کد خبر:120240
پ
ایتالیا
رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد

آمادگی روسیه برای مبارزه با کرونا در ایتالیا

رئیس‌جمهوری روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با نخست وزیر ایتالیا از آمادگی این کشور برای مبارزه با بیماری کرونا در ایتالیا خبر داد.

رئیس‌جمهوری روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با نخست وزیر ایتالیا از آمادگی این کشور برای مبارزه با بیماری کرونا در ایتالیا خبر داد.

 

*** پوتین از آمادگی کشورش برای کمک به ایتالیا گفت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، ولادیمیر پوتین و جوزپه کونته در مذاکره‌ای تلفنی درباره اوضاع پیرامون شیوع بیماری کرونا و نیز تدابیر بکار گرفته شده برای مقابله با انتشار این بیماری در دو کشور گفت وگو کردند.

پوتین بر حمایت از دولت و مردم ایتالیا در پیوند با اوضاع بسیار وخیم شیوع کرونا در این کشور تاکید کرد و دو طرف توافق کردند به همکاری نزدیک با یکدیگر در مبارزه با بیماری کرونا بپردازند.

 

*** ارائه سریع کمک‌ها

 

رئیس‌جمهوری روسیه در واکنش به درخواست طرف ایتالیایی، بر آمادگی این کشور برای ارائه سریع کمک‌های لازم به ایتالیا تاکید و شاخص‌های این کمک‌ها را تشریح کرد.

وی همچنین اعلام کرد که روسیه وسایل دفاع شخصی در برابر کرونا، سیستم‌های متحرک برای ضدعفونی کردن هوا مستقر بر روی کامیون‌های کاماز و تجهیزات پزشکی و سایر دستگاه‌های لازم به ایتالیا ارسال می‌کند.

روسیه همچنین واحدی از کارشناسان را برای کمک‌های عملی به مناطق آسیب دیده از کرونا در ایتالیا اعزام خواهد کرد.

این کمک‌ها از طریق وزارت دفاع روسیه انجام می‌گیرد و هواپیماهای نیروی هوافضای روسیه این محموله‌ها و واحد متخصصان را به ایتالیا منتقل می‌کنند.

 

*** شمار مبتلایان در ایتالیا

 

جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا نیز در پاسخ به رئیس‌جمهوری روسیه بخاطر اقداماتی که برای کمک به این کشور انجام می‌دهد قدردانی کرد.

ایتالیا در بین کشورهای اروپایی بیشترین آسیب را از کرونا دیده است.

وزارت بهداشت ایتالیا شنبه شب اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۷۹۳ تن دیگر جان خود را از دست داده‌اند تا شمار جان‌باختگان در این کشور به ۴ هزار و ۸۲۵ نفر برسد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مقامات بهداشتی ایتالیا اعلام کردند شمار مبتلایان در این کشور به ۵۳ هزار و ۵۷۸ نفر رسیده است و ۶ هزار و ۷۲ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید