کد خبر:118520
پ
آورده نقدی
معاون مالی و اقتصادی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات:

افزایش سرمایه ۳۰ درصدی معادن از محل مطالبات و آورده نقدی

معاون مالی و اقتصادی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات از افزایش سرمایه ۳۰درصدی معادن از محل مطالبات و آورده نقدی خبر داد.

معاون مالی و اقتصادی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات از افزایش سرمایه ۳۰ درصدی معادن از محل مطالبات و آورده نقدی خبر داد.

 

*** افزایش سرمایه ۳۰درصدی معادن از محل مطالبات و آورده نقدی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، افزایش سرمایه ۳۶.۲ درصدی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با حضور ۸۲ درصدی سهامداران این هلدینگ بزرگ معدنی ـ فولادی در مجمع فوق العاده به تصویب رسید و مجموع سرمایه معادن به ۵۴،۹۰۰ میلیارد ریال رسید.

مرتضی علی اکبری در خصوص افزایش سرمایه تصویب شده در مجمع، اظهار داشت:

سرمایه قبلی ۴۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال بوده که با این افزایش، سرمایه به ۵۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال افزایش پیدا می‌کند، ۳۶٫۲ درصد سرمایه شرکت افزایش یافته که ۲۹٫۶۳ درصد از محل مطالبات و آورده نقدی و ۶٫۶ درصد از محل سود انباشته است.

در کل به ازای هر ۱۰۰ سهم، ۳۰ سهم حق تقدم و ۶ سهم جایزه تعلق می‌گیرد، همچنین به سهام‌های حق تقدم در مجمع سال ۹۸ سود تعلق نمی‌گیرد چراکه تا قبل از مجمع سالیانه، در اداره ثبت شرکت‌ها، ثبت نمی‌شود و فرایند طولانی دارد.

 

*** هدف از افزایش سرمایه

 

وی هدف از افزایش سرمایه شرکت را چنین بیان کرد:

هدف از افزایش سرمایه، مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های تابعه و وابسته هلدینگ است، شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ به واسطه طرح‌های توسعه‌ای، افزایش سرمایه داشته و هلدینگ قصد مشارکت در این افزایش سرمایه را دارد. 

 

*** تاثیر شیوع کرونا بر بورس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون مالی و اقتصادی معادن در پایان، پیرامون تاثیر شیوع کرونا بر بازار سرمایه، اظهار داشت:

هر اتفاقی که اقتصاد را تحت تاثیر قرار دهد، بر بورس نیز اثر می‌گذارد، اما به دلیل ورود بالای نقدینگی در بازار سرمایه، تاثیر چندانی نخواهد گذاشت، افت قیمت نفت و شیوع ویروس کرونا باعث شده رونق اقتصادی کشورها کمرنگ شود و این‌ دو مورد بر بورس‌های دنیا و ایران تاثیر می‌گذارد، ولی در ایران تا زمانیکه نقدینگی از بورس خارج نشده، خیلی اثر نخواهد داشت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید