کد خبر:120836
پ
جهش تولید + خبرگزاری سروش ۳

پنج محور اصلی برای تحقق جهش تولید در وزارت اقتصاد

وزیر اقتصاد در راستای تحقق جهش تولید ضمن ابلاغ بخشنامه‌ای به زیرمجموعه وزارتخانه متبوع خود، از آنها خواست در چارچوب پنج محور اصلی نسبت به تدوین و اجرای برنامه عملیاتی در کوتاه ترین زمان ممکن، اقدام نمایند.

وزیر اقتصاد در راستای تحقق جهش تولید ضمن ابلاغ بخشنامه‌ای به زیرمجموعه وزارتخانه متبوع خود، از آنها خواست در چارچوب پنج محور اصلی نسبت به تدوین و اجرای برنامه عملیاتی در کوتاه ترین زمان ممکن، اقدام نمایند.

 

*** پنج محور اصلی برای تحقق جهش تولید

 

به گزارش خبرگزاری سروش به نقل از خبرگزاری صنایع، فرهاد دژپسند در راستای تحقق جهش تولید، طی بخشنامه ای ضمن ابلاغ فهرست اقدامات در چارچوب پنج محور “تأمین مالی”، “تقویت سرمایه گذاری”، “توسعه تجارت خارجی”، “بهبود محیط کسب و کار” و “انضباط مالی و مولد سازی دارایی‌های دولت” به معاونین وزیر، مدیران عامل بانک‌ها و بیمه ها و روسای سازمان‌های وابسته و تابعه این وزارتخانه، از آنان خواست در این خصوص با حداکثر اهتمام، نسبت به تدوین و اجرای برنامه عملیاتی شامل اهداف، گام ها و معیارهای ارزیابی عملکرد دقیق، در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام نمایند.

 

*** محتوای بخشنامه وزیر اقتصاد

 

در بخشنامه وزیر اقتصاد تأکید شده است:

جهش تولید در بستر محیط باثبات اقتصادی، فضای کسب و کار مناسب، نظام تأمین مالی کارآمد و چارچوب سیاستگذاری هوشمند محقق خواهد شد و دستیابی به آن در گرو تقویت بخش‌های پیشران اقتصادی و زنجیره‌های تولید، تشویق سرمایه گذاری، حمایت از نوآوری و رفع موانع تولید است.

 

*** الزامات تحقق جهش تولید

 

در ادامه بخشنامه وزیر اقتصاد آمده است:

در راستای جهش تولید باید دارایی‌ها و منابع دولت را به کارآ ترین شکل استفاده و اعتبارات بانکی را در مسیر تولید هدایت کرد، نظام‌های بانکی، بیمه‌ای و گمرکی را باید در خدمت تولید و تجارت درآورده و نظام مالیاتی با همین نگاه بازآرایی شود.

 

*** اجرای اقتصاد هوشمند

 

به گزارش خبرگزاری سروش به نقل از خبرگزاری صنایع در پایان بخشنامه وزیر اقتصاد آمده است:

 برای به جهش درآوردن تولید باید هوشمندانه عمل کرده و مفهوم اقتصاد هوشمند در همین ارتباط تعریف و اجرا شود، اقتصاد هوشمند ابزاری برای برداشتن گام‌های بزرگ با استفاده از منابع تحدید شده و عبور از تنگناهای اقتصادی است.

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید