کد خبر:120804
پ
کرونا
سخنگوی وزارت بهداشت:

ابتلای ۲ هزار و ۲۰۶ نفر به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/ موافقت دولت با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به ابتلای ۲ هزار و ۲۰۶ نفر به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته از موافقت دولت با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به ابتلای ۲ هزار و ۲۰۶ نفر به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته از موافقت دولت با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد.

 

*** آمار ابتلا به کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کیانوش جهانپور ۶ فروردین درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن، اظهار داشت:

بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی از ظهر دیروز تا امروز، ۲۲۰۶ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان به این بیماری در ایران به ۲۷۰۱۷ نفر رسید.

 

وی در ادامه افزود: خوشبختانه تاکنون ۹۶۲۵ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

با جان باختن ۱۴۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در طول ۲۴ ساعت گذشته، تعداد درگذشتگان بر اثر این بیماری تا ۶ فروردین ۱۳۹۹ به ۲۰۷۷ نفر رسید.

تاکنون بیش از ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار از نظر ابتلا به کووید ۱۹ در کشور غربالگری شده‌اند و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا با قدرت در کشور در حال اجرا است و الگوی موفقی برای سایر کشورها به حساب می آید. مردم حتما برای حفظ سلامتی خود، خانواده و اطرافیان شان به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

 

*** موافقت با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی 

 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت بیان داشت:

یکی از اقدامات مهم، مراقبت سندرمیک فعال است که گام اول با ثبت نام مردم در سامانه شکل می‌گیرد و اقدامات بعدی با پایش مستمر و روزانه توسط همکاران ما انجام می‌شود.

 

وی در ادامه اضافه کرد: دید و بازدید نوروزی توسط اکثر مردم نادیده گرفته شده و این همکاری با نظام سلامت شکل گرفته است. با طرح پیشنهادی وزارت بهداشت برای فاصله‌گذاری اجتماعی موافقت شده و با تایید رییس جمهوری ابلاغ خواهد شد. هیچ مورد لغو تردد ضروری در این زمینه وجود ندارد و ارائه خدمات ضروری در این طرح لحاظ شده است، اما باید از ایاب و ذهاب و تردد غیرضروری شهری و بین شهری پیشگیری شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی وزارت بهداشت در پایان در رابطه با این طرح، اظهار داشت:

در این طرح با رویکرد اجتماعی و جامعه محور در عین لحاظ کردن ضروریات و تامین مایحتاج ضروری مردم، سطح سوم قرنطینه اعمال می‌شود. با این حساب همچنان در سطح سوم قرنطینه خواهیم بود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید