت بهداشت و تصویب در کارگروه تنظیم بازار، با واردات ۲۰۰ میلیون دلار اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی با شیوه بدون انتقال ارز موافقت شد.

با درخواست وزارت بهداشت و تصویب در کارگروه تنظیم بازار، با واردات ۲۰۰ میلیون دلار اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی با شیوه بدون انتقال ارز موافقت شد.

 

*** واردات ۲۰۰ میلیون دلار اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، با درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر اجازه واردات ۲۰۰ میلیون دلار و اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی مشمول گروه ۲ ارزی به شیوه بدون انتقال ارز با استفاده از آیین‌نامه اجرایی ماده ۲۸ قانون مقررات صادرات و واردات موافقت گردید.

 

*** تکلیف بانک مرکزی برای واردات

 

به گزارش خبرنگار سروش در این مصوبه بانک مرکزی موظف شد بدون فوت وقت نسبت به تعیین ساز و کار اجرایی شدن واردات اقلام و کد تعرفه‌های اعلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سقف ۲۰۰ میلیون دلار به هر طریق ممکن که منجر به تحقق تأمین کالا در حداقل زمان خواهد شد، اقدام نماید.

 

*** کمبود تجهیزات پزشکی مرتبط با کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، از چند هفته پیش که پای ویروس کرونا به ایران باز شد، مثل سایر کشورهایی که در حال مقابله با این ویروس نوپا هستند، با کمبود محصولات بهداشتی، تجهیزات پزشکی و کالاهای محافظت فردی مثل ماسک و مواد ضدعفونی در کشور روبور شدیم و علیرغم اینکه وزارت صمت و بهداشت تمام تلاش خود را برای تامین این اقلام به کار گرفتند اما تقاضا با تولید فاصله زیادی دارد و به همین دلیل برای رفع کمبود این کالاها در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار با واردات ۲۰۰ میلیون دلار اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی، موافقت شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول