کد خبر:118971
پ
تعطیلی مترو تهران
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران:

احتمال تعطیلی مترو تهران/ اجرای طرح ترافیک در شرایط کنونی

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از احتمال تعطیلی مترو تهران به دلیل شیوع بیماری کرونا و اجرای طرح در شرایط کنونی خبر داد.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از احتمال تعطیلی مترو تهران به دلیل شیوع بیماری کرونا و اجرای طرح در شرایط کنونی خبر داد.

 

*** احتمال تعطیلی مترو تهران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، یوسف حجت در پاسخ به این پرسش که مترو شیراز و اصفهان به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل شده‌است و آیا شهرداری تهران برنامه‌ای مشابه دارد، اظهار داشت:

فعلاً شهرداری تهران برنامه‌ای برای تعطیلی مترو ندارد مگر اینکه ستاد مقابله با کرونا این موضوع را به ما ابلاغ کند، البته شهرداری نیز از تعطیلی مترو تهران استقبال می‌کند.

وی افزود: اماکن عمومی و حمل و نقل عمومی از جمله مکان‌هایی است که انتقال ویروس کرونا در آن بیشتر است و هر چند در حال حاضر تعداد مسافران مترو به یک سوم حالت عادی رسیده ولی باز هم ممکن است مترو عاملی برای انتقال ویروس باشد.

 

*** حذف طرح ترافیک در تهران

 

حجت در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا طرح ترافیک به دلیل شیوع ویروس کرونا حذف می‌شود یا خیر، گفت:

حذف طرح را صلاح نمی‌دانیم چرا که اگر طرح را برداریم استقبال برای استفاده از خودروهای شخصی بیشتر می‌شود، از طرفی برخی معتقد هستند که وسعت اجرای طرح ترافیک را باید بیشتر کنیم و در تمام نقاط تهران اجرا شود تا شهروندان نتوانند با خودروی شخصی تردد کنند ولی ما معتقدیم اجرای طرح در شرایط کنونی کفایت می‌کند و نیازی به تغییر آن نیست.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان، اظهار داشت:

حذف طرح ترافیک مردم را تشویق به آمدن در خیابان‌ها می‌کند و افزایش ساعات طرح نیز سبب ترغیب مردم جهت استفاده از تاکسی، اسنپ و مترو خواهد کرد، لذا به نظرم تغییر آن به صلاح نیست.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول