کد خبر:120922
پ
سود بین بانکی
رئیس کل بانک مرکزی:

تلاش بانک مرکزی برای رفع محدودیت‌ها در مقابله با کرونا

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی از تلاش این بانک برای رفع محدودیت‌ها در مقابله با کرونا خبر داد.

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی از تلاش این بانک برای رفع محدودیت‌ها در مقابله با کرونا خبر داد.

 

*** تلاش بانک مرکزی برای برداشتن محدودیت‌ها در مقابله با کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عبدالناصر همتی در یادداشتی نوشت:

این روزها، زندگی اقتصادی مردم تحت فشار تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه و شیوع ویروس کرونا، نیازمند پشتیبانی‌ و تلاش جدی و فوری مسوولان است.

وی در ادامه افزود: بانک مرکزی در ادامه رویکرد فعال و تلاش های خود با همراهی و پشتیبانی وزیر امور خارجه، همه توان و همت خود را صرف تامین منابع ارزی مورد نیاز کشورمان، از محل منابع متعلق به ایران، برای تدارک دارو، تجهیزات پزشکی و انسان دوستانه کرده و به تلاش های خود ادامه خواهد داد.

تلاش برای دسترسی به تامین مالی سریع از صندوق بین‌المللی پول به عنوان حق قانونی و قطعی ایران و پیگیری آزادسازی منابع ارزی بانک مرکزی ایران که به ناحق و با اعمال فشار دولت آمریکا مسدود شده، همگی در این راستا است.

 

همتی در ادامه یادداشت خود با بیان این که پیگیری‌ها در هر دو مورد تاکنون روند مثبتی داشته است، ادامه داد:

«در مورد تبلیغات برای وارونه نشان دادن تلاش های ایران برای استفاده از حقوق و منابع مسدود خود برای تامین نیازهای دارویی و تجهیزات پزشکی مورد نیاز مردم و این ادعا که ایران در تلاش برای دسترسی به پول نقد است! نه دارو و تجهیزات پزشکی! باید توضیح بدهم که تلاش ما فقط برای برداشتن محدودیت ها برای انتقال منابع ارزی بانک مرکزی، برای تداوم تامین دارو و تجهیزات برای مقابله با این بیماری عالم‌گیر است.»

همه می دانند که شرایط خطیر کنونی ایجاب می کند که کشورها در مبارزه جهانی با این معضل در تامین نیازهای ضروری و انسان دوستانه خود با محدودیتی مواجه نباشند.

 

*** سخن رئیس کل بانک مرکزی با مردم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کل بانک مرکزی در پایان یادداشت خود آورده است:

بانک مرکزی همه تلاش خود را به منظور گشایش‌ های بیشتر در رفع مشکلات و تامین نیازهای مردم انجام خواهد داد، همان طور که پیش از شیوع کرونا، مسیر روبه بهبود در رشد اقتصادی و تورم را بدون استفاده از منابع مسدود شده به خوبی شکل داده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید