کد خبر:120658
پ
رفع موانع تولید
رئیس قوه قضائیه:

لزوم رفع موانع تولید/ تحقق شعار سال ضروری است

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر تحقق شعارسال لزوم قطع زنجیرها از چرخ‌های تولید خبر داد.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر لزوم رفع موانع تولید، تحقق شعار سال را ضروری دانست.

 

*** ضرورت تحقق شعار سال 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سید ابراهیم رئیسی در نخستین نشست مسؤولان عالی قضائی کشور در سال ۹۹، اظهار داشت:

همه دستگاه‌ها باید در راستای جهش تولید تمام توان خود را بکار گیرند و اگر از همه ظرفیت‌هایی که در کشور داریم استفاده کنیم چنانکه در فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب نیز به آن تاکید شد، بسیاری از مشکلات بر طرف می‌شود.

وی افزود: اوایل شیوع ویروس کرونا ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده به راحتی در دسترس همه قرار نداشت که موجب نارضایتی مردم بود، اما در ادامه دیدیم که مردم خودشان به میدان آمدند و برخی کارخانه‌ها مسیر تولید خود را به تولید ماسک تغییر دادند.

مردم احساس کردند باید در این میدان حضور پیدا کنند یعنی تولید این کالا در داخل کشور با یک بسیج عمومی همراه شد و امروز شاهدیم که کمبود ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده بسیار متفاوت از قبل است و مشکلات در خیلی از این حوزه‌ها مرتفع شده است.

رئیسی تاکید کرد: امیدوارم همکاران در بخش‌های مختلف نظارتی و قضائی و بخش‌های دیگر از همه ظرفیت‌ها برای تحقق شعار سال و حمایت از تولیدکنندگان استفاده کنند.

 

*** نباید شعار سال در حد سخن بماند

 

وی در ادامه بیان داشت: نباید این شعار فقط در حد سخن بماند و باید در همه شئون کشور جایگاه خود را باز کند یعنی قانونگذاری ما مبتنی بر این شعار باشد اجراییات و قضاوت‌های ما هم برای تحقق این شعار حرکت کنند.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد:

تحقق این شعار یک ضرورت جدی برای کشور است و این شعار یک اعلام یک نیاز برای کشور است که باید تمام ظرفیت‌ها در این مسیر صرف شود تا شعار تحقق پیدا کند.

رئیسی ادامه داد: جهش تولید اگر آنگونه باشد که در زندگی مردم حس شود و ملموس باشد همانطور که رهبر معظم انقلاب توقع داشتند و مردم احساس کنند شعار تحقق پیدا کرده است و زندگی شأن شرایط متفاوت شده است آن موقع موفقیت حاصل شده است.

برای تحقق این شعار می‌طلبد همه دستگاه‌ها و بخش‌های کشور با یکدیگر هماهنگی و همکاری مضاعفی داشته باشند به نحوی که در زندگی مردم حالت ملموس به خود بگیرد و مردم حس کنند تغییری پیدا شده است.

 

*** لزوم رفع موانع تولید

 

رئیس قوه قضائیه با اشاره به وجود برخی موانع بر سر راه تولید، بیان داشت:

باید چرخ‌های تولید به صورت جهشی فعال‌تر شوند و مقدمه این کار برداشتن زنجیرها از چرخ‌های تولید در کشور. تولید نباید هیچ مانعی در سر راهش داشته باشد و هرگونه مسئله‌ای که نظام کسب و کار را دچار مشکل کند و تولید کننده را با مشکل مواجه کند باید از سر راه برداشته شود.

رئیسی افزود: در کشور نقدینگی کم نداریم و افزایش نقدینگی داریم این نقدینگی باید با سیاست‌های درست به سمت تولید هدایت شود زیرا در غیر این صورت مشکلات بزرگی ایجاد می‌کند و با هدایت نقدینگی به سمت تولید می‌توان چرخ‌های کشور را گرداند.

در سال گذشته تعدادی از ابر بدهکاران را پای میز محاکمه کشیدیم و یکی از اقدامات ما این بود که پیش از آنکه پای این‌ها به دادگاه برسد اموال و دارایی‌های این‌ها را گرفته و به بانک‌ها برگرداندیم.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس قوه قضائیه در پایان، اظهار داشت:

در سال ۹۸ چند نفر از بدهکاران پول‌های کلانشان به بانک‌ها، خزانه، نهادها و دستگاه‌های مختلف برگردانده شد که این نکته مهمی است. بانک‌ها یادشان باشد که تسهیلات را باید به افرادی بدهند که تولید‌کننده هستند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید