کد خبر:120955
پ
کرونا
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

آیا برگشت‌پذیر بودن کرونا واقعیت دارد؟

یکی از دغدغه‌های جدی بهبودیافتگان بیماری کرونا این است که آیا خطر ابتلای مجدد آن‌ها به این ویروس و انتقال آن به دیگران وجود دارد؟

یکی از دغدغه‌های جدی بهبودیافتگان بیماری کرونا این است که آیا خطر ابتلای مجدد آن‌ها به این ویروس و انتقال آن به دیگران وجود دارد؟

 

*** آیا برگشت‌پذیر بودن کرونا واقعیت دارد؟

 

به گزارش خبرگزاری سروش،  نخستین بار خبر ابتلای مجدد یک زن ژاپنی به ویروس کرونا در رسانه ها جنجال به پا کردوپس از آن نیز چندین مورد گزارش مشابه در چین اعلام شد.

به عقیده متخصصان ، تاکنون شواهد قطعی در درباره بازگشت پذیر بودن ویروس کووید ۱۹، اعلام نشده است و این نتایج ممکن است دچار خطاهای علمی باشند.
 
همچنین به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران نتایج ازمایش‌ها نشان می‌دهد بدن فرد یهیود یافته برای مدت نامعلومی پادتن بیماری را دارد.
 
تا امروز به غیر از موادر گفته شده گزارشی از ابتلای مجدد به کرونا در ایران و نقاط دیگر دنیا گزارش نشده و به نظر میرسد فعلا جای نگرانی وجود ندارد.

 

*** اطلاعات تکمیلی ویروس کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نوع جدید کروناویروس در اواخر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و به دنبال آن مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند. مدتی بعد کارشناسان به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن یک کروناویروس جدید است.
 
این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان منتقل شود. دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود ۷ روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود.
 
علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات‌الریه شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید