کد خبر:120609
پ
بیمه سلامت
معاون اول رئیس‌جمهور:

اختصاص ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمه سلامت/ صاحبان کسب و کار‌های خرد از جبران خسارات اطمینان داشته‌ باشند

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اختصاص ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمه سلامت تاکید کرد که صاحبان کسب و کار‌های خرد از جبران خسارات اطمینان داشته‌ باشند.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اختصاص ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمه سلامت تاکید کرد که صاحبان کسب و کار‌های خرد از جبران خسارات اطمینان داشته‌ باشند.

 

*** سفر معاون اول رئیس‌جمهور به خراسان رضوی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، اسحاق جهانگیری در رسانه ملی ضمن تبریک سال نو و عید مبعث، اظهار داشت:

ملت ایران و مردم استان خراسان رضوی سالی خوب و سرشار از سلامتی و موفقیت در پیش رو داشته باشند.
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به لغو برنامه سفر خود به برخی استان‌های درگیر کرونا خاطرنشان کرد:

متأسفانه امکان حضور در این استان‌ها را پیدا نکردم چرا که همه موظف هستیم به توصیه‌ها و دستورالعمل‌های مسئولین بهداشت و درمان کشور عمل کنیم و ترددها و سفرهای خود را به حداقل ممکن کاهش دهیم تا سلامت جامعه حفظ شود.
وی با اشاره به نقش تاریخی و پراهمیت استان خراسان رضوی و مشهد مقدس تصریح کرد:

استان خراسان رضوی از هر نظر استانی پراهمیت برای کشور است و مشهد نیز پایگاه اصلی مذهبی، دینی و فرهنگی است و مسائل این استان در حقیقت مسایل ایران است.

 

***  سخن معاون اول رئیس‌جمهور با پزشکان و کادر درمانی بیمارستان‌ها

 

جهانگیری با یادآوری اینکه مردم ایران همواره علاقمند هستند آغاز سال جدید را در مشهد مقدس و در جوار حرم نورانی امام رضا (ع) باشند، گفت:

متأسفانه امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا مردم این امکان را پیدا نکردند و نتوانستند به مشهد سفر کنند که باید از همکاری مردم در این زمینه قدردانی کنیم.
معاون اول رئیس‌جمهور همچنین از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی سراسر کشور و به خصوص پرسنل بیمارستان‌های استان خراسان رضوی قدردانی کرد و به گزارش ‌های ارائه شده از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، رئیس بیمارستان امام رضا (ع)، رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیشابور و پزشکان و پرستاران این مراکز درمانی که از طریق ویدئو کنفرانس دغدغه های خود را مطرح کردند، اشاره کرد و از زحمات تک تک این افراد قدردانی می کنم و دست همه آنها را می بوسم.

 

***  صاحبان کسب و کار‌های خرد از جبران خسارات اطمینان داشته‌ باشند

 

جهانگیری همچنین استاندار خراسان رضوی را از مدیران پرتلاش، با تجربه و با انگیزه توصیف کرد و افزود:

بسیاری از تدابیری که برای مقابله با کرونا در استان خراسان رضوی اتخاذ شده است نشان می دهد که مجموعه مدیریت این استان عملکرد خوب و به موقع داشته است.
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا منجر به آسیب به برخی مشاغل و کسب و کارهای خرد در کشور شده است، گفت:

بسیاری از این کسب و کارها در مشهد مقدس در انتظار آغاز سال نو و حضور زائران بودند اما متأسفانه بیماری کرونا باعث شد که کسب و کار این افراد آسیب ببیند که به آنها اطمینان می دهیم مدیریت استان و مدیریت ملی کشور برنامه‌ریزی هایی انجام داده است و تا حد زیادی این ضرر و زیان را برطرف خواهد کرد.

 

*** کرونا مسأله‌ای عالمگیر و پیچیده است

 

جهانگیری با بیان اینکه کرونا مسأله‌ای عالمگیر و پیچیده است که حتی کشورهای بزرگ و مدعی حل مسایل را نیز درگیر کرده است افزود:

به لطف خدا و با تلاش مدیران و همراهی مردم توفیقات خوبی در زمینه مقابله با کرونا داشته ایم البته باید به این موضوع توجه کنیم که هرگاه سیاستگذاری های ما نیاز به اصلاح داشته باشد، باید به سرعت در این زمینه عمل کنیم.
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به پیشنهادات خوب استانداران که نمایندگان عالی دولت در استان ها هستند، از استاندار خراسان رضوی خواست اگر مدیریت استان نیازمند اعمال محدودیت ها و ممنوعیت های بیشتر برای مقابله با کرونا است، پیشنهادات روشن خود را به رئیس‌جمهور، معاون اول ایشان و وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارائه دهد.

 

*** پرداخت ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمه سلامت 

 

جهانگیری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ایران تنها کشوری است که با وجود تحریم‌های شدید بانکی و نفتی با این بیماری مقابله می‌کند، گفت:

با وجود همه فشارها تلاش خواهیم کرد تا امکانات مورد نیاز بخش پزشکی و درمانی کشور تأمین شود. در روزهای گذشته واردات خوبی در این بخش انجام شده و امیدواریم کمبودهای استان به زودی مرتفع شود.
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه وزیر امور اقتصاد و دارایی به عنوان معین استان خراسان رضوی مشخص شده است اظهار داشت:

مباحث و موضوعات مطرح شده در این جلسه از سوی وی پیگیری خواهد شد و با هماهنگی همه دستگاه‌ها تلاش خواهد شد تا موضوع تأمین اعتبارات به ویژه پرداخت کارانه بخش پزشکی و پرستاری انجام شود.
جهانگیری ادامه داد: امروز بر اساس گزارش سازمان برنامه و بودجه دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمه سلامت اعتبار پرداخت شده و اگر لازم باشد شخصاً این موضوع را پیگیری خواهم کرد تا پرستاران و پزشکان کشور انگیزه لازم در ادامه مسئولیت خود را داشته باشند و از بیمه سلامت اطمینان خاطر داشته باشند.

 

*** محدودیت‌های اعمال شده برای سفر به مشهد

 

وی با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده برای سفر به مشهد، گفت:

وزیر راه و شهرسازی آمادگی خود را برای اجرای درخواست‌های دیگر مسئولان استان در این زمینه را اعلام کرده است. خوشبختانه تسهیلات لازم برای انتقال اتباع خارجی و به ویژه برادران افغان به کشورشان فراهم شده است.
جهانگیری با اشاره به اینکه تصمیمات نهایی در مقابله با ویروس کرونا را ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اتخاذ می‌کند گفت:

تنها مرجع اخبار در این زمینه رئیس‌جمهور و یا وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی هستند و نباید به منابع دیگر خبری اعتنا کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون اول رئیس‌جمهور در پایان با درخواست مجدد از مردم برای ماندن در خانه و قطع زنجیره انتقال بیماری، اظهار داشت:

حتماً برای افراد غیرمسئول که به این موضوع کم توجهی می کنند باید تدبیری اندیشیده شود و دولت به دنبال راهکار است و حتماً در این زمینه تصمیم گیری خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید