کد خبر:120500
پ
رئیس مجلس شورای اسلامی
رئیس مجلس در حاشیه بازدید از بیمارستان امام خمینی(ره):

شروع به کار مجلس شورای اسلامی با پروتکل جدید بعد از تعطیلات نوروزی

رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که مجلس پس از تعطیلات نوروزی شروع به کار کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که مجلس پس از تعطیلات نوروزی با پروتکل جدید شروع به کار کند.

 

*** بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از بیمارستان امام خمینی(ره)

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی لاریجانی در حاشیه بازدید از بیمارستان امام خمینی(ره) درباره باز شدن مجلس و اینکه آیا با توجه به شرایط بعد از تعطیلات مجلس به صورت مجازی خواهد بود، اظهار داشت:

وضعیت مجلس در ایران با کشورهای دیگر تفاوت داشت زیرا همزمان با انتخابات شد و مواجهه نمایندگان با مردم باعث شد که بحث ویروس در بین نمایندگان گسترش پیدا کند و به همین دلیل وزیر بهداشت و ستاد ملی کرونا نامه دادند که پارلمان تشکیل نشود.

 

وی ادامه داد: البته این کار درست بود بعد از این که تست‌هایی انجام دادیم مشاهده کردیم که تعدادی از نمایندگان به این ویروس مبتلا شده‌اند و درگیری نمایندگان با بیماری نسبتا قابل توجه بود.

 

رئیس مجلس گفت: امیدواریم که بعد از تعطیلات نوروزی مجلس کار خود را با پروتکل جدید شروع کند و ممکن است از نظر ترکیبات داخلی هم تفاوت‌هایی صورت بگیرد.

 

لاریجانی افزود: ما برای شرایط حاد پیش‌بینی‌هایی برای استفاده از سیستم‌های دیجیتالی دوسویه را طراحی کردیم که تست اولیه آن انجام شده و احتمالا فردا تست دیگری انجام شود که این نیز برای این است که اگر شرایط ما غیرعادی بود استفاده کنیم اما امیدوارم که مجلس بعد از تعطیلات اول سال کار خود را شروع کند.

 

*** بازدید از بیمارستان امام خمینی(ره)

 

وی درخصوص بازدید خود از بیمارستان امام خمینی(ره) گفت:

این بازدید در خصوص بررسی وضعیت بیمارستان و رسیدگی به بیماران کرونایی بود که نشان داد که حجم زیادی از پرسنل بیمارستان با صداقت و اخلاق حرفه‌ای در حال خدمت‌رسانی هستند.

 

رئیس مجلس افزود:

گزارش خوبی از روند بهبودی در این بیمارستان داده شد که خبر خیلی خوبی است البته اگر چه هنوز مراجعات زیاد است بنابراین از مردم می‌خواهم که پروتکل‌هایی که برای بهداشت این بیماری در نظر گرفته شده رعایت کنند و حتما در منزل بمانند.

 

لاریجانی تاکید کرد که مردم به سفر نروند، اگر چه سفرها نسبت به سال گذشته کم شده اما با توجه به این ویروس همین مقدار از سفر می‌تواند ضایعاتی به وجود آورد.

 

وی از مردم خواست که در روز ۱۳ عید با خانواده به طبیعت و بیرون نروند زیرا این کار باعث شیوع این ویروس می‌شود و برای خود و خانواده و دیگران مشکل ایجاد می‌کنند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت:

در کل خدماتی که این بیمارستان و کادر درمانی و پزشکان انجام می‌دهند بسیار ستودنی است و از همه آن‌ها تشکر می‌کنم زیرا خیلی خوب کار کردند.

وقتی که کار تیم پزشکی ایران با سایر کشورهای دیگر مقایسه می‌شود با توجه به وجدان کاری و فداکاری که در ایرانیان وجود دارد چقدر متفاوت با سایر کشورها است.

 

*** اقدامات وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا

 

لاریجانی با تاکید بر این که وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا در بحث مبارزه با این ویروس خیلی خوب کار کرده، گفت:

بعضی جاها ممکن است رعایت کافی در بخش اجتماعی کشور نشده باشد اما در کل در کنترل این ویروس گام‌های خیلی موثری انجام دادند.

 

وی یادآور شد: در بعضی از رسانه‌های کشورهای دیگر به این مساله اشاره شده که ایران به موقع به موضوع کنترل و مبارزه با شیوع ویروس کرونا توجه کرد و زمان را از دست نداده است.

 

*** توصیه‌های رئیس مجلس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان، اظهار داشت:

اگرچه سخت است اما هرچه بتوانیم در منزل سکنی داشته باشیم عواقب و نتیجه کار بهتر خواهد بود، بنابراین تقاضای ما مجددا این است که در این ایام پیش رو نه سفر و نه سیزده بدر بروند چرا که برای خود و خانواده‌شان و هم برای کشور مفید است که دچار مشکل نشود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

کلید مقابل را فعال کنید