کد خبر:120853
پ
وام‌های قرض‌الحسنه
روابط عمومی بانک مرکزی:

استرداد اقساط کسرشده وام‌های قرض‌الحسنه باید به حساب مشتریان

روابط عمومی بانک مرکزی از استرداد مبالغ اقساط کسر شده وام‌های قرض‌الحسنه به حساب‌ها خبر داد.

روابط عمومی بانک مرکزی از استرداد مبالغ اقساط کسر شده وام‌های قرض‌الحسنه به حساب‌ها در راستای اجرایی شدن حمایت از وام‌گیرندگان به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.

 

*** استرداد اقساط کسر شده وام‌های قرض‌الحسنه باید به حساب مشتریان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بر این اساس تمام دریافت‌کنندگان قرض‌الحسنه فارغ از اینکه امکان پرداخت یا وصول اقساط از آن‌ها وجود داشته باشد و نیز قطع نظر از نوع کسب و کار و فعالیت دریافت‌کننده قرض‌الحسنه، مشمول استفاده از مزایای بخشنامه تعویق سه‌ ماهه اقساط تسهیلات به دلیل شیوع ویروس کرونا هستند.

 

از این رو بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی موظفند چنانچه مبالغ اقساط قرض‌الحسنه سررسید شده در بازه زمانی موضوع مصوبه مورد اشاره از حساب تسهیلات‌گیرندگان یا ضامنین آن‌ها برداشت شده است را مسترد کنند.

 

پیرو بخشنامه شماره ۹۸.۴۳۵۶۵۲ مورخ ۱۵‏‏‏.۱۲‏‏‏.۱۳۹۸ موضوع ابلاغ مصوبه شورای پول و اعتبار درخصوص تعویق سه‌ ماهه اقساط تسهیلات به دلیل شیوع ویروس کرونا، بدین‌وسیله در پی برخی گزارش‌های دریافتی مبنی بر برداشت‌های متفاوت و بعضاً ناصحیح از گستره شمول مصوبه فوق به ویژه در خصوص دریافت‌کنندگان تسهیلات قرض‌الحسنه و نیز طرح بعضی شکایات، سوالات و ابهامات در این رابطه، متذکر می‌شود تمام دریافت‌کنندگان قرض‌الحسنه فارغ از اینکه امکان پرداخت یا وصول اقساط از آن‌ها وجود داشته باشد و نیز قطع نظر از نوع کسب و کار و فعالیت دریافت‌کننده قرض‌الحسنه، مشمول استفاده از مزایای بخشنامه فوق‌الذکر هستند.

 

*** وظیفه موسسات و بانک‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، گفتنی است، بنابراین بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی موظفند چنانچه مبالغ اقساط قرض‌الحسنه سررسید شده در بازه زمانی موضوع مصوبه مورد اشاره از حساب تسهیلات‌گیرندگان یا ضامنین آن‌ها برداشت شده است را مسترد کنند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 19 =

کلید مقابل را فعال کنید