کد خبر:115927
پ
خبرگزاری سروش گزارش می دهد:

کرونا در ایران/ شمار تلفات به ۱۲۸۴ نفر رسید

پس از حدود دو ماه کرونا به ایران رسید.

پس از حدود دو ماه کرونا به ایران رسید.

 

*** کرونا در ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، اخبار لحظه به لحظه کرونا را در گزارش زیر مشاهده فرمائید:

 

۹۸/۱۲/۲۹

 

*** تعداد قربانیان کرونا به ۱۲۸۴ نفر رسید/۱۴:۰۰

 

 

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه ۵۹۷۹ نفر از بیماران کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

دکتر علیرضا رئیسی افزود: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۱۰۴۶ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۸۴۰۷ نفر رسیده است.

وی گفت: متاسفانه با جان باختن ۱۴۹ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۱۲۸۴ نفر رسیده است.

دکتر رئیسی، موارد جدید بیماران کووید ۱۹ در کشور به تفکیک استان‌ها را به این شرح اعلام کرد:

تهران: ۱۳۷
قم: ۳۱
گیلان: ۷۳
اصفهان: ۱۰۸
البرز: ۶۱
مازندران: ۵۸
مرکزی: ۴۷
قزوین: ۴۷
سمنان: ۱۶
گلستان: ۹
خراسان رضوی: ۵۰
فارس: ۲۱
لرستان: ۳۷
آذربایجان شرقی: ۵۸
خوزستان: ۲۲
یزد: ۶۹
زنجان: ۲۶
کردستان: ۱۱
اردبیل: ۱۶
کرمانشاه: ۶
کرمان: ۱۴
همدان: ۲۰
سیستان و بلوچستان: ۱۸
هرمزگان: ۵
خراسان جنوبی: ۵
چهارمحال و بختیاری: ۳
ایلام: ۸
آذربایجان غربی: ۲۶
کهگیلویه و بویراحمد: ۱۵
بوشهر: ۸
خراسان شمالی: ۲۱

 

*** آمار کرونا به ۱۷۳۶۱ نفر رسید/۱۴:۰۰

 

معاون وزیر بهداشت با اعلام این خبر، اظهار داشت: بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۱۱۹۲ مورد جدید ابتلاء به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۷۳۶۱ نفر رسید

رئیسی ادامه داد: خوشبختانه ۵۷۱۰ نفر از بیماران کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

وی افزود: متأسفانه با جان باختن ۱۴۷ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۱۱۳۵ نفر رسید.

 

*** ۹۸۸ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری فوت شده‌اند/۱۳:۴۰

 

جهانپور در ادامه به آمار کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: موارد جدید از روز گذشته تا ظهر سه شنبه ۱۱۷۸ مورد بوده که در مجموع تا کنون ۱۶ هزار و ۱۶۹ نفر مبتلا شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به ۵۳۸۹ نفر بهبود یافته از تعداد مبتلایان به کرونا در کشور، افزود: متاسفانه تاکنون ۹۸۸ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری فوت شده‌اند.

 

۹۸/۱۲/۲۶

 

*** ۱۴هزار و ۹۹۱مورد مبتلا به کرونا در کشور/۱۳:۵۰

 

نتایج بیش از ۵۶ آزمایشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت نشان داد طی روز گذشته تا ظهر دوشنبه ۱۰۵۳ بیمار جدید ثبت شده که آمار کرونا در کشور به ۱۴ هزار و ۹۹۱ نفر رسیده است.

جهانپور، تعداد فوتی‌ها را تاکنون ۸۵۳ نفر اعلام کرد و افزود: در همین حال تعداد بهبود یافتگان به عدد پنج هزار نفر نزدیک شده است. یعنی تا ظهر دوشنبه تعداد ۴۹۹۶ نفر از افراد مبتلا به کرونا در کشور، بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

 

۹۸/۱۲/۲۵

 

*** تعداد مبتلایان قطعی ویروس کرونا به مرز ۱۴ هزار نفر رسید/۱۴:۰۰

 

سخنگوی وزارت بهداشت درباره تعداد افراد مبتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت شدگان ناشی از این ویروس در کشور بیان کرد:

از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۱۲۰۹ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۳ هزار و ۹۳۸ نفر افزایش یافت.

وی ادامه داد: خوشبختانه تا کنون چهار هزار و ۷۹۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۳ نفر از مبتلایان جدید کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۷۲۴ مورد رسید.

 

۹۸/۱۲/۲۴

 

*** شمار تلفات به ۶۱۱ نفر رسید /۱۳:۳۰

 

 کیانوش جهانپور در پایان جلسه ستاد مقابله با کرونا در وزارت بهداشت، گفت: تا ظهر شنبه موارد مثبت کرونا به ۱۲ هزار و ۷۲۹ مورد رسیده است.

وی در عین از روند رو به افزایش بهبود یافتگان کرونا در کشور خبر داد و افزود: تاکنون ۴۳۳۹ نفر از افراد مبتلا به کرونا در کشور بهبود یافته و از بیمارستان‌های کشور مرخص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت، با اشاره به ۹۷ مورد جدید فوتی بر اثر ابتلاء به کرونا در کشور، تعداد فوتی‌ها را نیز ۶۱۱ نفر اعلام کرد.

وی افزود: استان تهران با ۳۴۷ مورد جدید همچنان در صدر استان‌های مبتلا به ویروس کرونا قرار دارد.

 

۹۸/۱۲/۲۳

 

*** آمار کرونا همچنان رو به افزایش است/۱۴:۰۰

 

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به آمار ۱۰ هزار و ۷۵ نفر مورد مثبت کرونا در کشور تا روز گذشته، روند بهبودی بیماران مبتلا را مطلوب ارزیابی کرد.

وی با اشاره به ۱۲۸۹ مورد جدید ابتلاء، تعداد مبتلایان تا ظهر جمعه را ۱۱ هزار و ۳۶۴ نفر اعلام کرد.

جهانپور تعداد بهبود یافتگان را ۳۵۲۹ مورد اعلام کرد و افزود: ۵۱۴ نفر تا کنون فوت شده‌اند.

 

۹۸/۱۲/۲۲

 

*** تعداد مبتلایان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۷۵ نفر رسید/۱۴:۰۰

 

کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار ابتلا به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن گفت: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، یک هزار و ۷۵ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور ۱۰ هزار و ۷۵ نفر افزایش یافت.

وی ادامه داد: خوشبختانه تا کنون سه هزار و ۲۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ نفر از مبتلایان جدید کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۴۲۹ مورد رسید.

 

۹۸/۱۲/۲۱

 

*** شمار تلفات به ۳۵۴ نفر رسید/۱۲:۴۴

 

سخنگوی وزارت بهداشت، اظهار داشت:

از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۹۵۸ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۹۰۰۰ نفر افزایش یافت.

خوشبختانه تا کنون نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده اند

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ نفر از مبتلایان جدید کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۳۵۴ مورد رسید.

 

۹۸/۱۲/۲۰

 

*** کل مبتلایان به این بیماری در کل کشور به ۸۰۴۲ نفر رسید/۱۲:۴۵

 

سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص آخرین وضعیت کووید ۱۹ تا ظهر امروز (سه شنبه ۲۰ اسفند) در ایران گفت: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۸۸۱ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کل کشور به ۸۰۴۲ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۴ نفر از مبتلایان جدید کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۲۹۱ مورد رسید.

جهانپور افزود: خوشبختانه تا کنون ۲۷۳۱ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند و روند بهبودی و ترخیص این بیماران افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

 

۹۸/۱۲/۱۹

 

*** تعداد فوتی‌ها نیز تا کنون به ۲۳۷ نفر رسیده است/۱۴:۲۲

 

سخنگوی وزارت بهداشت، به تازه‌ترین آمار کرونا ویروس در کشور اشاره کرد.

وی به موارد جدید ابتلا به کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: از روز گذشته تا ظهر دوشنبه تعداد موارد جدید کرونا ۵۹۵ مورد بوده است که آمار کلی تاکنون به ۷۱۶۱ نفر رسیده است.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در وزارت بهداشت، تعداد بهبود یافتگان را ۲۳۹۴ نفر اعلام کرد.

به گفته وی، تعداد فوتی‌ها نیز تا کنون به ۲۳۷ نفر رسیده است.

 

۹۸/۱۲/۱۸

 

*** شمار تلفات به ۱۹۴ نفر رسید / ۱۱:۲۰

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تعداد ۷۴۳ نفر مبتلای جدید به ویروس کرونا در کشور افزوده شدو با احتساب این تعداد، مبتلایان به ویروس کرونا در مجموع به ۶۵۶۶ نفر رسید.

وی افزود: با اضافه شدن ۴۹ فوتی دیگر در مجموع ۱۹۴ نفر در کشور بر اثر این بیماری جان باختند.

جهانپور در پایان گفت: از ابتدا تاکنون تعداد ۲۱۲۴ نفر مبتلا به کرونا در کشور بهبود یافته‌اند.

 

*** شمار تلفات به ۱۴۵ نفر رسید /۱۴:۰۰

 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تعداد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۵ هزار و ۸۲۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۴۵ نفر رسیده و همچنین هزار و ۶۶۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.

 

*** ۱۲۴ فوت ناشی از کرونا/۱۳:۵۵

 

 رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز جمعه ۱۶ اسفندماه اعلام کرد: اکنون موارد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور به چهار هزار و ۷۴۷ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۲۴ نفر رسیده و همچنین ۹۱۳ نفر بهبود یافته‌اند.

 

۱۶/۱۱/۹۸

 

*** تلفات کرونا در کشور به ۱۰۷ نفر رسید/۱۴:۰۰

 

کیانوش جهانپور روز پنجشنبه درباره آخرین آمار ابتلا و فوت ناشی از ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از روز گذشته تاکنون ۵۹۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور ثبت شده و مجموع مبتلایان قطعی بیماری کووید ۱۹ تا امروز به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر رسیده است.

 

۱۵/۱۱/۹۸

 

*** تلفات کرونا در ایران به ۹۲ نفر رسید/۱۳:۳۳

 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: مجموع ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور به دو هزار و ۹۲۲ نفر و فوت ناشی از کرونا نیز به ۹۲ نفر رسیده است. ۵۵۲ نفر در مجموع بهبود یافته‌اند.

 

۱۴/۱۱/۹۸

 

*** شمار تلفات به ۶۶ نفر رسید/۱۳:۰۰

 

 معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون هزار و ۵۰۱ نفر به طور قطعی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۶ نفر فوت کرده‌اند.

 

۱۲/۱۱/۹۸

 

*** شمار تلفات کرونا به ۵۴ نفر رسید/۱۴:۲۴

 

سخنگوی وزارت بهداشت: با ۱۱ مورد جدید، شمار تلفات کرونا در کشور به ۵۴ نفر رسید.
جهانپور گفت: تا زمانی که هر خانه یک پایگاه سلامت نباشد غلبه بر کرونا مشکل خواهد شد.
وی افزود: از روز گذشته ۳۸۵ مورد جدید به مبتلایان ویروس کرونا اضافه شده است.
 قم ۳۰ نفر، تهران ۱۷۰ نفر، گیلان ۲۸ نفر، مرکزی ۴۴ نفر، اصفهان ۱۳ نفر، مازندران ۱۱ نفر، همدان ۳ نفر، خراسان جنوبی ۲ نفر، البرز ۳۱ نفر، هرمزگان ۲ نفر، خوزستان ۹ نفر، سیستان و بلوچستان یک نفر، ایلام یک نفر، فارس ۸ نفر، خراسان جنوبی ۱۷ نفر، کرمانشاه ۲ نفر، لرستان ۸ نفر، سمنان ۳ نفر، کرمان ۲ نفر، به این بیماری مبتلا شده اند و در مجموع از روز نخست تا ظهر امروز ۹۷۸ بیماری مبتلا به کووید ۱۹ در سطح کشور شناسایی شد.
کیانوش جهانپور گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران از ۵۹۳ به ۹۸۷ نفر افزایش یافت و فوت شدگان جدید نیز در کشور ۵۴ نفر هستند.

 

۱۱/۱۱/۹۸

 

*** تلفات ویروس کرونا در کشور به ۴۳ نفر رسید/۱۳:۰۰

 

 رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور تاکنون ۵۹۳ نفر هستند که ۱۲۳ نفر ترخیص شده و بهبود یافته و ۴۳ نفر فوت کرده‌اند.

 

۱۰/۱۱/۹۸

 

*** شمار تلفات به ۳۴ نفر رسید/۱۲:۵۵

 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور ۳۸۸ نفر است که ۷۳ نفر ظرف روزهای گذشته بهبود یافته و ۳۴ نفر فوت کرده‌اند.

 

۹/۱۱/۹۸

 

*** تلفات ویروس کرونا در ایران به ۲۶ نفر رسید/۱۳:۳۴

 

از روز گذشته تاکنون با توجه به افزایش آزمایشگاه‌های تشخیص ویروس کرونا، ۱۰۶ ابتلای قطعی تشخیص داده شده و در این بازه زمانی هفت نفر فوت کرده‌اند. در نتیجه در مجموع ۲۴۵ نفر ابتلای قطعی و ۲۶ نفر فوت ناشی از ویروس کرونا در کشور داریم.

 

۸/۱۱/۹۸

*** بازی پرسپولیس – التعاون لغو شد/۱۹:۰۰

 

طبق ایمیل و نامه‌ای که کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال ارسال کرده دیدار پرسپولیس – التعاون عربستان که قرار بود هفته آتی در دبی برگزار شود، لغو شد.

 

***هفت دانشگاهی که تا پایان اسفند تعطیل شدند/۱۸:۰۰

 

در پس شیوع ویروس کرونا تاکنون برخی دانشگاه های کشور اعلام کرده اند، کلاس های حضوری آن ها تا پایان اسفند تعطیل و به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
دانشگاه های یزد، خواجه نصیر، فردوسی مشهد، تبریز، صنعتی اصفهان، خوزستان، لرستان و کاشان

 

*** دانشگاه اصفهان تا پایان سال تعطیل شد/۱۷:۰۰

 

هیات رئیسه دانشگاه اصفهان از تعطیلی کلاس‌های درس این دانشگاه تا پایان سال جاری به‌دلیل محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا خبر داد.

 

*** تلفات کرونا در ایران به ۱۹ نفر رسید/۱۲:۴۵

 

رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت درباره آخرین آمار ابتلا و فوت ناشی از ویروس کرونا در کشور بیان کرد:

موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور ۴۴ مورد و فوت ناشی از آن ۴ مورد است که در مجموع آمار ابتلا به ویروس کرونا به ‍۱۳۹ نفر و آمار کل فوت به ۱۹ نفر رسیده است.

 

۷/۱۱/۹۸

*** شمار قربانیان به ١۵ نفر رسید/۱۲:۳۳

 

رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت ایران، روز سه شنبه ۶ اسفند ۹۸ اعلام کرد:‌

بر اساس بررسی‌های انجام شده از روز گذشته تا پیش از ظهر امروز بر روی موارد مشکوک ویروس کووید- ۱۹، تاکنون ابتلای قطعی ۳۴ نفر به کرونا، تأیید شده است که از این تعداد ۱۶ نفر از استان قم، ۹ نفر در استان تهران، یک نفر در استان فارس، ۲ نفر در استان مازندران، ۲ نفر در استان گیلان، یک نفر در نیشابور، دو نفر در استان البرز و یک نفر در جزیره قشم هستند.

وی افزود: «از این ۳۴ نفر در روزهای اخیر، ۳ نفر فوت کردند و در مجموع  ۹۵ نفر ابتلای قطعی به ویروس کرونا تشخیص داده شده و ۱۵ نفر هم در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند».

کیانوش جهانپور گفت: «اغلب افرادی که در استان‌های دیگر به این بیماری مبتلا شده اند یا از قم خارج شده و یا با شخصی از این استان در تماس بوده اند».

 

۶/۱۱/۹۸

 

*** تعداد تلفات کرونا در ایران به ۱۲ رسید/۱۲:۰۰

 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعداد تلفات بیماری کرونا در ایران به ۱۲ و تعداد مبتلایان به ۶۴ نفر رسید.

 

۴/۱۱/۹۸

 

*** تلفات کرونا در ایران به ۸ نفر رسید/۱۶:۱۳

 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعداد تلفات بیماری کرونا در ایران به ۸ و تعداد مبتلایان به ۴۳ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز یکشنبه (۴اسفند ۹۸) افزود:

از بین موارد بررسی شده از روز گذشته تا ظهر امروز بر اساس نتایج آزمایش های تایید شده تعداد ۱۵ نفر دیگر مبتلا به کووید ۱۹ یا ویروس کرونای جدید شناسایی شدند. از این تعداد ۷ نفر در قم، چهار نفر تهران ، دو نفر گیلان و یک نفر استان مرکزی و یک نفر تنکابن (مازندران) بودند و از این افراد طی ۲۴ ساعت گذشته سه نفر جان خود را از دست دادند.

 

*** ابلاغ جدید “رئیس‌جمهور” برای جلوگیری از شیوع و ریشه‌کنی ویروس‌کرونا/۱۴:۴۵

 

رئیس‌جمهور با صدور حکم و ابلاغ جدیدی به وزیر بهداشت ماموریت داد تا ضمن تشکیل جلسات مستمر این ستاد از تمام توان مجموعه‌های ذی‌ربط به منظور کمک به جلوگیری از شیوع و ریشه‌کنی هر چه سریع‌تر این بیماری بهره گرفته و به طور مستمر به وی گزارش دهد.

 

سرفصل جنایات و توطئه‌های آمریکا

 

 

۳/۱۱/۹۸

 

 

*** اجرای تمامی کنسرت‌های موسیقی لغو شد/۱۸:۰۰

 

مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تمامی کنسرت‌های موسیقی سراسر کشور به منظور اقدامات پیشگیرانه از ۴ تا ۹ اسفند ۹۸ لغو شد.

 

*** تلفات کرونا در ایران به ۵ نفر رسید/۱۲:۰۰

 

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران به ۲۸ نفر و تعداد افراد فوت شده به ۵ نفر رسید.

کیانوش جهانپور با اعلام این خبر افزود:

تا این لحظه ۷۸۵ فرد مشکوک به ویروس کرونا از بین هزاران فرد مراجعه کننده از مطب ها و کلینیک ها به مراکز وزارت بهداشت تحت آزمایش قرار گرفته اند و ظرف روز گذشته تعداد ۱۰ فرد مبتلای جدید به ویروس کرونا تشخیص قطعی شد که با توجه به آمار ۱۸ نفر روز گذشته مجموع این مبتلایان به ۲۸ نفر رسید.

 

۲/۱۱/۹۸

 

*** اتاق اطلاع‌رسانی “کرونا” در وزارت بهداشت تشکیل می‌شود/۲۱:۳۴

 

 سخنگوی دولت از اتاق اطلاع‌رسانی کرونا در وزارت بهداشت خبر داد و نوشت:

برای اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف، از فردا (شنبه ۳ اسفند ۹۸) اتاق اطلاع‌رسانی کرونا با حضور خبرنگاران در روابط عمومی این وزارتخانه تشکیل می‌شود.

کرونا، ویروس کوری است که مرزهای طبیعی و اجتماعی را به رسمیت نمی‌شناسد؛ بین دولتی و مردمی، نظامی و غیرنظامی، اصلاح‌طلب و اصولگرا، بالاشهری  و پایین‌شهری، زن ومرد، این قوم یا آن قوم و… تمایز قائل نمی‌شود.

 

 

 

*** خطر کرونا از آنفلوانزای H١N١ کمتر است/۱۵:۱۳

 

 وزیر بهداشت اظهار داشت:
 جای نگرانی وجود ندارد، زیرا خطر ویروس کرونا کمتر از آنفلوانزایH١N١ (که پاییز۹۸ کنترل شد) دارد.
منشأ بروز ویروس کرونا در قم نامشخص است و همچنان در حال بررسی آن هستیم.

 

*** ابتلای ۱۳ مورد جدید/۱۱:۰۰

 

 بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌های انجام شده، ابتلای ۱۳ مورد جدید از نظر ابتلا به ویروس کرونا بر اساس شواهد آزمایشگاهی، تا امروز قطعی شده و دو بیمار جدید از این افراد جان خود را از دست دادند.

به گزارش وزارت بهداشت، روابط عمومی وزارت بهداشت، اظهار داشت:

از بین این افراد ابتلای ۱۳ فرد جدید مبتلا به ویروس کرونای جدید ( کووید ۱۹) قطعی شده است. نکته قابل توجه این است که از این ۱۳ مورد، اغلب موارد یا از ساکن شهر قم هستند یا در شرح حال، سابقه سفر به شهر قم ظرف روزها و هفته های اخیر داشته اند. از میان ۱۳ مورد شناسایی شده جدید، ۷ مورد مربوط به شهر قم، ۴ مورد از بیماران بستری در شهر تهران و دو مورد نیز در استان گیلان هستند.

 

۱/۱۱/۹۸

 

*** تعداد مبتلایان قطعی کرونا در ایران ۵ نفر است/۲۳:۰۰

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران پنج نفر است که شامل دو فوتی, دو بیمار بستری در قم و یک پزشک که از اراک به قم رفته است.

حدود ۲۴ نفر دیگر مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری هستند که بعد از مشخص‌شدن نتیجه آزمایش، وضعیت آنها به مردم اعلام می‌شود پیش‌بینی وزارت بهداشت این است که اکثر این بیماران به ویروس کرونا مبتلا نیستند.

تحریم‌های دارو

 

*** نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا/۲۱:۰۰

 

نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در وزارت بهداشت تشکیل شد.

در این نشست وزیر بهداشت، درمان و آموزی پزشکی، وزیر گردشگری و صنایع دستی، وزیر آموزش و پرورش، محمد اسلامی وزیر مسکن و شهرسازی، سخنگوی دولت، رییس سازمان پدافند غیر عامل،  رییس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح و جمعی از مدیران ارشد وزارت بهداشت حضور داشتند.

 

 

*** ابتلای سه نفر به ویروس کرونا در قم و اراک/۱۳:۰۹

 

روابط عمومی وزارت بهداشت درباره ابتلای ۳ نفر به ویروس کرونا جدید در قم و اراک، اظهار داشت:

تا صبح امروز (پنجشنبه ۱ اسفند ۹۸) آزمایشات از  ابتلای دو مورد جدید در قم و یک مورد در اراک به کرووید ۱۹ حکایت دارد، هر سه بیمار تابعیت ایرانی داشته و فرد مبتلا در اراک نیز ساکن قم و از همکاران پزشک ماست. با احتساب این موارد تعداد مبتلایان کرووید ۱۹ تایید شده در کشور به پنج نفر می رسد.

 

*** تایید ابتلای ۲ بیمار جدید به کرونا و انتقال ۵ فرد مشکوک به تهران/۱۱:۰۰

 

محمد مهدی گویا در گفتگویی، اظهار داشت:

به جز دو بیمار مبتلا به ویروس کرونا که دیروز در قم جان خود را از دست دادند ابتلای دو بیمار دیگر به این ویروس در قم تایید شده و در بیمارستان بستری هستند، پنج فرد مشکوک دیگر نیز با آمبولانس به تهران منتقل شده‌اند و در بیمارستان‌های پایتخت بستری هستند. منتظر نتیجه آزمایش آنها هستیم و هنوز ابتلای آنها به این ویروس محرز نشده است.

خانواده و اطرافیان دو بیمار فوت شده و دو بیمار مبتلا در قرنطینه نیستند اما آموزش‌ها و توصیه‌های بهداشتی لازم به آنها داده شده تا در صورت مشاهده علایم بیماری مراجعه کنند.

 

 

 

*** سخنگوی دولت/ از تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا/۱۰:۰۰

 

علی ربیعی در صفحه کاربری خود در توئیتر، اظهار داشت:

براساس دستور رییس‌جمهور ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در وزارت بهداشت با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، راه و شهرسازی، سخنگوی دولت و نماینده ستادکل نیروهای مسلح تشکیل می‌شود.

 

بازنشستگان

 

۳۰/۱۰/۹۸

 

*** دو بیمار مبتلا به ویروس کرونا در قم فوت کردند/۱۹:۳۳

 

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه نیز در تأیید این خبر در توییتر نوشت:

به دنبال پیک بیماری‌های حاد تنفسی ظرف روزهای اخیر در قم، دو مورد در آزمایشات اولیه از نظر کرونا ویروس مثبت گزارش شدند، متاسفانه هر دو بیمار با توجه به کهولت سن و نقص سیستم ایمنی در بخش مراقبت‌های ویژه فوت کردند.

کرونا ویروس در ایران

 

*** دو نمونه مثبت کرونا در ایران در نتایج آزمایش اولیه/۱۶:۰۰

 

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت:
 آزمایش اولیه بعمل آمده از نمونه‌های ارسالی مشکوک به ابتلا به کروناویروس جدید، در دو مورد مثبت گزارش شده است و آزمایشات بعدی برای بررسی قطعیت موضوع در حال انجام است و نتایج آن نیز به محض آماده شدن به اطلاع عموم خواهد رسید.

 

*** خبر در حال تکمیل…

 

 

منبع
خبرگزاری سروش