کد خبر:120015
پ
سامانه بارشی
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی:

ورود سامانه بارشی تازه از اول فروردین/ بارش‌ پراکنده در اغلب شهرها

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی تازه از اول فروردین از بارش‌ پراکنده در اغلب شهرها خبر داد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی تازه از اول فروردین از بارش‌ پراکنده در اغلب شهرها خبر داد.

 

*** ورود سامانه بارشی تازه از روز اول عید

 

به گزارش خبرگزاری سروش، صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار داشت:

شاهد بارش پراکنده در مناطقی از شمال‌غرب هستیم و در ادامه فعالیت سامانه بارشی در دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی، شمال‌شرق و شرق کشور و استان‌های یزد، فارس و کرمان بارش باران ادامه دارد.

وی افزود: یکم فروردین ۹۹ در بخش‌هایی از شمال‌شرق و شرق کشور بارش باران داریم و سامانه بارشی به تدریج از کشور خارج می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی، ادامه داد:

سامانه بارشی دیگری از اواخر وقت جمعه یکم فروردین وارد کشور می‌شود و موجب بارش پراکنده باران در غرب و شمال‌غرب کشور خواهد شد.

این سامانه روز شنبه دوم فروردین کل غرب و جنوب کشور را در بر می‌گیرد، همچنین در شمال‌شرق نیز موجب بارش پراکنده خواهد شد.

 

*** بارش‌ پراکنده در اغلب شهرها

 

ضیائیان اضافه کرد: روز یکشنبه ۳ فروردین بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد در اغلب مناطق کشور خواهیم داشت و به تدریج از نیمه غربی کشور ابرها کاهش می‌یابد.

وی افزود: روز دوشنبه ۴ فروردین در سواحل شرقی خزر و شمال‌شرق باران خواهیم داشت و در این مدت در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش به صورت برف است.

روزهای شنبه و یکشنبه بارش تگرگ در بخش‌هایی از جنوب کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

 

*** پیش‌بینی دما در کشور

 

ضیائیان، بیان کرد:‌ از ۲ فروردین در نیمه غربی سواحل خزر و شمال‌غرب کشور دما ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد همچنین روز یکشنبه ۳ فروردین کاهش ۴ تا ۸ درجه دما در نیمه غربی و نوار شمالی کشور در روزهای ۴ و ۵ فروردین کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در نیمه شرقی کشور خواهیم داشت.

همچنین یکم فروردین بندرعباس با بیشینه دمای ۳۰ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد و اردبیل با کمینه دمای یک درجه بالای صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در پایان در تشریح وضعیت جوی پایتخت، اظهار داشت:‌

آسمان تهران در روز یکم فروردین نیمه‌ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما نیز در تهران ۲۱ و ۱۱ درجه خواهد بود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − هجده =

کلید مقابل را فعال کنید