کد خبر:120413
پ
صندوق بین‌المللی پول
رئیس کل بانک مرکزی:

تامین اعتبارات بخش تولید راهبرد تحقق شعار سال است

رئیس کل بانک مرکزی، تامین اعتبارات بخش تولید را راهبرد تحقق شعار سال دانست.

رئیس کل بانک مرکزی، تامین اعتبارات بخش تولید را راهبرد تحقق شعار سال دانست.

 

*** تامین اعتبارات بخش تولید، راهبرد تحقق شعار سال

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عبدالناصر همتی در اولین جلسه راهبردی برنامه‌های بانک مرکزی برای جهش تولیدژ، اظهار داشت:

درخواست من از مدیران این بانک این است که با سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اقتصادی کشور در جهت تحقق شعار سال هماهنگ باشند و برنامه های اجرایی لازم را طراحی و عملیاتی کنند.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به مسئولیت این بانک در خصوص محورهای مورد نظر برای پیگیری و تحقق شعار سال، تصمیم گیری و مقرر شد، در ستادی با مسوولیت معاونت اقتصادی بانک، جزئیات سایر برنامه ها بررسی و تدوین شود.

 

*** نامگذاری سال به نام جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ به ارزیابی میزان پیشرفت شعار رونق تولید پرداختند و با اشاره به گزارش‌های موثق، از بازگشت به کار برخی کارخانه‌های راکد یا تعطیل و افزایش ظرفیت تولید بعضی از واحدها، گفتند:

این گزارش‌ها نشان می‌دهد در سال ۹۸ علاوه بر استقبال صاحب‌نظران از شعار رونق تولید، در عمل نیز از آن استقبال شد و با کار و تلاش دستگاه‌های مختلف، تولید تا حدودی به راه افتاد البته اثر آن در زندگی مردم محسوس نشد.

ایشان با تأکید بر اینکه باید با کار ۱۰ برابری، تولید به جایی برسد که در زندگی مردم اثر گذار باشد، فرمودند:

مسائل اقتصادی کشور متعدد است از جمله «اصلاحات بانکی، گمرکی و مالیاتی» و «بهبود فضای کسب‌ وکار» اما نقش تولید بی‌همتا است و با راه افتادن تولید و استفاده از بازار فروش ۸۰ میلیونی در داخل و ارتباط با فروش و بازارهای خارجی، مشکلات اقتصادی قطعاً پایان می‌یابد و تحریم‌ها به نفع کشور تمام خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رهبر معظم انقلاب اسلامی به رسم هر سال با نام‌گذاری سال جدید با عنوان «جهش تولید»، مسیر حرکت یک‌ساله‌ کشور را مشخص و خطاب به دست‌اندرکاران تأکید کردند: جوری عمل کنید که با جهش تولید، تغییری محسوس در زندگی مردم به‌وجود آید.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید