کد خبر:119867
پ
مسکن کارگران
سخنگوی قوه قضائیه:

عفو بیش از نیمی از زندانیان امنیتی کشور/۱۰هزار زندانی آزاد می‌شوند

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به عفو بیش از نیمی از زندانیان امنیتی کشور، آزادی ۱۰هزار زندانی را اعلام کرد.

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به عفو بیش از نیمی از زندانیان امنیتی کشور، آزادی ۱۰هزار زندانی را اعلام کرد.

 

*** عفو بیش از نیمی از زندانیان امنیتی کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، غلامحسین اسماعیلی در ارتباط تصویری با رسانه ملی درباره عفو و تخفیف مجازات اخیر تعدادی از محکومان به مناسبت فرا رسیدن اعیاد رجبیه، عید باستانی نوروز و به ویژه مبعث پیامبر اعظم (ص)، اظهار داشت:

برآورد اولیه ما این است که حدود ۱۰ هزار نفر از زندانیان، مشمول این عفو خواهند شد و در بین زندانیان امنیتی هم پیش بینی می‌شود بیش از یک دوم از این زندانیان امنیتی، مشمول عفو مقام معظم رهبری قرار گیرند و از زندان آزاد شوند.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: این عفو ویژگی‌های منحصر به فردی دارد و توأم با کارشناسی‌های ملموس، عینی و حقوقی بر مبنای یافته‌های رئیس قوه قضائیه در بازدید از زندان‌ها و نظر کارشناسان مختلف است.

وی ادامه داد: همه کسانی که در این عفو، مشمول عنایت رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته اند از زندان آزاد می‌شوند، اما در عفوهای قبلی در برخی موارد، تقلیل مجازات بود و فرد در زندان می‌ماند.

 

*** طیف‌های گسترده‌ای از جرایم مختلف 

 

اسماعیلی با بیان اینکه ویژگی دیگر این عفو این است که طیف‌های گسترده‌ای از جرایم مختلف را در بر می‌گیرد، اضافه کرد:

البته محکومان خطرناک، زندانیانی که آزادی آن‌ها امنیت شهروندان را به مخاطره می‌اندازد و مجرمان حرفه‌ای و سابقه دار و کسانی که قبلاً مورد عنایت قرار گرفتند، اما متنبه نشدند و دوباره مرتکب جرم شدند از این عفو، بهره‌مند نخواهند شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی قوه قضائیه در پایان، اظهار داشت:

امیدواریم همه مشمولان این عنایت نظام، قدردان لطف و عنایت رهبر معظم انقلاب باشند و در آینده در زندگی شأن، قوانین و مقررات را به نحو شایسته‌ای مراعات کنند.

 جمع قابل توجهی از کسانی که در مرخصی هستند از این عفو برخوردار می‌شوند و محکومیت آن‌ها پایان می‌یابد و نیازی به بازگشت دوباره آن‌ها به زندان نخواهد بود و در نتیجه محکومیت این افراد، تمام شده تلقی می‌شود و به زندان باز نخواهند گشت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید