کد خبر:120410
پ
کرونا
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا:

پیشنهاد تعطیلی ادارات تهران تا ۱۵ فروردین

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا از پیشنهاد تعطیلی ادارات تهران تا ۱۵ فروردین خبر داد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا از پیشنهاد تعطیلی ادارات تهران تا ۱۵ فروردین خبر داد.

 

*** پرداخت حداقل ۵۰ درصد مبلغ فرانشیز

 

به گزارش خبرگزاری سروش،علیرضا زالی در نامه‌ای به وزیر بهداشت برای کاهش و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، اظهار داشت:

در صورتیکه مسافرین به علت بروز علایم بالینی کرونا در شهرستان‌های مقصد بستری شوند، باید ملزم به پرداخت حداقل ۵۰ درصد مبلغ فرانشیز باشند.

وی با اشاره به اینکه برای کاهش سرایت‌پذیری از طریق به حداقل رساندن ارتباطات بین فردی و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اطلاع رسانی و اقدامات زیادی انجام شده است، افزود:

متاسفانه عده‌ای از هموطنان علی‌رغم همه توصیه‌ها، مبادرت به انجام سفرهای نوروزی کرده‌اند که این موضوع می‌تواند نگرانی‌های جدیدی در زمینه کنترل بیماری کرونا فراهم کند.

گزارشات دریافتی از بعضی استان‌ها، حاکی از بستری شدن تعدادی از مسافرین نوروزی به دلیل بروز علائم بالینی کرونا در مراکز درمانی شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها دارد که این موضوع باعث افزایش بار اضافی به بخش‌های بهداشتی درمانی نیز شده است.

 

*** تعطیلی ادارات تهران تا ۱۵ فروردین

 

زالی با اشاره به پیچیدگی استان تهران به لحاظ ترددها و تراکم جمعیت خواستار تعطیلی ادارات تا ۱۵ فروردین ۹۹ شد و بیان داشت:

لازم است در مورد استمرار بیماری، در روزهای آتی نیز تصمیماتی متناسب با شرایط اتخاذ شود.

افزایش موقت عوارض بزرگراهی به میزان حداقل ۳ تا ۵ برابر برای خودروهایی که به مقاصد غیربومی مسافرت کرده‌اند پیشنهاد دوم فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا به دکتر نمکی بود.

وی افزود: لازم است منابع حاصله از عوارض بزرگراهی برای کمک به پیشگیری و کنترل بیماری کرونا شهرستان‌ها اختصاص یابد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا گفت:

اخذ عوارض روزانه از خودروهای غیربومی که به دیگر شهرستان‌ها مسافرت کرده‌اند و تخصیص منابع حاصله از آن به شهرستان‌های مقصد راهبرد مهمی برای کنترل بیماری است.

 

*** افزایش جریمه به میزان ۲ تا ۳ برابر

 

زالی با اشاره به تاکید وزارت بهداشت مبنی پرهیز از سفر و ماندن در خانه‌ها، خاطرنشان کرد:

افزایش مبلغ جریمه حداقل به میزان ۲ تا ۳ برابر در صورت تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی برای خودروهای غیربومی که به سایر شهرستان‌ها مسافرت کرده‌اند و تخصیص منابع حاصل از آن به شهرستان مقصد و ارائه بنزین در جایگاه‌های سوخت به خودروهای غیربومی که به دیگر شهرستان‌های مسافرت کرده‌اند، صرفا با دریافت هزینه آزاد از دیگر پیشنهادات زالی به وزیر بهداشت بود.

وی افزود:

علی‌رغم کاهش تردد بین استانی در سفرهای نوروزی، از آنجا که در آغاز شروع تعطیلات هستیم و سفرهای نوروزی در گذشته معمولا به صورت دو فازی انجام می‌‌شود لازم است اقدامات کنترلی و شدیدتری در میادی خروجی از استان تهران با همکاری و مشارکت پلیس راهور و ستاد کل نیروهای مسلح جهت اعمال ممنوعیت خروج از استان تهران به عمل آید.

 

*** قرنطینه‌سازی و جلوگیری از بازگشت مسافران دارای علائم بیماری

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در پایان با توجه به این که تعدادی از مسافرین در شهرستان‌های مقصد دچار بیماری کرونا خواهند شد، اظهار داشت:

لازم است با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی مقصد نسبت به قرنطینه‌سازی این‌گونه افراد اقدام شود و از بازگشت آنان به اتفاق خانواده و سایر همراهان تا قبل از ۱۴ روز دیگر به استان تهران ممانعت بعمل آید و در این رابطه استفاده از ظرفیت پلیس راهور و امکان رصد تلفن‌های همراه کمک‌کننده خواهد بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید