کد خبر:120711
پ
رئیس مجلس
رئیس مجلس شورای اسلامی:

جلسات مجلس به موقع و با پروتکل جدید تشکیل می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی از تشکیل بموقع جلسات مجلس با پروتکل جدید خبر داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی از تشکیل به موقع جلسات مجلس با پروتکل جدید خبر داد.

 

*** جلسات مجلس بموقع و با پروتکل جدید تشکیل می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی لاریجانی در حاشیه آزمایش سامانه فناوری دو سویه مجلس یار، اظهار داشت:

جلسات مجلس در محل پارلمان با پروتکل جدید جلسه مجلس برگزار می‌شود و فناوری ارتباط دوسویه تنها جنبه رزرو دارد تا به احتمال بسیار اندک در صورت بروز شرایط، از سیستم ارتباط دوسویه استفاده شود.

وی با بیان اینکه شرایط کشور به خاطر شیوع ویروس کرونا شرایط ویژه ای است که ممکن است در طول قرن یک بار رخ دهد، گفت:

اصل را بر این است که جلسه در محل پارلمان برگزار شود و در حال سامان دادن آن هستیم اما با توجه نوع بیماری و مسری بودن آن، باید نحوه چینش افراد با پروتکل جدید باشد.

در عین حال تمهیدات رزروی اندیشیده‌ایم که با فرض بروز شرایط حاد که تنها ۱۰ درصد احتمال دارد، از امکان فناوری دیجیتالی دو سویه استفاده کنیم.

 

*** استفاده از سامانه فناوری دو سویه مجلس یار

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه، بیان کرد:

قصد داریم سر موقع جلسه مجلس را دایر کنیم، اما اگر شرایط حاد بود، می‌توان از امکان برگزاری جلسه به صورت ارتباط دوسویه استفاده کرد که یک بار مورد آزمایش قرار گرفت و اشکالات آن رفع شد و در حال حاضر تقریباً آماده است.

لاریجانی افزود: قصد اصلی این است که در محل پارلمان با پروتکل جدید جلسه مجلس برگزار شود که در جلسه امروز هیأت رئیسه مطرح خواهد شد، اما
اگر به احتمال بسیار اندک و با بروز شرایط حاد ابن امکان فراهم نشد، از سیستم ارتباط دوسویه استفاده می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: متأسفانه از آنجایی که برگزاری انتخابات مجلس با شیوع ویروس کرونا همزمان شد و نمایندگان با تعداد زیادی از مردم در تماس بودند، به طور طبیعی حامل ویروس شدند که تست‌ها نیز نشان داد تعداد قابل توجهی از آن‌ها با این ویروس درگیر شده اند که البته خوشبختانه خود را در منزل ایزوله کردند و مدتی خارج از دسترس بودند که باعث بهبودی آن‌ها شد و برخی از نمایندگان نیز با مراجعه به بیمارستان بهبود یافتند و اکنون روی هم رفته وضع بهتری دارند.

 

*** اجرای پروتکل‌های وزارت بهداشت

 

رئیس قوه مقننه، ادامه داد:

روز گذشته در بازدید از بیمارستان امام خمینی گفتم مسأله بیماری کرونا بسیار جهنده و مسری است و ما مجبوریم در این شرایط پروتکل‌هایی که وزارت بهداشت می‌دهد را اجرا کنیم تا به سلامتی مردم و خانواده آن‌ها و جلوگیری از فراگیری آن کمک کند.

لاریجانی در ادامه با بیان اینکه یکی از مسائل مهم این بود که مردم در خانه‌های خود اسکان داشته و تردد نکنند، اظهار داشت:

از مردم خیلی تشکر می‌کنیم که حجم قابل توجهی از آن‌ها به این موضوع و نکات مطرح شده در رادیو و تلویزیون توجه کردند که آمار سفرها نیز نشان می‌دهد که بسیار نسبت به قبل کاهش یافته و همین مسأله کمک کرده است تا مناطق مختلف کشورمان درگیر کرونا نشوند.

 

***کاهش سطح درگیری با ویروس کرونا

 

وی در ادامه با بیان اینکه در گفتگوهایی که با استانداران داشتم متوجه شدم سطح درگیری با ویروس کاهش یافته است، عنوان کرد:

سخت‌گیری در راه‌ها نیز به خاطر حفظ جان مردم است لذا از مردم می‌خواهم از سفر پرهیز کنند چرا که مسافرت‌ها باعث حاد شدن شرایط و سطح بیشتر درگیری بیمارستان‌ها می‌شود که مشکلات بزرگ‌تری را به وجود آورده و اقتصاد کشور را نیز مختل می‌کند و به بخش‌های مختلف لطمه می‌زند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اگر موضوع شیوع ویروس کرونا هرچه زودتر برطرف شود اقتصاد ما نیز به روال عادی بازخواهد گشت، اظهار داشت:

از این رو هم‌اکنون از مردم می‌خواهم صبر پیشه کرده و سکونت در منزل را با همه سختی‌ها تحمل کنند تا جان خود و خانواده شأن را حفظ کنند.

همچنین روز طبیعت را در منزل بگذرانند چرا که رفتن به طبیعت در جمع‌های وسیع‌تر باعث سرایت ویروس می‌شود از این رو از مردم خواهش می‌کنیم توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا را جدی بگیرند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید