کد خبر:120409
پ
چاپگرهای سه بعدی
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

چاپگرهای سه بعدی به میدان مبارزه با کرونا آمدند

چاپگرهای سه بعدی به میدان آمدند تا کمبودهای کرونایی بیمارستان‌ها را برطرف کنند.

چاپگرهای سه بعدی به میدان آمدند تا کمبودهای کرونایی بیمارستان‌ها را برطرف کنند.

 

*** چاپگرهای سه بعدی در مقابل کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مسئولان تعدادی از بیمارستان‌ها در کشورهایی مانند ایتالیا برای برطرف کردن نیازها به تجهیزات بیمارستانی با توجه به بستری شدن هزاران بیمار کرونایی از چاپگرهای سه بعدی استفاده می‌کنند.

برخی بیمارستان‌ها برای برطرف کردن نیاز خود به استفاده از دریچه‌هایی که دستگاه تنفس را به ماسک‌های اکسیژن متصل می‌کنند، از چاپگرهای سه بعدی برای تولید این دریچه‌ها استفاده کرده‌اند.
لازم به ذکر است، این کار با همکاری شرکت‌های نوپا صورت گرفته است.

 

*** استفاده کشورهای مختلف از چاپگرهای سه‌بعدی

 

افزایش کاربرد چاپگرهای سه‌بعدی برای تولید برخی تجهیزات بیمارستانی محدود به ایتالیا نیست و در انگلیس و آمریکا نیز این رویکرد جدی گرفته شده است.

در آمریکا از این چاپگرها برای تولید بیش از ۳۰۰ سپر حفاظتی صورت برای افرادی که به طور مرتب با مبتلایان به کرونا در تماس هستند، استفاده شده است. با توجه به کمبودهای گسترده در این زمینه، نصب چاپگرهای سه‌بعدی در منازل شخصی برای رفع نیازهای بیمارستان‌ها هم شدت گرفته است.

 

*** استفاده از اپلیکیشن‌ها برای مقابله با کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، استفاده از اپلیکیشن‌های گپ گروهی و به اشتراک‌گذاری اسناد مانند گوگل داکس، واتس اپ و برخی پایگاه‌های داده آنلاین برای به اشتراک گذاری اطلاعات و تبادل نظر و آموزش نیز افزایش یافته و برای اجتناب از تماس فیزیکی برقراری ارتباط میان بیماران و پزشکان و دریافت دستورالعمل نیز به همین شکل انجام می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید