کد خبر:120556
پ
رئیس قوه قضائیه
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

رئیس قوه قضائیه در جریان آخرین اقدامات انجام شده برای مدیریت و مقابله با کرونا قرار گرفت

رئیس قوه قضائیه در جریان آخرین اقدامات انجام شده برای مدیریت و مقابله با کرونا قرار گرفت و بر اجرای نظرات متخصصان متولی حوزه بهداشت و درمان تاکید کرد.

رئیس قوه قضائیه در جریان آخرین اقدامات انجام شده برای مدیریت و مقابله با کرونا قرار گرفت و بر اجرای نظرات متخصصان متولی حوزه بهداشت و درمان تاکید کرد.

*** پیگیری‌های رئیس قوه قضائیه درباره وضعیت کرونا

به گزارش خبرگزاری سروش، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در تماس‌های تلفنی جداگانه با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و استانداران و روسای کل دادگستری‌های خراسان رضوی و سمنان در جریان آخرین اقدامات انجام گرفته در مورد شیوع بیماری کرونا قرار گرفت و مواردی را مورد تاکید قرار داد.

همچنین رئیس قوه قضاییه در گفت و گو با خانواده تعدادی از همکاران قضایی و اداری که جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند، از آن‌ها دلجویی کرد.

***تماس با وزیر بهداشت

رئیسی در تماس تلفنی با  وزیر بهداشت ضمن تبریک سال نو و بعثت پیامبر اکرم (ص) با قدردانی و تشکر از اقدامات انجام گرفته از سوی پزشکان و متخصصان، اظهار داشت:

با توجه به بیماری پیش آمده و سختی‌ها و مشقت‌هایی که متخصصان و پزشکان و مسئولین در این حوزه‌ها متحمل می‌شوند، به نوبه خود از آن‌ها تشکر کرده و برای ایشان از درگاه خداوند آرزوی سلامتی و بهروزی دارم.

وی نظرات متخصصان و کارشناسان متولی حوزه بهداشت و درمان را فصل‌الخطاب دانست و تاکید کرد:

در همه بخش‌های کشور وجامعه از نظرات تخصصی که با توجه به مرجعیت علمی پزشکان و متخصصان در این حوزه اتخاذ می‌شود برای کنترل و ریشه کن کردن این ویروس ناخوانده استفاده کافی و وافی صورت گیرد تا ان شاءالله بتوانیم در اندک زمان ممکن جامعه را از شر این ویروس منحوس رها کنیم.

*** استفاده از نظر مسئولین منطقه‌ای و محلی در تصمیمات

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اقدامات اجرایی و عملیاتی صورت گرفته در طول شیوع ویروس کرونا، به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد که در سطح ملی از نظر متخصصان در همه بخش‌ها استفاده شود و توصیه‌ها و تاکیدات آنان مورد توجه قرار گیرد.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه باید از نظر مسئولین منطقه‌ای و محلی در تصمیمات اتخاذ شده استفاده کرد، گفت:

با توجه به اینکه مسئولان منطقه‌ای به الزامات و مقتضیات محلی وقوف کافی دارند، حتما از نظر آن‌ها در اتخاذ تصمیمات استفاده شده و نظرات آن‌ها مورد توجه قرار گیرد.

*** اقدام بی‌نظیر و جهادی بسیج در غربالگری 

در ادامه تماس تلفنی رئیس قوه قضائیه با وزیر بهداشت، دکتر نمکی از کمک‌های نیروی مقاومت بسیج که به غربالگری سی و هشت میلیون شهروند منجر شد، تقدیر و تشکر کرد و ادامه داد:

اقدام عظیم بسیج مردمی در غربالگری شهروندان در نوع خود بی نظیر بود و بنده بر خود لازم می‌دانم که از اقدام جهادی این عزیزان تقدیر و تشکر نمایم.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در سطح کشور برای کنترل ویروس کرونا و درمان بیماران درگیر با این ویروس گفت:

در دو استان درگیری شدیدی داشتیم و در شیوع ویروس شکل کانونی به خود گرفته بودند؛ اما با اقدامات صورت گرفته از سوی همکاران بنده، خوشبختانه وضعیت مناسب است و با کمبود تخت و اقلام بهداشتی و دارویی مواجه نیستیم.

نمکی ضمن تایید اظهارات‌ رئیس قوه قضائیه در رابطه با مورد توجه قرار دادن نظرات مسئولان منطقه‌ای و محلی، از تدابیر اندیشیده شده مقامات استان‌ها نیز تشکر کرد.

 

*** تماس با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح 

رئیسی در ادامه طی تماس تلفنی با سرلشگر باقری از اقدامات ویژه نیروهای مسلح برای کمک به ستاد ملی مقابله با کرونا در کنترل شیوع ویروس کرونا و به ویژه اقدام جهادی غربالگری سی و هشت میلیون نفر از شهروندان تقدیر و تشکر کرد.

وی همچنین در اختیار قرار دادن امکانات و تسهیلات درمانی و بهداشتی نیروهای مسلح برای مقابله و مدیریت شیوع کرونا و همچنین ایجاد قرارگاه عملیاتی بهداشتی در ستاد کل نیروهای مسلح بدین منظور را ستود.

*** تماس با استانداران و روسای کل دادگستری خراسان رضوی و سمنان

رئیسی در ادامه پیگیری‌های خود با استانداران و روسای کل دادگستری خراسان رضوی و سمنان تلفنی صحبت کرد و جویای اقدامات صورت گرفته در رابطه با شیوع بیماری کویید ۱۹ گردید و به قدردانی از تدابیر اتخاذ شده، پرداخت.

*** دلجویی از خانواده‌های داغدار

بخش دیگر برنامه صبح امروز رئیسی به دلجویی از خانواده‌های تعدادی از همکاران قضایی و اداری قوه قضاییه که جان خود را بر اثر کرونا از دست داده‌اند، اختصاص داشت.

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس قوه قضائیه در پایان ضمن دلجویی از خانواده‌ها از درگاه خداوند برای آن‌ها صبر و برای درگذشتگان مغفرت الهی را مسئلت کرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید