کد خبر:118885
پ
محمدرضا کلائی
شهردار مشهد :

اوضاع مشهد نگران‌کننده است

شهردار مشهد اوضاع در این شهر را حاد و نگران‌کننده عنوان کرد.

شهردار مشهد اوضاع در این شهر را حاد و نگران‌کننده عنوان کرد.

 

*** اوضاع مشهد نگران‌کننده است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدرضا کلائی در ادامه سلسله پیام‌هایی هشدارآمیز از طریق گروه‌های اجتماعی فضای مجازی، در پست اخیر اینستاگرامی خود، اظهار داشت:

از روز نخست معتقد بودم مردم برای مقابله با کرونا باید جدی باشند، دولت تصمیم صحیح بگیرد و ما هم به عنوان مدیریت شهری هر کاری از دستمان ساخته باشد را انجام بدهیم. هنوز معتقدم همین سه گروه با تقسیم وظیفه می‌توانیم از بحران خارج شویم.

وی ادامه داد: در قسمت مدیریت شهری لایحه‌ای به شورای شهر ارسال و درخواست کردم تا اطلاع ثانوی بسیاری از اقداماتمان متوقف شود تا سریعتر به سمت “خودقرنطینگی خانگی” برویم. شورا هم توقف فعالیت قطار شهری و اتوبوسرانی را خواستار شده است.

شهردار مشهد نوشت: یکی از انتقاداتی که در هفته گذشته با آن مواجه بودیم فعالیت کارگران خدوم فضای سبز، عمران و رنگ‌آمیزی در شهر بود، واقعیتش وقتی کارگر روزمزدی به مزد روزش محتاج است و خط بازیافت یا تفکیک پسماند را برای جلوگیری از شیوع ویروس تعطیل می‌کنیم، باید یک کار کم خطرتر مثل رنگ‌آمیزی جدول به آنها بدهیم، نمی‌توانیم رهایشان کنیم. 

 

*** بخشودگی عوارض کسب و پیشه 

 

وی در این پست ایتستاگرامی افزود: با این ضرورت ما در رانی و استقب پروژه‌های عمال از بهار آنها را به کار گرفته‌ایم و تلاش کردیم تا با رعایت نکات بهداشتی، هم از  آنها حمایت کرده باشیم و هم فضای شهر را برای روحیه دادن به شهروندان آماده کنیم.

اما الان اوضاع نگران‌کننده‌تر از این حرفها است. اگر شورای شهر مشهد موافقت کند تا پرداختی حمایتی به آنها خصوصا کارگران روزمزد داشته باشیم، تمام این فعالیت‌ها را از یکشنبه تعطیل می‌کنیم تا نگرانی همشهریان کمتر و مدت بیکاری آنها هم جبران شود. در این صورت می شود تمهیداتی برای دورکاری همکاران در مناطق، ستاد و سازمانها در نظر گرفت که نگرانی آنها هم کمتر شود.

کلائی ادامه داد: “بخشودگی عوارض کسب و پیشه در سه ماه نخست سال ۱۳۹۹، تخفیف ۵۰ درصدی اجاره واحدهای تحت تملک شهرداری در مدت مذکور، همراهی برای کاهش زیان شرکتهای تبلیغاتی که از رکود شدید بیلبوردها متضرر شده‌اند،

اعطای مهلت در پرداخت بدهیهای تقسیط شده مردم به شهرداری و معافیت تاکسی‌ها از پرداخت آبونمان برای چهار ماه” از مفاد لایحه حمایتی است که امیدوارم شورای شهر تصویب کند.

وی در پایان این پست نوشت: از طرف دیگر یادمان باشد این مفاد هم اگر تصویب بشوند و ما خودمان رعایت نکنیم، زنجیره انتقال ویروس ادامه‌دار بوده و هم‌اینک چاره فقط خودقرنطینگی است که باید رعایت کنیم تا بتوانیم به سیر صعودی ابتلا در شهر پایان دهیم. متاسفانه اصلا متناسب با خطری که همه را تهدید می‌کند، مسئولیت پذیر نبوده ایم. باور دارم هفته آینده سرنوشت سازترین هفته برای مشهد و مردمش است.

 

*** اضافه شدن ۱۱۰ مبتلای جدید 

 

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار مبتلایان به کرونا در استان خراسان رضوی تاکنون با اضافه شدن ۱۱۰ مبتلای جدید به ۳۹۵ نفر رسیده است.

۲۷۰ نفر از کل مبتلایان به ویروس کرونا در این استان در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه در مناطق زیرپوشش سایر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی این استان هستند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، تعداد جانباختگان استان خراسان رضوی بر اثر بیماری کرونا که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت شده است  ۲۸ تن است که ۲۰ تن از این تعداد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۶ تن مربوط به دانشکده علوم پزشکی نیشابور هستند و دانشگاههای علوم پزشکی تربت‌جام و گناباد هم هر کدام یک فوتی داشته‌اند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول