کد خبر:120243
پ
کرونا
رئیس مجلس شورای اسلامی:

مهار کرونا در گرو مشارکت همگانی و همراهی مردم است

رئیس مجلس شورای اسلامی مهار کرونا را در گرو مشارکت همگانی و همراهی مردم دانست.

رئیس مجلس شورای اسلامی مهار کرونا را در گرو مشارکت همگانی و همراهی مردم دانست.

 

*** تدابیر ویژه برای مقابله با کرونا در تعطیلات نوروز 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی لاریجانی در تماس تلفنی با استانداران سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان و بوشهر از پیگیری و تامین نیازهای این استان‌ها در حوزه اقلام بهداشتی و تجهیزات درمانی خبر داد.

وی با تاکید بر تلاش استانداران در مسیر به حداقل رساندن آسیب های بیماری کرونا بر سلامت، کسب و کار و امنیت روانی مردم، تشویق عموم به ماندن در خانه به عنوان ایمن ترین محل برای حفظ سلامت خانواده با هدف قطع چرخه انتقال ویروس را گامی مهم و موثر خواند و اجرای کامل تدابیر بهداشتی مختص تعطیلات نوروزی را ضروری بر شمرد.

 

*** نیازها و دغدغه‌های کادر درمانی در اولویت نیازمندی‌های کشور

 

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با قدردانی از تلاش مجاهدانه و خستگی ناپذیر کادر درمانی کشور به عنوان سرداران پرافتخار خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا، اظهار داشت:

نیازها و دغدغه‌های کادر درمانی بیمارستان‌ها و همه آنان که در خط مقدم پیشگیری و مقابله با کرونا به خدمت اشتغال دارند، در اولویت نیازمندی‌های کشور است و باید به سرعت تامین شود و کادر درمانی و پزشکان بیمارستان‌ها به نحوی پشتیبانی، تجهیز و حمایت شوند که در مسیر ایفای خدمت مسئولانه و در زندگی روزانه خود آسایش و آرامش داشته و با کاستی و نارسایی مواجه نشوند.

 

*** تامین منابع مالی، انسانی و فضاهای درمانی مورد نیاز

 

لاریجانی در ادامه به اختصاص برخی منابع جدید از سوی سازمان برنامه و بودجه برای مقابله با کرونا، حضور شماری از اعضای هیات رییسه مجلس در ستاد ملی مبارزه با این بیماری و برخی ضوابط و مصوبات جدید ستاد مذکور اشاره کرد و از استانداران خواست تا از ظرفیت منابع اختصاص یافته و مصوبات جدید در حوزه تامین منابع مالی، انسانی و فضاهای درمانی مورد نیاز برای سرعت بخشیدن به روند مقابله و مهار بیماری کرونا استفاده شود.

 

*** مهار کرونا در گرو مشارکت همگانی و همراهی مردم

 

وی مهار کرونا را در گرو مشارکت همگانی و همراهی مردم دانست و تصریح کرد:

اقشار گوناگون مردم با همه توان به میدان مقابله با این بیماری آمده و ابتکارات گوناگونی را چه در ارائه خدمات بهداشتی و چه در کمک به یکدیگر در حوزه کسب و کار از قبیل بخشودگی اجاره بهای ماهیانه کارگاه‌ها و مراکز عرضه کالاها و خدمات به عمل آورده‌اند که لازم است دستگاه‌ها به ویژه بانک‌ها نیز نسبت به صاحبان کسب و کار، سهل گرفته و بازپرداخت دیون آنان را امهال کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان استفاده از مهارت‌های ارتباطات بحران در رسانه‌های استانی و ملی را ضروری توصیف کرد و اظهار داشت:

اطلاع رسانی تحولات بیماری کرونا به مردم باید در نهایت دقت و سرعت صورت گرفته و نمودار شیوع بیماری در هر استان برای عموم ترسیم و همچنین چرخه آگاهی رسانی جامع و علمی در خصوص پیشگیری و درمان بیماری کرونا تکمیل شود تا زمینه بروز شایعات در این باره منتفی شود.

 

*** گزارش‌های مشروحی از اقدامات دستگاه‌های

 

به گزارش خبرگزاری سروش، گغتنی است، استانداران سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان و بوشهر، گزارش‌های مشروحی از اقدامات دستگاه‌های هر استان در مقابله با بیماری کرونا و نتایج حاصله از این اقدامات به ربیس مجلس شورای اسلامی ارائه کردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید