کد خبر:120422
پ
المپیک توکیو
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

کمیته بین‌المللی المپیک تسلیم کرونا شد

نشریه اسپانیایی آ.اس از به تعویق‌افتادن بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.

نشریه اسپانیایی آ.اس از به تعویق‌افتادن بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.

 

*** کمیته بین‌المللی المپیک تسلیم کرونا شد

 

به گزارش خبرگزاری سروش،  نشریه آ.اس در گزارش خود نوشت:

کمیته بین‌المللی المپیک در نهایت تسلیم ویروس کرونا شد و المپیک توکیو را به تعویق انداخت.

بنابراین بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در تاریخ قبلی یعنی ۲۴ جولای تا نهم آگوست برگزار نخواهد شد و این تصمیم در نشست مجازی کمیته اجرایی کمیته بین المللی المپیک اتخاذ شد و به زودی به طور رسمی اعلام خواهد شد.

این کمیته تحت فشار از سوی کمیته‌های ملی المپیک و فدراسیون‌های جهانی از جمله اتحادیه ورزش‌های دو و میدانی و همچنین فدراسیون شنای آمریکا که روز گذشته خواستار تعویق رقابت‌ها شده بودند، مجبور به عقب نشینی شد.

در واقع کمیته بین‌المللی المپیک در صورت اتخاذ تصمیمی دیگر باید ریسک برگزاری المپیک را در غیاب کشورهای قدرتمندی که در حال حاضر با اپیدمی جهانی کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند را می‌پذیرفت.

 

*** زمان برگزاری المپیک توکیو

 

بر اساس اعلام منابع آگاه، کمیته بین المللی المپیک در بیانیه‌ای که بدین منظور منتشر خواهد کرد، تاریخ جدید برگزاری بازی‌ها را افشا نمی‌کند و در بازه‌ای یک ماهه بهترین زمان را انتخاب و اعلام خواهد کرد.

سه سناریو محتمل وجود دارد: به تعویق افتادن بازی ها تا پاییز سال جاری؛ برگزاری در سال ۲۰۲۱ و یا برگزاری در سال ۲۰۲۲ که البته دولت ژاپن در این خصوص صاحب نظر خواهد بود.

موضع توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی المپیک طی چهار روز از «نه لغو و نه تعویق توکیو ۲۰۲۰» به «در حال بررسی سناریوهای مختلفی هستیم» تغییر پیدا کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، شعله‌های مشعل المپیک که مرد آلمانی سکان‌دار کمیته بین‌المللی المپیک در مراسم برافروخته شدن آن در دشت باستانی المپیا یونان، آن را «نوری در انتهای تونل تاریک کووید-۱۹ خوانده بود»، حالا تا اطلاع ثانوی خاموش خواهد ماند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید