کد خبر:120452
پ
نخست وزیر انگلیس
نخست وزیر انگلیس اولتیماتوم داد

قرنطینه کامل انگلیس در صورت توجه‌نکردن مردم به توصیه‌های بهداشتی

نخست وزیر انگلیس از قرنطینه کامل این کشور در صورت توجه‌نکردن مردم به توصیه‌های بهداشتی خبر داد.

نخست وزیر انگلیس از قرنطینه کامل این کشور در صورت توجه‌نکردن مردم به توصیه‌های بهداشتی خبر داد.

 

*** اولتیماتوم نخست وزیر انگلیس به مردم 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بوریس جانسون در کنفرانس خبری تشریح سیاست‌های دولت برای مقابله با کرونا، اولتیماتوم داد که اگر مردم توصیه‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت نکنند، ناگزیر دستور قرنطینه کامل انگلیس را صادر می‌کند.

وی تأکید کرد که اجرای دستورالعمل‌های دولت، کاملاً ضروری است و اگر مردم مسوولانه رفتار نکنند، ناگزیر تدابیر سختگیرانه‌تری را وضع می‌کند.

نخست وزیر انگلیس در حالی این مطلب را بیان کرد که به رغم توصیه مقام‌های وزارت بهداشت برای رعایت فاصله اجتماعی ۲ متر بین افراد، مردم این کشور با آفتابی شدن هوا به پارک‌ها، سواحل دریایی و فروشگاه‌ها سرازیر شده و توصیه‌های دولت را نادیده گرفتند.

جانسون در این زمینه، بیان داشت:

قطعاً مایل هستم که مردم به پارک‌ها بروند و از فضای آزاد لذت ببرند، اما لازم است که نکات بهداشتی، رعایت و هرگز تصور نشود که هوای آزاد، مصونیت می‌آورد.

وی هشدار داد: آن‌هایی که تصور می‌کنند در برابر کرونا آسیب‌پذیر نیستند ممکن است ناقل ویروس به دیگران باشند. پس لازم است که توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرید و از آن‌ها تبعیت کنید.

نخست وزیر انگلیس تصریح کرد که این دستورالعمل‌ها هرچند سختگیرانه، اما برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، که تاکنون جان ۲۸۱ نفر در این کشور را گرفته مقرر شده است.

آمار ابتلا به کرونا در انگلیس روز به روز در حال افزایش است.

 

*** اجرای تدابیر سختگیرانه‌

 

دولت جانسون چند روز پس از آنکه سایر کشورهای اروپایی شهروندان خود را مجبور به قرنطینه خانگی کردند، دستور داد رستوران‌ها، سالن‌های تئاتر، سینماها و سالن‌های بدنسازی تعطیل شوند تا سرعت شیوع ویروس کرونا کاهش یابد.

وی در ادامه اظهارات خود هشدار داد که اگر تا ۲۴ ساعت آینده اوضاع از بحرانی‌تر شود، ناگزیر از سیاست سایر کشورهای اروپایی تبعیت می‌کند.

نخست وزیر انگلیس به تمام آن‌هایی که از خانه بیرون می‌روند، ورزش می‌کنند و از هوای‌ آزاد لذت می‌برند توصیه کرد تا فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

جانسون تأکید کرد: اگر قادر به این کار نیستید، نمی‌خواهید چنین کاری را انجام دهید، مختار هستید اما ما این اقدام را صورت خواهیم داد و تدابیر سختگیرانه‌تری به اجرا می‌گذاریم.

 

*** آماده باش کامل ارتش انگلیس

 

همزمان با هشدار نخست وزیر انگلیس، شماری از شهرداری‌های مناطق مختلف کشور، با صدور بیانیه‌هایی، پارک‌ها و مکان‌های عمومی را تا اطلاع ثانوی تعطیل کردند.

مردم انگلیس در هفته‌های گذشته از ترس اعمال سیاست قرنطینه خانگی در این کشور به فروشگاه‌ها هجوم برده و دست به احتکار مواد خوراکی زده‌اند.

جانسون گفته که ارتش این کشور برای اجرای سیاست قرنطینه خانگی در آماده باش کامل به‌سر می‌برد.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده تاکنون پنج هزار و ۶۸۳ نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده‌اند که این آمار نسبت به روز قبل ۶۶۵ نفر افزایش نشان می‌دهد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نخست وزیر انگلیس پیش‌بینی کرده که این میزان در روزها و هفته‌های آینده به سرعت افزایش خواهد یافت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید