کد خبر:120518
پ
امیر سیاری
معاون هماهنگ‌‌کننده ارتش:

خدمات‌رسانی ۲۲ بیمارستان ارتش به مردم/ آماده‌کردن بیمارستان ۲ هزار تختخوابی در تهران

معاون هماهنگ‌‌کننده ارتش با اشاره به خدمات‌رسانی ۲۲ بیمارستان ارتش به مردم از آماده‌کردن بیمارستان ۲ هزار تختخوابی در تهران خبر داد.

معاون هماهنگ‌‌کننده ارتش با اشاره به خدمات‌رسانی ۲۲ بیمارستان ارتش به مردم از آماده‌کردن بیمارستان ۲ هزار تختخوابی در تهران خبر داد.

 

*** آماده‌کردن بیمارستان ۲ هزار تختخوابی در تهران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دریادار حبیب‌الله سیاریبا اعلام این خبر، اظهار داشت:

ظرف روزهای گذشته ستادکل نیروهای مسلح در راستای اجرایی کردن فرمان فرماندهی معظم کل قوا در خصوص برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک، دستورات جدیدی برای ارتش جمهوری اسلامی ایران صادر کردند که ما نیز این دستور را برای اجرا به نیروی زمینی ارتش ابلاغ می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه توانمندی در اجرای این ماموریت، میزان آمادگی برای دفاع در برابر حمله بیولوژیک را نشان خواهد داد، خاطرنشان کرد:

دعوت می‌کنیم در نقطه‌ای که مشخص می‌شود در تهران از این مجتمع بازدید کنند تا اگر لازم شد در تهران مورد استفاده قرار گیرد.

 

*** اقدامات اولیه و کسب آمادگی ارتش

 

معاون هماهنگ‌ کننده ارتش در ادامه بیان داشت:

ماموریت اصلی ارتش دفاع از سرزمین و تمامیت ارضی کشور و تامین امنیت کشور است، ارتش در شرایط مختلف آب هوایی و حتی در شرایط کنونی که این ویروس گسترش یافته، باید توان خود را حفظ و ماموریت اصلی خود را انجام دهد؛ ارتش باید سلامت کارکنان خود را حفظ کند و در همین راستا و با تلاش شبکه اداره بهداشت و درمان ارتش، سلامت کارکنان به خوبی حفظ شده است.

سیاری با اشاره به شرایط خوب محیط‌های آموزشی و پادگان‌های ارتش، تصریح کرد:

خوشبختانه شرایط بسیار خوبی در پادگان‌ها وجود دارد و ارتش در کنار ماموریت اصلی خود در حال خدمت به مردم است.

وی با بیان اینکه در زمان شیوع ویروس کرونا در چین اقدامات اولیه و مطالعات را انجام و آمادگی اولیه را کسب کرده بودیم گفت:

با شیوع ویروس کرونا، قرارگاه پدافند زیستی ارتش را تشکیل و جلسات متعددی تشکیل و پیش‌بینی‌ها را انجام داده و بعد از شیوع ویروس کرونا در ایران بلافاصله با جلسه‌ای که با وزیر بهداشت داشتیم، اعلام آمادگی کردیم که به آن‌ها کمک کنیم.

 

*** خدمات‌رسانی ۲۲ بیمارستان ارتش به مردم

 

معاون هماهنگ کننده ارتش، خاطر نشان کرد:

بیمارستان‌ها و تجهیزات مورد نیاز را در اختیار شبکه بهداشت کشور قرار داده و نیروهای مختلف با محوریت نیروی زمینی ارتش به گندزدایی و ضدعفونی کردن اماکن مذهبی، بیمارستان‌ها و شهرها پرداختند.

سیاری با اشاره به دستور فرماندهی معظم کل قوا برای تشکیل قرارگاه مقابله با کرنا در نیروهای مسلح، افزود:

با صدور فرمان فرماندهی معظم کل قوا، کمک‌ها و اقدامات نیروهای مسلح از جمله ارتش انسجام بیشتری یافت و توسعه پیدا کرد.

در همین راستا پایش و غربال‌گری در خروجی شهرها و ضدعفونی مراکز را گسترش و تولید ماسک و لباس برای بیمارستان‌ها را گسترش دادیم.

وی افزود: ۳۲ بیمارستان ارتش در سراسر کشور در حال خدمت‌رسانی هستند.

بیمارستان صحرایی بزرگی در شهر قم و رشت برپا کردیم همچنین بیش از ۱۶۰۰ تخت تا کنون به بیماران و بیش از ۴ هزار تخت برای دوران نقاهت اختصاص یافت.

 

*** بررسی علمی و تخصصی ویروس کرونا

 

معاون هماهنگ کننده ارتش، اضافه کرد:

امروز در بیش از ۲۰ استان توسط نیروهای ارتش در حال پایش مسافران هستیم و ایستگاه‌های ضدعفونی برپا کرده و ظرفیت‌های ارتش به خوبی به این امر اختصاص یافته است.

وی بررسی علمی و تخصصی ویروس کرونا را برنامه دیگر ارتش برای مقابله با ویروس کرونا دانست، گفت:

تیم‌های جنگ‌های نوین در استان‌های مختلف در حال بررسی و مقابله با گسترش ویروس کرونا هستند، همچنین با همکاری سپاه پاسداران و وزارت دفاع در حال پیش بردن کار هستیم و با برگزاری رزمایش و آمادگی کامل و البته با برپایی بیش از ۲۰۰ مرکز درحال پایش مردم در سرتاسر کشور هستیم.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون هماهنگ کننده ارتش در پایان، اظهار داشت:

پیشرفت‌های علمی، تجهیزات و میدانی ارتش در مقابله با کرونا را بسیار خوب بوده است و امیدواریم با همکاری مردم بتوانیم هرچه زودتر بر این ویروس منحوس غلبه کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید