کد خبر:120799
پ
منابع مسدودشده کشور
رئیس کل بانک مرکزی:

بخشی از منابع مسدودشده کشور آزاد می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی از آزادسازی بخشی از منابع مسدودشده کشور خبر داد.

رئیس کل بانک مرکزی از آزادسازی بخشی از منابع مسدودشده کشور خبر داد.

 

*** آزادسازی بخشی از منابع مسدودشده کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه این منابع با فشار دولت آمریکا در سایر کشورها مسدود شده بود، اظهار داشت:

بر اساس خبرهایی که داریم این منابع احتمالا آزاد شود و امیداوریم بتوانیم از این منابع آزاد شده برای تامین کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و نیازهای ضروری مردم، استفاده کنیم.

 

همتی در ادامه اضافه کرد: به کارشناسان بانک مرکزی اعلام کرده ایم که پیگیری کنند تا از منابعی که به تدریج آزاد می شود برای رفاه مردم استفاده شود.

 

*** تامین ارز کالاهای اساسی

 

وی درباره تامین ارز کالاهای اساسی گفت: تامین کالاهای اساسی برای کشور به طور جدی دنبال می‌شود و از این نظر، فراوانی کامل داریم.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: سال گذشته ۱۵میلیارد دلار دارو و کالای اساسی وارد کشور شد که این روند ادامه دارد.

 

*** تذکر به بانک‌های متخلف

 

همتی با تذکر به بانک‌ها، گفت: بانک مرکزی اعلام کرده بود که کسب و کارهایی که از کرونا آسیب دیده‌اند می‌توانند پرداخت تسهیلات خود را به تعویق بیندازند اما پرداخت اقساط همه تسهیلات قرض‌الحسنه به مدت سه ماه به تعویق می افتد.

 

رئیس کل بانک مرکزی در ادامه اضافه کرد: بر این اساس، هیچ پرداخت قسطی برای تسهیلات قرض‌الحسنه در اسفند، فروردین و اردیبهشت انجام نمی‌شود.

 

همتی ادامه داد: اما برخی بانک‌ها از این بخشنامه، برداشت درستی نداشته و اعلام کرده بودند که اگر افراد تمایل داشته باشند، پرداخت اقساط‎شان به تعویق می افتد، بنابراین از حساب برخی افراد برداشت کرده بودند.

بخشنامه جدیدی را به بانک ها ابلاغ کردیم که در آن تاکید شد هیچ وام قرض‌الحسنه‌ای نباید در این سه ماه، اخذ شود و اقساط آنها باید به انتهای اقساط اضافه شود.

اگر بانک ها از حساب فردی برداشت کرده اند باید آن را به حساب افراد بازگردانند.

 

*** رشد اقتصاد در ماه‌های آینده

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کل بانک مرکزی در پایان با اشاره به سال جهش تولید، اظهار داشت:

امیدواریم بانک مرکزی و شبکه بانکی کمک کنند که جهش تولید در کشورمان در ماه های آینده به نتیجه ملموسی برسد و شاهد رونق بیشتر اقتصاد کشورمان باشیم و امیدوارم که با پایان شیوع کرونا شاهد بهبود شرایط اقتصادی کشور باشیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دو =

کلید مقابل را فعال کنید