کد خبر:120878
پ
کرونا
سخنگوی وزارت بهداشت:

مشارکت ۵۰ میلیون نفر در طرح غربالگری/ ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر مبتلا به ویروس کرونا

سخنگوی وزارت با اشاره به مشارکت ۵۰ میلیون نفر در طرح غربالگری، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور را ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر اعلام کرد.

سخنگوی وزارت با اشاره به مشارکت ۵۰ میلیون نفر در طرح غربالگری، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور را ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر اعلام کرد.

 

*** آمار مبتلایان به کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کیانوش جهانپور درباره آخرین وضعیت ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن، اظهار داشت:

از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی، ۲۳۸۹ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با این حساب، مجموع بیماران مبتلا به این بیماری تا امروز ۷ فروردین ۱۳۹۸ به ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر رسید.

 

وی در ادامه افزود: خوشبختانه تاکنون ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر از مبتلایان به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۷ نفر از بیماران کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و در مجموع، شمار درگذشتگان بر اثر این بیماری به ۲۲۳۴ نفر افزایش یافت.

 

*** مشارکت ۵۰ میلیون نفر در طرح غربالگری 

 

جهانپور در ادامه بیان داشت:

مشارکت مردم در طرح غربالگری کرونا از مرز ۵۰ میلیون نفر گذشت و به حدود ۵۰ میلیون و ۸۲۱ هزار نفر تا ظهر امروز رسید. مردم برای آگاهی از وضعیت سلامتی خود حتما به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند. حدود ۲۷۴۶ نفر از بیماران، مورد شدید ابتلا به این بیماری هستند.

 

*** سامانه شناسایی ویروس کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی وزارت بهداشت در پایان اظهار داشت:

سامانه salamat.gov.ir مسیری است که ما را به سمت شناسایی و مداخله زود هنگام درباره ویروس کرونا می‌برد. این مسیر توانسته ما را در ریل مدیریت این بیماری قرار بدهد. تاکنون ۵۰ میلیون نفر غربالگری شده اند و در حال حاضر در انتظار حدود ۳۰ میلیون نفری هستیم که در این سامانه ثبت نام نکرده‌اند و هنوز غربالگری نشده‌اند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید