کد خبر:120905
پ
نیروی دریایی ارتش
وزیر دفاع:

اجرای ۱۵۲ کار تحقیقاتی دفاعی در سال ۹۸/ تحویل ناوشکن دنا و ناو مین شکار به نیروی دریایی ارتش

وزیر دفاع با اشاره به اجرای ۱۵۲ کار تحقیقاتی دفاعی در سال ۹۸ از تحویل ناوشکن دنا و ناو مین شکار به نیروی دریایی ارتش خبر داد.

وزیر دفاع با اشاره به اجرای ۱۵۲ کار تحقیقاتی دفاعی در سال ۹۸ از تحویل ناوشکن دنا و ناو مین شکار به نیروی دریایی ارتش خبر داد.

 

*** دشمنان در سال ۹۸ ناامن‌سازی ایران را دنبال می‌کردند

 

به گزارش خبرگزاری سروش، امیرحاتمی با بیان اینکه در سال گذشته تلاش این وزارتخانه حفظ و تثبیت رویکرد قدرت سخت بود، اظهارداشت:

سال ۹۸ سال خاص با فراز و نشیب‌های فراوانی و قابل توجه‌ای بود، چرا که دشمنان ‌ناامن‌سازی‌ جمهوری اسلامی را دنبال می‌کردند.

 

وی با یادآوری اینکه در سال ۹۷ نیز شهادت ناجوانمردانه تعدادی از رزمندگان در کردستان، حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی و استان اهواز اتفاق افتاد، افزود:

با متکی به توان و قدرت عملیاتی موشک‌های نقطه‌زن و پهپادهای دقیق، وزارت دفاع پاسخ قاطعانه‌ای به دشمنان داد.

 

*** دشمنان ‌نمی‌توانند قدرت بازدارندگی ‌ایران را به چالش بکشاند

 

وزیر دفاع با بیان اینکه دشمنان هیچ‌گاه نمی‌توانند قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران را به چالش بکشاند، خاطرنشان کرد:

با کار رودررویی دشمنان در سال ۹۸ که تجاوزهای هوایی به جنوب کشور داشتند، با چند بار اخطار در نهایت، سامانه پدافند هوایی ایران اهداف آنها را کشف، که با ارتقای قدرت بازدارندگی ما، وجهه و قدرت دشمن تضعیف شد.

 

*** شهادت حاج قاسم سلیمانی ‌دل هر ایرانی را به درد آورد

 

امیر سرتیپ حاتمی در ادامه بیان داشت:

شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی مهندس و همراهانش دل هر ایرانی را به درد آورد، گرچه از لحاظ عملیاتی، هیچ ارزشی نداشت اما ‌هدف دشمنان به چالش کشاندن قدرت جمهوری اسلامی ایران بود که با تدبیر فرمانده معظم کل قوا یک عملیات متکی دفاعی جمهوری ایران و خاص مطالبه عموم مردم، توسط موشک‌های تولید شده متخصصان صنعت دفاعی، پایگاه عین‌الاسد ویران و پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان داده شد.

 

امیر سرتیپ حاتمی تصریح کرد: تصمیم‌ حمله موشکی به پایگاه عین‌الاسد با دو ویژگی و تصمیم راهبردی از جمله اینکه برای نخستین بار زدن پایگاه آمریکا در خاک عراق و برگرداندن قدرت بازدارندگی ایران بود که جنبه تاکتیکی و بسیار با اهمیت بود.

وزیر دفاع در ادامه افزود: قدرت بازدارندگی ایران که دشمنان در سال ۹۷ و سال ۹۸ قصد به چالش کشاندن آن را داشتند در واقع بار دیگر تثبیت و حفظ شد و چهره دشمن برای مردم شفاف‌تر و با شکل‌گیری انسجامی در کشور و تنفر از آمریکا تشدید شد.

 

*** سال ۹۸ سال پرافتخار صنعت دفاعی بود

 

وی به دستاوردهای صنعت دفاعی و دستاوردهای وزارت دفاع اشاره کرد و گفت:

‌با روند رو به رشد تسهیلات، تجهیزات ۴۰ ساله بسیار پربرکت و پربار بود که در سال ‌۹۸ برای ایران‌ در حوزه پدافندی دو کار بزرگ مانند رونمایی سامانه ۱۵ خرداد و تولید موشک‌های دقیق و تاکتیکی اتفاق افتاد و در حوزه ‌کروزهای دریایی، زمینی و هوایی یک نقطه عطف در حوزه دفاعی ایران است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به طراحی، تولید و پرواز جت آموزشی کوثر در سال گذشته، خاطرنشان کرد: در حوزه هوایی خط تولید کوثر را ادامه دادیم که انشالله در سال ۹۹ چند محصول را از کوثر خواهیم داشت.

 

*** ۱۵۲ کار تحقیقاتی دفاعی در سال ۹۸ اجرا شد

 

امیر سرتیپ حاتمی در ادامه افزود:

در مجموع ۱۵۲ کار تحقیقاتی تعریف شد که با وجود فشار حداکثری دشمن، اما همکاران ما در صنایع دفاعی دست به دست هم دادند و با همت تمام ۱۵۲ پروژه را محقق کردند.

وی از خدمات ارزنده به خانواده‌های نیروهای مسلح در سال ۹۸ خبر داد و بیان کرد:

دولت و وزارت دفاع از نیروهای مسلح خدماتی برای پشتیبانی از این نیروها انجام و با موضوعاتی ‌همچون پیگیری حقوق، خدمات درمانی خوب و برنامه‌ریزی ۱۰۰ هزار مسکن ملی و ‌برای رفع مشکلات بازنشستگان کارهای بسیار خوبی انجام شده است و در حوزه معیشت نیز با ۶۰۰ فروشگاه ‌اتکا در سطح کشور با توجه به وضعیت کشور کمک‌های خوبی انجام شده است.

 

*** تحویل ناوشکن دنا و ناو مین شکار به نیروی دریایی ارتش 

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مهم‌ترین برنامه‌های وزارت دفاع در سال ۹۹ اشاره کرد و ‌از به ثمر رسیدن ۲ تا ۳ محصول خوب در حوزه دریایی در سال ۹۹ خبر داد و گفت:

ناوشکن دنا و یک ناومین شکار به نیروی دریایی ارتش تحویل داده خواهد شد و در حوزه قایق های پرنده و قایق‌های تندرو نیز اتفاقات خوبی در پیش خواهد بود.

 

*** سرجنگی بالستیک‌ها قدرتمندتر می‌شود

 

وی با بیان اینکه در حوزه موشکی به خصوص موشک های زمین به زمین که به یک دقت کامل رسیدیم، کارهای ارتقاء کیفیت ویژه‌ای را انجام خواهیم داد، بیان داشت:

از جمله این کارها افزایش اثرگذاری سرجنگی‌ها با افزایش قدرت انفجار است تا موشک‌ها موثرتر باشند؛ همچنین در سرعت، مانورپذیری و چابکی برنامه‌های تحقیقاتی بسیار خوبی وجود دارد.

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه در حوزه کروز، کروز هواپایه را خواهیم داشت، افزود:

در تحرک پذیری موشک های کروز یعنی شلیک در حال حرکت یک کار خیلی خوب دنبال می شود که بسیار مهم است و در سال ۹۹ شاهد آن خواهیم بود.

یک بسته خوب در تسلیح بالگردها به خصوص برد ضد زره بیشتر خواهیم کرد و توان عملیات شب ارتقا خواهیم داد که اتفاق بسیار مهمی است.

 

*** اقدامات مدیریت نیروهای مسلح در حوادث بلاهای طبیعی در سال ۹۸

 

امیر سرتیپ حاتمی به اقدامات مدیریت نیروهای مسلح در حوادث بلاهای طبیعی کشور اشاره و بیان کرد:

نیروهای مسلح با تمام وجود فدایی ملت هستند، چراکه با ۳ وزیر دفاع و تعداد بسیاری از فرمانده و رزمندگان شهید، که جانشان را برای امنیت مردم فدا کرده اند و با روحیه حفاظت از مردم وارد عمل می شوند ازجمله در ابتدای سیل سال ۹۸ ، سیل سیستان بلوچستان، خوزستان با تمام وجود ورود پیدا کرده اند.

 

*** اقدامات وزارت دفاع در مقابله با ویروس کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر دفاع در پایان به اقدامات وزارت دفاع در مقابله با ویروس کرونا اشاره و اظهار داشت:

این موضوع مشکوک با احتمالات مختلف، همه ظرفیت وزارت دفاع در اختیار وزارت بهداشت و مردم قرار گرفته شد که با همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی هر گونه ظرفیت درمانی، ظرفیت انسانی و امکانات قرطینه که با بیش از ۱۵ هزارتخت درمانی توسط نیروهای مسلح در اختیار مردم انجام شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید