کد خبر:120684
پ
پاکسازی
فرمانده نیروی زمینی سپاه:

آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی

فرمانده نیروی زمینی سپاه زمان آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی را ۶ فروردین اعلام کرد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه زمان آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی را ۶ فروردین اعلام کرد.

 

*** آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی

 

به گزارش خبرگزاری سروش،، سردار محمد پاکپور در نشست خبری خود با اعلام برنامه‌های این رزمایش، اظهار داشت:

رزمایش دفاع بیولوژیک و عملیات پاک‌سازی محیطی شهدای مدافع سلامت نیروی زمینی سپاه از ۶ فروردین آغاز می‌شود؛ در سه هزار نقطه‌ی کشور و ۱۰۰ نقطه در تهران عملیات پاکسازی انجام خواهد شد و از تمام ظرفیت‌های بیمارستانی سیار و ثابت استفاده می‌شود.

وی افزود: در ادامه اقدامات نیروی زمینی سپاه در خصوص مبارزه با ویروس کرونا برابر فرامین فرمانده معظم کل قوا، برنامه‌ریزی این رزمایش از روزها قبل شروع شده است، این رزمایش از ششم فروردین ۹۹ آغاز به کار خواهد کرد.

 

*** راه‌اندازی بیمارستان‌های سیار

 

سردار پاکپور گفت: اقدامات خوبی در جهت پاکسازی مراکز تفریحی، عمومی، فرودگاهی، پایانه‌های مسافربری و فروشگاه‌ها توسط تجهیزات جنگ نوین نیرو زمینی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شده که مثمر ثمر بود و خیلی از عملیات‌ها تخصصی بوده است.

وی افزود: آن چیزی که توسط جنگ نوین سپاه انجام شده عملیات خاص بود چرا که با تجهیزات مختص به آلودگی‌های خاص پاکسازی صورت گرفته است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه، بیان کرد:

بیش از هزار و ۱۵۰ تخت ثابت بیمارستانی نیروی زمینی سپاه در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفته است، بیمارستان بقیه‌الله بیشترین بیمار کرونایی و بیشترین ترخیص و کمترین تلفات را داشته است.

سردار پاکپور گفت: در استان‌های کاشان، تهران، ارومیه، گرگان، بابل، اهواز، کرمانشاه، سنندج بیمارستان‌های سیار راه‌اندازی شده است؛ همچنین در کنار بیمارستان‌های سیار نقاهتگاه‌هایی راه‌اندازی شده است.

وی گفت: در این رزمایش ۱۰۰ یگان نیروی زمینی در قالب ۱۰ قرارگاه تشکیل شده است و کار پاکسازی را انجام می‌دهند.

 

*** شناسایی مراکز آلوده همکاری ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا

 

سردار پاکپور خصوص اینکه مراکز آلوده با همکاری ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا شناسایی شده است، خاطرنشان کرد:

همه اقدامات درمانی، پاکسازی، ضد عفونی در راستای سیاست‌های ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا است و بر اساس نیازهای آن‌ها کار صورت می‌گیرد؛ اگر هم بیمارستان سیاری راه‌اندازی می‌شود بر اساس نیاز ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا خواهد بود.

وی در ادامه مبنی بر همکاری سپاه در خصوص غربالگری کسانی که به مسافرت می‌روند، افزود:

غریب به ده‌ها هزار گروه جهادی در بسیج سپاه کار غربالگری را انجام می‌دهند؛ گروهای جهادی و بسیج با حضور در ورودی شهرها، روستاها و محلات کار غربالگری را انجام می‌دهند.

 

*** اقدامات نیروی زمینی سپاه در مبارزه با کرونا

 

فرمانده نیروی زمینی سپاه در خصوص اقدامات نیروی زمینی سپاه، بیان کرد:

اقدامات سپاه از ماه‌های گذشته در دو بخش درمانی و بهداشتی و پاکسازی و ضدعفونی بوده است.

هم اکنون دو سوم از ظرفیت‌های بیمارستان‌های سپاه پاسداران در اختیار بیماران کرونایی قرار دارد، نیروی دریایی سپاه نیز اقدام به راه‌اندازی بیمارستان سیار در بندر عباس، بوشهر، گیلان و شیراز کرده است.

سردار پاکپور با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته تعداد زیادی از رزمندگانی که سلاح به دست می‌گرفتند و از مرزهای کشور دفاع می‌کردند آموزش‌ها پزشک یاری و بهیاری فرا گرفتند، گفت:

امروز قریب به هزار نفر از این رزمندگان به درخواست وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در بیمارستان‌ها حضور و به پزشکان و پرستاران کمک می‌کنند؛ این آمادگی را داریم که در صورت نیاز این تعداد را افزایش دهیم.

هم‌اکنون سه هزار و ۵۰۰ تخت نقاهتگاهی ایجادشده است، گفت:

این آمادگی وجود دارد که در صورت نیاز این تخت‌ها به پنج هزار تخت نقاهتگاهی و بیمارستانی افزایش دهیم

 

*** میلیون‌ها لیتر مواد ضدعفونی در رزمایش جدید

 

وی افزود: کار پاکسازی معابر و نقاط شناسایی شده توسط میلیون‌ها لیتر مواد ضد‌عفونی انجام شده است و میلیون‌ها لیتر مواد ضدعفونی آماده شده است که در رزمایش جدید از آن استفاده شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرمانده نیروی زمینی سپاه در پایان، اظهار داشت:

این رزمایش با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا و متناسب با سیاست‌های ستاد کل نیروهای مسلح انجام می‌شود؛ همچنین این رزمایش دربرگیرنده کل سپاه و با محوریت نیروی زمینی سپاه انجام می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید