کد خبر:119785
پ
حرم
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

بسته‌شدن حرم‌های حضرت زینب و رقیه (س) برای پیشگیری از شیوع کرونا

حرم‌های حضرت زینب و رقیه (سلام الله علیهما) در سوریه برای پیشگیری از شیوع کرونا بسته شدند.

حرم‌های حضرت زینب و رقیه (س) در سوریه برای پیشگیری از شیوع کرونا بسته شدند.

 

*** بسته‌شدن حرم‌های حضرت زینب و رقیه (س) برای پیشگیری از شیوع کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کمیته نظارت بر حرم حضرت زینب (س) اعلام کرد که حرم حضرت زینب و حضرت رقیه (س) تا دوم آوریل به منظور ضدعفونی کردن و انجام اقدامات لازم برای تعمیر و نگه‌داری بسته شدند.

بنابر اعلام این کمیته، این تصمیم طبق شرایط بهداشتی در کشورهای مجاور و دیگر کشورهای جهان و در راستای دستورات وزارتخانه‌‌های اوقاف و بهداشت و نیز مسئولان مربوطه به منظور حفظ سلامت زائران و کارکنان حرم اتخاذ شده است.

این در حالی است که وزارت کشور سوریه نیز در این راستا تصمیم گرفته همه اماکن تفریحی و گردشگری و نیز زندان‌ها را به مدت یک ماه ببندد.

همچنین دستور داده که زندان‌ها و وسایل آن هر چه سریع‌تر ضدعفونی و گندزایی شود.

 

*** تعویق انتخابات پارلمانی

 

دولت سوریه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و انجام اقدامات پیشگیرانه، همه ارگان‌ها و نهادهای دولتی را به کار گرفته است، به نحوی که جلسه دیروز کابینه به بحث و بررسی مکانیزم مقابله با این ویروس و تعیین وظایف و مسؤولیت وزارتخانه‌ها و نهادهای وابسته به آن در این زمینه اختصاص داشت.

این در حالی است که رئیس‌جمهوری سوریه نیز در اقدامی پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا، انتخابات پارلمانی این کشور را به تعویق انداخت.

 

*** انجام اقدامات احتیاطی و آمادگی حوزه پزشکی و بهداشتی

 

وزارت بهداشت سوریه اعلام کرده که با توجه به بررسی‌های انجام شده، تاکنون هیچ مورد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت نشده است.

این وزارتخانه تاکید کرد: اقدامات احتیاطی و آمادگی حوزه پزشکی و بهداشتی از جمله اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع کرونا در سوریه انجام شده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دولت سوریه پیشتر اعلام کرده بود که دولت برای مقابله با کرونا، فعالیت مدارس و دانشگاه‌های این کشور از روز شنبه ۱۴ مارس تا ۲ آوریل (۲۴ اسفند تا ۱۴ فروردین) به حال تعلیق در می‌آید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید