کد خبر:120668
پ
کرونا
سخنگوی وزارت بهداشت:

غربالگری ۴۱ میلیون نفر/ تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۹۳۴ نفر رسید

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به غربالگری ۴۱ میلیون نفر، تعداد جان‌باختگان بر اثر کرونا تا به امروز را ۱۹۳۴ اعلام کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به غربالگری ۴۱ میلیون نفر، تعداد جان‌باختگان بر اثر کرونا تا به امروز را ۱۹۳۴ اعلام کرد.

 

***  آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کیانوش جهانپور ۵ فروردین درباره آخرین وضعیت ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن اظهار داشت:

بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی از ظهر دیروز تا امروز، ۱۷۶۲ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۴ هزار و ۸۱۱ نفر رسید.

وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون هشت هزار و ۹۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و این روند روز به روز در حال افزایش است.

در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۲ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان این بیماری در کشور به ۱۹۳۴ نفر رسید.

 

*** غربالگری ۴۱ میلیون نفر

 

وی بیان کرد: تا امروز بیش از ۴۱ میلیون نفر در غربالگری کرونا و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا مشارکت کرده‌اند. توصیه وزارت بهداشت ادامه مشارکت مردم در سامانه salamat.gov.ir است.

وی ادامه داد: افرادی که علائم ابتلا به این بیماری را دارند در سامانه ثبت نام کنند. همکاران ما با آنها تماس می‌گیرند و اگر نیازی به ارجاع به مراکز درمانی داشته باشند این کار انجام می‌شود.

 

*** حضور حداکثر یک سوم کارکنان ادارات در محل کار

 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره وضعیت اداره‌ها بیان داشت:

موضوع تعطیلی ادارات در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بحث قرار گرفته و با نظر وزیر مربوطه، حداکثر تا یک سوم جمعیت کارکنان برای فقط امور ضروری مردم به صورت شیفت بندی یا کشیک باید در اداره‌ها یا سازمان‌ها حاضر شوند. با این فاصله‌گذاری انجام شده، کاهش حضور کارکنان انجام می‌شود.

جهانپور ادامه داد: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز به ستاد ملی کرونا ارجاع شد و قرار است با تشکیل کمیته امنیتی و اجتماعی این ستاد به ریاست وزیر کشور، با توجه به الگوهای بومی و ساختار اجتماعی کشور، اقدامات لازم برای فاصله گذاری اجتماعی برای ورود و خروج از شهرها تصمیم‌گیری شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی وزارت بهداشت در پایان درباره موارد مطرح شده در فضای مجازی در مورد استفاده از بخور و سشوار برای درمان کووید ۱۹ نیز اظهار داشت:

این موارد هیچ منبع رسمی و علمی مبتنی بر شواهد علمی ندارد. استفاده از سشوآر به هیچ وجه توصیه نمی‌شود و حتی ممکن است اثر معکوس داشته باشد. مدرکی در مورد مفید بودن استفاده از بخور در زمینه درمان بیماری کووید ۱۹ وجود ندارد و این موارد حداکثر شایعه هستند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید